Ad image

“Abigail” | Horror, który będziecie oglądali z wypiekami

Łukasz Mendak
1 min czytania

Z ostatniej chwili

Zwiastun filmu “Abigail”

Horror “Abigail” od twórców ostatnich dwóch “Krzyków” i “Zabawy w pochowanego” trafił na ekrany, żeby porwać widzów w krwawą opowieść.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Grupka przestępców porywa tancerkę baletową Abigail, córkę wpływowej postaci ze świata przestępczego w Nowym Jorku. I to był największy błąd, który może kosztować ich życie. Zamiast obiecanych milionów, czeka ich śmierć z rąk dziewczynki pragnącej ich krwi.

Córka Drakuli

“Abigail” to amerykański thriller grozy z 2024 roku wyreżyserowany przez duet Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett. Obraz powstał na podstawie scenariusza autorstwa Stephena Shieldsa i Guya Busicka. Film stanowi współczesną reinterpretację klasycznego horroru Universal Pictures z 1936 roku zatytułowanego “Córka Draculi”.

Abigail film
W małą, słodką Abigail wcieliła się Alisha Weir

Kina liczą pieniądze

Na rynku amerykańskim i kanadyjskim “Abigail” trafiła na ekrany kin równolegle z premierami dwóch innych tytułów – “The Ministry of Ungentlemanly Warfare” oraz animacji “Spy x Family Code: White”. Według prognoz analityków, w premierowy weekend wyświetlania w 3300 kinach, horror miał przynieść wpływy z biletów w przedziale od 12 do 15 milionów dolarów. Jak się okazało, już pierwszego dnia seansy “Abigail” zarobiły 4 miliony dolarów, z czego 1 milion dolarów przypadł na wieczorne pokazy czwartkowe. To dobrze wróży widowisku, którego budżet wyniósł 28 milionów dolarów.

Krytycy są na tak

Na Rotten Tomatoes krytycy wystawili horrorowi solidne 6,3/10 przy 133 recenzjach. Aż 83% opinii były głosami pozytywnymi. Łaskawsi są widzowie na IMDB, którzy oceniają “Abigail” 7,1/10. Do tej pory film oceniło tam blisko 4 tysiące widzów.

Kiedy premiera na streamingu?

Od bieżącego weekendu “Abigail” możecie oglądać w kinach. Na tę chwilę nie wiemy, kiedy film obejrzymy w domowym zaciszu. Nie jesteśmy nawet pewni, czy w Polsce pojawi się na SkyShowtime czy na Prime Video. Gdyż w Stanach Zjednoczonych będzie miał premierę na Peacocku, którego właścicielem jest Comcast, współwłaściciel SkyShowtime. Miesiąc później ma on tam trafić na strumień serwisu Amazona.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja
Abigail horror

TAK

Abigail 2024

NIE

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x