AGENCI T.A.R.C.Z.Y. petycja
Nie dajmy się zwieść, nie popadajmy w paranoję. Agenci T.A.R.C.Z.Y. nie zostali skasowani. (ABC)
in ,

SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE LOLLOL SZOKSZOK OkropneOkropne

Faktyczny stan rzeczy: AGENCI T.A.R.C.Z.Y. i najgłupsza petycja w dziejach

W sieci pojawiła się kuriozalna petycja. @piotr-frankowski wysyła mi czasem dziwne linki, ale wczoraj rozłożył mnie jednym z nich na łopatki. Powstała petycja, która ma za zadanie nakłonić stację ABC do niekasowania i odnowienie serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y.. Serialu, który nie został skasowany.

NIE KASUJCIE AGENTÓW T.A.R.C.Z.Y.. Popełniliście okropne widowisko, czyli Inhumans. Możecie przynajmniej dać zielone światło szóstemu sezonowi Agentów T.A.R.C.Z.Y.. Ten serial jest obecnie jednym z ostatnich dobrych widowisk na waszej antenie i byłoby słabo, gdybyście go skasowali. Zwłaszcza że ciągle próbujemy przebrnąć przez bałagan, jakim było Inhumans. Agenci T.A.R.C.Z.Y. są lepsi z sezonu na sezon, co jest trudne i rzadkie, szczególnie w tych czasach. Czasach, w których seriale są gorsze z sezonu na sezon, ale Agenci T.A.R.C.Z.Y. się na tym tle wybijają. Nieodnowienie byłoby błędem. – pisze w swojej petycji na Change.org Ana Johnson.

Nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby nie fakt, iż na dziś, czyli 11 kwietnia, Agenci T.A.R.C.Z.Y. nie mają statusu serialu skasowanego. Tym samym widzowie są wprowadzani w błąd, kiedy nakręca się atmosferę niedomówień. Autorka petycji nie informuje podpisujących o oficjalnym statusie serialu.

Właśnie tak działają fake newsy, czyli nieprawdziwe wiadomości. Grają na emocjach. I widać to po samej petycji. Do dziś podpisało ją ponad 2000 osób.

Fani Agentów T.A.R.C.Z.Y. od dawna boją się skasowania ich ukochanego serialu. Mówi się o tym praktycznie od pierwszego sezonu. Wszystko za sprawą ludzi, którzy są z widowiskiem kompletnie niezwiązani, ale różnymi kanałami nakręcają spiralę fake newsów i naciągają wypowiedzi twórców pod swoje widzimisię.

Pojawiają się informacje, że 5. sezon może być ostatni. Słowo klucz to: może. Twórcy Agentów dodają, że jest to tradycyjne dla tego widowiska zamknięcie sezonu. Dlatego poczekajmy na oficjalną decyzję stacji ABC. Nie panikujmy zawczasu. Nie wierzmy w plotki niepoparte żadnymi twardymi faktami. Nie popadajmy w paranoję, dając zielone światło nie Agentom T.A.R.C.Z.Y., a fake newsom, które są zmorą sieci.

Faktyczny stan rzeczy to cykl, w którym walczymy z fake newsami. Świat popkultury jest pełen niesprawdzonych, nieprawdziwych, często wyssanych z palca informacji. Dlatego tutaj zadajemy ostateczny cios niefrasobliwemu mieleniu aktualności. W rodzimym świecie popkultury jest to problem tym głębszy, że czytelnicy są ogłupiani i nakręcani zmyślonymi historiami, które są podstawiane do źródeł zagranicznych, a tych jest multum. Dziś ważniejsze od rzetelnego sprawdzenia informacji jest nabicie oglądalności, każdym możliwym kosztem.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

ciche miejsce 2018 online recenzja film horror
7/10

Ciche miejsce – recenzja horroru

dom z papieru

TOP 10 najpopularniejszych seriali w USA – DOM Z PAPIERU znowu na topie (01-07.04.18)