911, czyli Chicago Fire bez Chicago - recenzja serialu 9-1-1 (s01e01-02)
6/10
911, czyli Chicago Fire bez Chicago (FOX)
in

SUPER!SUPER! LOLLOL SMUTNESMUTNE SZOKSZOK OkropneOkropne

911, czyli Chicago Fire bez Chicago – recenzja serialu 9-1-1 (s01e01-02)

Ryan Murphy w bieżącym roku wyprodukuje rekordową liczbę seriali. Jednym z nich jest realizowany dla kanału FOX ratunkowy procedural 9-1-1. Serial przepełniony akcją, dramatami i nieunikający postaci, którym daleko do doskonałości.

911. Telefoniczny numer ratunkowy, na który żartownisie dzwonią, by odnotować, że zostali oszukani podczas zakupów, a prawdziwi twardziele ze straży pożarnej, służb medycznych i policji gonią na ratunek ofiarom prawdziwych tragedii. W pierwszym odcinku mamy między innymi kobietę duszoną przez olbrzymiego węża, noworodka w rurze odpływowej, samobójczynię i włamanie do domu na przedmieściach, gdzie zagrożona jest mała dziewczynka. Ponoć twórcy inspirowali się prawdziwymi akcjami ratunkowymi. Jak widać, życie ciągle pisze najbardziej absurdalne scenariusze.

Bohaterowie serialu to ludzie z problemami. Poczynając od odbierającej połączenia na linii ratunkowej Abby, która goni do domu, by opiekować się mamą z alzheimerem. Poprzez Bobby’ego, który stara się trzymać z dala od używek. Kończąc na świeżaku w remizie, Buckym, który jest na wylocie przez swój seksoholizm.

Tak szybkiego, wręcz kalejdoskopowego serialu dawno nie widziałem. Akcja goni w tempie, którego nie powstydziłby się Struś pędziwiatr. W to wszystko wplecione są zdarzenia z życia bohaterów. Również przelatujemy między nimi ekspresowo, ale całość ładnie się zazębia – akcje ratunkowe i zdarzenia z życia pierwszoplanowych postaci – i momentami intryguje, a nawet potrafi zainteresować w kilku przypadkach. Jak chociażby wyznanie męża jednej z bohaterek, który oświadcza dzieciom, że jest gejem.

Produkcja jest świetnie zrealizowana. Podczas akcji ratunkowych czujemy podobne dreszcze, jak przy oglądaniu Chicago Fire, które tematycznie jest bardzo zbliżone do 9-1-1. Jednak tutaj zamiast szarego, ale urzekającego Chicago mamy gorące i pełne przepychu Los Angeles. Podobieństw między produkcjami jest wiele. Przez co momentami dochodziło do mnie, że Murphy wraz ze swoją ekipą chce nam sprzedać kalkę sprawdzonego pomysłu. I tak w rzeczywistości jest. Tutaj również mamy twardzieli z problemami. Silne kobiety, którym niejeden mężczyzna winien zazdrościć hardości. A praca, którą wykonują, przyprawia widza o ciarki.

To naprawdę solidna, przepełniona akcją, dobrze zrealizowana telewizja, która wzbudza emocje. Jednak serial ciągle pozostaje typowym średniakiem, który dobrze się ogląda, jeśli potrzebujemy trochę odmóżdżającej rozrywki. Pozostaje tylko pytanie, czy warto tracić czas na coś przeciętnego, kiedy wokół tak wiele świetnych seriali. O wiele głębszych i przede wszystkim takich, przy których nie będziemy narzekali, że to kalka tego serialu o strażakach z Chicago.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

9-1-1 - sezon 1, odcinek 1-2
6/10
6/10

Ocena końcowa

Nieźle, ale wtórnie i bez polotu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Czarna Pantera sprzedała więcej biletów w przedsprzedaży niż jakikolwiek film Marvela

Czarna Pantera sprzedała więcej biletów w przedsprzedaży niż jakikolwiek film Marvela

john wick serial starz the contunental

The Continental – John Wick wróci w serialu Starz