netflix 1983 Netflix pierwszy polski serial 1983 serial 1983 data premiery 1983 obsada 1983 zwiastun
Serial Netflixa 1983 (źródło: Netflix; edycja: Poppkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

Polski serial Netflixa 1983 dostał zwiastun i datę premiery

W przyszłym miesiącu stanie się historia. Dwojako, gdyż Netflix pokaże pierwszy rodzimy serial, a sama produkcja będzie opowiadała historię Polski na nowo. To spore uproszczenie, ale 1983 zapowiada się trochę na polską wersję The Man in the High Castle.

Serial 1983 jest podobny do produkcji Amazonu pod względem tematyki, nurtu, w którym się obraca (ma to być thriller mocno uderzający w fikcję polityczną), a także zdjęć i zaserwowanego klimatu. To skojarzenie jest akuratne, kiedy popatrzeć na zwiastun, ale samo widowisko najpewniej zmierza we własnym kierunku. I zapowiada się świetnie.

1983 będzie gdybać – co byłoby, gdyby Polska nigdy nie wyszła spod żelaznej kurtyny?

W tytułowym roku w Polsce dochodzi do potwornego ataku terrorystycznego. Ten grzebie nadzieję narodu na wyzwolenie kraju, a Związek Radziecki trwa przez kolejne dwie dekady. W 2003 roku student prawa, w którego wcielił się Maciej Musiał i skompromitowany oficer śledczy (w tej roli Robert Więckiewicz) odkrywają spisek, którego ujawnienie może doprowadzić do zamiany sytuacji geopolitycznej.

Być może chodzi o wielkie kłamstwo, którym Polacy byli karmieni od 1983 roku w związku z owym zamachem. Jakkolwiek mężczyźni nie będą mieli łatwo ujawnić prawdę w państwie policyjnym. Ich życie znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

1983 (Netflix)
1983 (Netflix)
1983 (Netflix)
1983 (Netflix)

Data premiery 1983 jest już znana.

Serial będzie miał 8 odcinków, które będziecie mogli obejrzeć już 30 listopada.

Pomysłodawcą i autorem scenariusza widowiska jest Joshua Long, a producentami wykonawczymi Frank Marshall. Robert Zotnowski oraz Andrzej Besztak. Za reżyserię odpowiedzialna jest między innymi Agnieszka Holland.

Obok Musiała i Więckiewicza w serialu zobaczycie również Michalinę Olszańską, Andrzeja Chyrę, Zofię Wichłacz, Edytę Olszówkę, Mirosława Zbrojewicza, Krzysztofa Wacha, Patrycję Volny, Wojciecha Kalarusa oraz Ewę Błaszczyk.

1983 (Netflix)
1983 (Netflix)
1983 (Netflix)
1983 (Netflix)

Zwiastun 1983 cieszy mnie dwutorowo.

Z jednej strony mamy już pewność, że zobaczymy kolejny polski serial w 2018 roku. Rojst ShowMaxu, pomimo słabego zakończenia dał radę. Pułapka TVN-u okazała się niestety Na Wspólnej w wersji kryminalnej. Jednak przed nami Ślepnąc od świateł na HBO i HBO GO, Nielegalni na Canal Plus, Chyłka – Zaginięcie na Player.pl oraz Pod powierzchnią na TVN. Druga połowa 2018 roku jest spełnieniem moich słów, że wchodzimy w lokalną złotą erę serialową.

To jednak nie wszystko. Nie bez znaczenia jest również to, że listopad na Netfliksie zapowiada się naprawdę gorąco. Po dosyć średnich miesiącach serwis wraca na dobre tory i jak już pisałem – październikowa ramówka jest świetna, a listopadowa zapowiada się nie gorzej. 1983 trafi do świetnego towarzystwa. W listopadzie na Netfliksie obejrzycie między innymi finał House of Cards, Rzymskie dziewczyny oraz Narcos: Meksyk. I HBO, i ShowMaxowi, i Amazonowi będzie ciężko to przebić.

Ponadto Netflix opublikował na instagramowym koncie 1983 kilka zajawek serialu.

https://www.instagram.com/p/Boa4o8rAHXp/?taken-by=1983netflix

https://www.instagram.com/p/Boa4wiPALU_/?

https://www.instagram.com/p/Boa4hqFgto5/?taken-by=1983netflix

https://www.instagram.com/p/Boa4a63AVOP/?taken-by=1983netflix

https://www.instagram.com/p/Boa4Q1mgnr1/?taken-by=1983netflix

https://www.instagram.com/p/Boa3oDQAmCH/?taken-by=1983netflix

https://www.instagram.com/p/Boa3cYGAChY/?taken-by=1983netflix

https://www.instagram.com/p/Boa3OgmAGCy/?taken-by=1983netflix

https://www.instagram.com/p/Boa3ASBgKTs/?taken-by=1983netflix

Serial 1983 w serwisie Netflix >>

[interaction id=”5bb38435a50b255a30d1aa00″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

netflix paździenrik 2018 seriale netflix paździenrik 2018 filmy
8/10

Netflix październik 2018 – lista premier seriali i filmów oraz ocena ramówki

serial titans netflix at&t hbo polska warnermedia

HBO bez serialu Titans. Woleli sprzedać widowisko Netfliskowi