The Boys sezon 4

Zwiastun Aladyna i niebieski Will Smith jako Dżin

Dariusz Filipek
2 min czytania
Aladyn (źródło: Disney; edycja: Poppkulturyści)

Z ostatniej chwili

Po fali narzekań na filmowego Dżina Disney zamyka usta wszystkim malkontentom uważającym, iż zbliżający się wielkimi krokami Aladyn wizualnie zbyt mocno odstaje od tego, co już doskonale znamy.

Przypominam, że na jednej z grafik promocyjnych kolor filmowego Dżina odstawał od tego, jak większość z nas pamięta i widzi tę postać. Mianowicie chodzi o okładkę magazynu Entertainment Weekly, gdzie bohater nie był niebieski a czarny.

- Reklama -
Ad image
Aladyn Disney Dżin
Czarny Dżin na okładce magazynu Entertainment Weekly

Zostawmy na boku waśnie, czy kolor skóry robi historię. Puśćmy tamte stękania w niepamięć, bo Dżin nabrał klasycznych disneyowskich kolorów.

Niebieski Dżin Aladyn
Niebieski Dżin na zwiastunie filmu Aladyn (Disney)

Aladyn wraca!

Tegoroczny Aladyn to aktorska reinterpretacja historii, którą Disney opowiedział światu w 1992 roku w filmie animowanym pod tym samym tytułem. Na przestrzeni dekad firma kilkadziesiąt razy wracała do opowieści zaczerpniętej z Księgi tysiąca i jednej nocy. Jest to opowieść o ubogim Aladynie, który z pomocą cudownego Dżina z lampy, wbrew konwenansom stara się o miłość księżniczki Dżasminy. Ma jednak potężnego przeciwnika w osobie podłego Dżafara.

Reżyserem widowiska jest Guy Ritchie, który pierwszy raz próbuje się z kinem familijnym. Do tej pory był znany głównie z zawadiackich kryminałów pokroju Rock’N’Rolli oraz blockbusterów przepełnionych akcją jak jego seria filmów traktujących o Sherlocku Holmesie. Scenariusz do Aladyna napisał z Johnem Augustem, autorem skryptu do Charliego i fabryki czekolady Tima Burtona.

Premiera filmu została ustalona na 24 maja. W superprodukcji Disneya zobaczycie Mena Massouda jako Aladyna, Willa Smitha jako Dżina, Marwana Kenzariego jako Dżafara, a Naomi Scott wcieliła się w Dżasminę.

Pierwsza zajawka Aladyna.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
2 komentarze