aleksiej nawalny film dokumentalny hbo max
in

Premiera filmu dokumentalnego “Nawalny” na CNN+

Zwiastun dokumentu

“Nawalny” śledzi losy najznamienitszego rosyjskiego opozycjonisty, który nie obawiał się wrócić do kraju rządzonego przez ludzi, którzy chcieli go zabić.

Nawalny” to dokument CNN i HBO Max opowiadający o Aleksieju Nawalnym – człowieku będącym od lat solą w oku prezydenta Rosji, Władimira Putina. Tajemnicą poliszynela jest to, że to właśnie z Kremla padł rozkaz otrucia opozycjonisty publikującego na YouTube liczne materiały traktujące o korupcji i dławieniu wolności oraz demokracji w kraju.

O czym opowiada dokument?

W 2020 roku opozycjonista przeżył otrucie nowiczokiem. Kiedy relatywnie doszedł do zdrowia, postanowił wrócić do Rosji, gdzie podczas kontroli paszportowej został aresztowany. Na początku 2021 roku sąd podjął decyzję o przedłużeniu aresztu, a kilka miesięcy później władze rosyjskie uznały go za terrorystę i ekstremistę. W marcu bieżącego roku zasądzono mu karę pieniężną i skazano go na 9-letni pobyt w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Uznał proces za umotywowany politycznie, a jego zwolennicy nazwali go pokazowym.

100% pozytywnych recenzji

Film dokumentalny zrealizowany przez Daniela Rohera zadebiutował w styczniu na Festiwalu filmowym Sundance i spotkał się z gorącym przyjęciem przez krytyków. Na Rotten Tomatoes produkcja ma 100% pozytywnych opinii i średnią notę 8,4/10. Nagradzane widowisko ma przyprawiać o dreszcze i absorbować bardziej od jakiejkolwiek fikcji szpiegowskiej, ponieważ historia jest prawdziwa i złowieszcza.

Premiera na CNN+ i HBO Max

Dokument właśnie trafił do serwisu CNN+, gdzie długo nie zagrzeje miejsca, gdyż właśnie się dowiedzieliśmy, iż Warner Bros. Discovery postanowiło zamknąć usługę z końcem kwietnia. Jednak film pojawi się 26 maja na HBO Max.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

The man Who Fell to Earth 2022 serial online premiera

Premiera serialu “The Man Who Fell to Earth” na Showtime

Gaslit serial online premiera

Premiera serialu “Gaslit” na Starz