in

SUPER!SUPER! Na czasieNa czasie

Kiefer Sutherland chce kolejnych “24 godzin”. Historia Jacka Bauera wymaga dokończenia

24 godziny serial online 10 sezon

“24 godziny” były w swoich czasach wielkim hitem. Kiefer Sutherland, który w serialu wcielał się w Jacka Bauera, chętnie wróciłby do roli.

“24 godziny” to serial, którego akcja teoretycznie rozgrywała się w czasie rzeczywistym. Każdy sezon odpowiadał za dobę. Widowisko doczekało się nie tylko ośmiu sezonów, ale również filmu “24 godziny: Wybawienie” oraz 12-odcinkowego miniserialu “24: Jeszcze jeden dzień” i jednego sezonu spin-offu “24: Wybawienie”.

Sutherland już raz wrócił do grania Jacka Bauera i wiele wskazuje na to, że nie miałby nic przeciwko temu, aby zagrać bohatera raz jeszcze. Obecnie czekamy na serial “The First Lady”, gdzie wcielił się we Franklina D. Roosevelta, ale najwidoczniej marzy mu się trochę akcji.

Sutherland chce kolejnych “24 godzin”

Aktor powiedział w wywiadzie udzielonym GQ, że w jego opinii historia Bauera nie jest dokończona, więc drzwi do kolejnych odcinków “24 godzin” są otwarte. “Tęsknię za tym. To było niesamowite przeżycie” – powiedział. Przyznał, że uwielbiał grać Bauera i jeśli dostałby sensowny scenariusz, który przyczyniłby się do rozwoju franczyzy, to chętnie wziąłby w tym udział, nawet jeśli nie miałby wiele do grania.

Był moment, w którym prawie zrezygnował z grania Bauera. Zdjęcia do pierwszego sezonu przypadły na czas, kiedy produkcja została przerwana przez ataki terrorystyczne z 11 września. Premiera pierwszych odcinków “24 godzin” przypadła na listopad, miesiąc po tragicznych wydarzeniach.

Wtedy ekipa filmowa miała poczucie, że ich serial naśladuje jedną z największych tragedii w historii Stanów Zjednoczonych. “Pamiętam, że tygodniami nie chciałem już tego robić i myślę, że wszyscy w ekipie czuli podobnie” – przyznał.

Serial był olbrzymim sukcesem

Jakkolwiek te czasy już minęły i produkcja serialu trwała latami, kiedy na ekrany stacji FOX pojawiały się kolejne odcinki widowiska. “24 godziny” pokochali zarówno krytycy, którzy w 87% pozytywnie wypowiadali się o produkcji, jak i widzowie, którzy wystawili opowieści 8,4/10. Pozytywnie przyjęto także “24: Jeszcze jeden dzień” – 12-odcinkowa historia na IMDB ma również ocenę 8,4/10.

Średnia oglądalność niektórych sezonów wynosiła nawet 13 milionów widzów. Serial “24 godziny” był nominowany do kilkudziesięciu Primetime Emmy Award i 20 z nich wygrał. Ponadto Sutherland został nominowany do Złotego Globu w kategorii Najlepszy aktor w serialu dramatycznym – zgarnął nagrodę za występ w widowisku w 2001 roku. Cała ekipa została wyróżniona Złotym Globem za Najlepszy serial dramatyczny statuetką za 2003 rok.

Aktor ma pomysł na ciąg dalszy

Sutherland dodał, że jeśli pierwotny twórca serialu, Howard Gordon, będzie miał motywację, aby wrócić do tematu, to “zobaczymy, co się stanie”. Gordon poprzednio pracował nad “Homeland”, a obecnie przygotowuje serial “Accused” z Michaelem Chiklisem w roli głównej, który będzie rewizją brytyjskiego serialu BBC.

Aktor uważa, że jedyną sensowną rzeczą byłoby wprowadzenie nowej obsady. Mogliby próbować “wyciągnąć Bauera z Chin, czy gdziekolwiek indziej, gdzie wylądowałem” – stwierdził Sutherland. Dodał, że mówił o tym pomyśle Gordonowi.

Pomysł, aby nakręcić serial o wcześniejszych przygodach Jacka Bauera, upadł

W 2018 roku pojawiły się informacje, że stacja FOX przygotuje prequel oryginalnego serialu, który opowie o młodszym Bauerze, ale w 2020 projekt wyrzucono do kosza. Planowano także nakręcenie spin-offu, który byłby thrillerem prawniczym, ale z tego pomysłu również zrezygnowano.

Aktor z entuzjazmem podchodzi do tematu, ale pytaniem pozostaje, czy dzisiejsza widownia miałaby ochotę na kolejne “24 godziny”.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

2 komentarzy

  1. Uważam, że już czas na kolejną serię 24 godziny. W ostatnim odcinku dobrowolnie oddał się w ręce rosjan. W zamian za uwolnienie Chloe O’Brian(Mary Lynn Rajsk)
    Jak długo jeszcze rosjanie będą go więzić? Czas żeby ktoś wreszcie go uwolnił lub wymienił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

tokyo vice odcinek 4

Na polskim HBO Max finał “Tokyo Vice” obejrzymy ze sporym poślizgiem

thor: miłość i grom zwiastun marvel

Zwiastun “Thor: Miłość i grom” już jest. I dobry Thorze, jesteś wspaniały!