in

SUPER!SUPER!

Zwiastun Aladyna i niebieski Will Smith jako Dżin

Aladyn zwiastun niebieski Dżin
Aladyn (źródło: Disney; edycja: Poppkulturyści)

Po fali narzekań na filmowego Dżina Disney zamyka usta wszystkim malkontentom uważającym, iż zbliżający się wielkimi krokami Aladyn wizualnie zbyt mocno odstaje od tego, co już doskonale znamy.

Przypominam, że na jednej z grafik promocyjnych kolor filmowego Dżina odstawał od tego, jak większość z nas pamięta i widzi tę postać. Mianowicie chodzi o okładkę magazynu Entertainment Weekly, gdzie bohater nie był niebieski a czarny.

Aladyn Disney Dżin
Czarny Dżin na okładce magazynu Entertainment Weekly

Zostawmy na boku waśnie, czy kolor skóry robi historię. Puśćmy tamte stękania w niepamięć, bo Dżin nabrał klasycznych disneyowskich kolorów.

Niebieski Dżin Aladyn
Niebieski Dżin na zwiastunie filmu Aladyn (Disney)

Aladyn wraca!

Tegoroczny Aladyn to aktorska reinterpretacja historii, którą Disney opowiedział światu w 1992 roku w filmie animowanym pod tym samym tytułem. Na przestrzeni dekad firma kilkadziesiąt razy wracała do opowieści zaczerpniętej z Księgi tysiąca i jednej nocy. Jest to opowieść o ubogim Aladynie, który z pomocą cudownego Dżina z lampy, wbrew konwenansom stara się o miłość księżniczki Dżasminy. Ma jednak potężnego przeciwnika w osobie podłego Dżafara.

Reżyserem widowiska jest Guy Ritchie, który pierwszy raz próbuje się z kinem familijnym. Do tej pory był znany głównie z zawadiackich kryminałów pokroju Rock’N’Rolli oraz blockbusterów przepełnionych akcją jak jego seria filmów traktujących o Sherlocku Holmesie. Scenariusz do Aladyna napisał z Johnem Augustem, autorem skryptu do Charliego i fabryki czekolady Tima Burtona.

Premiera filmu została ustalona na 24 maja. W superprodukcji Disneya zobaczycie Mena Massouda jako Aladyna, Willa Smitha jako Dżina, Marwana Kenzariego jako Dżafara, a Naomi Scott wcieliła się w Dżasminę.

Pierwsza zajawka Aladyna.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebny mi Roger Stone recenzja
8/10

Potrzebny mi Roger Stone – recenzja politycznego filmu dokumentalnego Netflixa

Film Yesterday 2019 Yesterday zwiastun

Danny Boyle, kupiłeś mnie zwiastunem Yesterday