netflix 1983 netflix 1983 serial 1983 zwiastun 1983
1983 (źródło: Netflix; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

1983 – oficjalny zwiastun pierwszego polskiego serialu Netflixa

Netflix z pełną pompą zaczął promować nadchodzący wielkimi krokami serial 1983.

– Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owcę, boję się armii owiec prowadzonej przez lwa…- Tak Netflix zapowiada swój pierwszy polski serial oryginalny – 1983. Poniżej opis fabuły:

Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

– Netflix

Premiera 1983 już 30 listopada.

W serialu zagrał Maciej Musiał i Robert Więckiewicz, Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Patrycja Volny, Wojciech Kalarus oraz  Ewa Błaszczyk. Za widowiskiem stoi Joshua Long, który jest pomysłodawcą 1983, a także scenarzystą serialu.

Końcówka roku będzie urodzajem produkcji oryginalnych Netflixa, które kręcono w Europie. W dzień premiery 1983 będziecie mogli obejrzeć włoski serial Rzymskie dziewczyny, a w grudniu niemieckojęzyczne Berlińskie psy.

Serial 1983 w serwisie Netflix >>

[interaction id=”5bb38435a50b255a30d1aa00″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

8 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

serialowy.pl strony o serialach strona o serialach serwis serialowy

Serialowy.pl to strona o serialach, od której warto rozpocząć dzień

berlińskie psy zwiastun niemiecki serial netflixa

Berlińskie psy – Netflix zapowiada thriller prosto z Niemiec