Ad image

“Abigail” czy “Civil War” – co rozgrzewa kina? | Box Office USA w 16 weekend 2024 roku

Łukasz Mendak
2 min czytania

Z ostatniej chwili

“Civil War” o włos pokonało nowy horror “Abigail”, pozostając w kinach numerem jeden drugi tydzień z rzędu. O niespełna milion dolarów, ale zawsze.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Dystopijny polityczny film akcji Alexa Garlanda o rozdartej Ameryce nie tylko zatriumfował przy w weekendowych kasach kinowych, ale zrobił to drugi raz. “Civil War” utrzymał się na pierwszym miejscu w drugi weekend z 11 milionami dolarów, co dało w sumie 45 milionów dolarów. Dla mniejszego, niezależnego studia A24, to wielki sukces. Okazuje się, iż filmowi udało się zjednoczyć zarówno niebieskie, jak i czerwone stany, co niedługo pozwoli mu zwrócić się finansowo.

Przed weekendem spodziewano się, że to “Abigail” od wytwórni Universal wygryzie konkurenta, ale zamiast tego otworzył się z wynikiem 10,2 milionów dolarów. To wciąż przyzwoite pieniądze dla horroru, który kosztował skromne 28 milionów dolarów bez uwzględnienia tego, co pochłonął marketing. Ten film powinien w kilka tygodni się zwrócić wytwórni. Nawet przy niezbyt zdumiewających wpływach z rynków światowych.

Box Office USA w 16 weekend 2024 roku

Świetnie radzi sobie także “Godzilla i Kong: Nowe imperium”. Widowisko od Warner Bros. kosztowało studio sporo, bo aż 135 milionów dolarów, ale to nie były pieniądze wyrzucone w błoto. Produkcja właśnie dołożyła do kas otwartych w weekend 9,4 milionów dolarów i ma już na koncie 485 milionów dolarów przychodu. Film się zwrócił i nadal zarabia. I najpewniej ten sukces da jeszcze mocniejszy sygnał wytwórni, że w Konga i Godzillę warto inwestować dalej.

[content-egg module=AmazonNoApi template=grid]

Nowością był również film Guya Ritchiego z Henrym Cavillem w roli głównej w “The Ministry of Ungentlemanly Warfare”. I tutaj nie można mówić o wielkich liczbach. Jeśli film się zwróci, to ledwie. Produkcja Lionsgate miała przychód oscylujący w okolicy 9 milionów dolarów. Taki start to nie start przy budżecie 60 milinów dolarów bez uwzględniania kosztów promocji. Co prawda będą jeszcze przychody z kolejnych tygodni, ale te klasycznie zaczną słabnąć z tygodnia na tydzień. Z kolei przypływ pieniędzy spoza Stanów Zjednoczonych i Kanady najwyżej będzie ratował skórę wytwórni od bycia na minusie. Chociaż moim zdaniem jest to nieuchronne.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

O piątą pozycję z “Kung Fu Pandą 4” walczyła inna animacja – “Spy x Family Code: White” i to właśnie japońskiej produkcji przypadło to miejsce. Jakkolwiek fajerwerków nie odpalamy, gdyż 4,8 miliony przy debiucie w amerykańskich kinach, nawet jeśli jest to produkcja zagraniczna, wielkiego wrażenia nie robi.

438864751 788415253351553 3882761211184887117 n EMBED 2024

Civil War

Wojna domowa zawsze w cenie

Abigail

Nie ma to jak horror

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x