Premiera dnia: “All of Us Are Dead” w serwisie Netflix

Dariusz Filipek
Dariusz Filipek 45 wyświetleń
2 min czytania
Serial "All of Us Are Dead" trafił na Netflix
Zwiastun serialu

“All of Us Are Dead” wpadł w dobry czas, kiedy seriale z Korei Południowej są gorącym towarem. Po premierze “Squid Game” każdorazowo, gdy na Netflix wejdzie produkcja z tego kraju, wielu widzów z ciekawości sprawdza taką nowość. Tą również warto.

“All of Us Are Dead” to serialowy horror o zombie napisany przez Seong-il Cheona, który wcześniej przyłożył rękę do seriali “Luca” i “Chinaehaneun Pansanimkke”. Tematyka, której się podjął, nie jest wielkim zaskoczeniem. Koreańczycy szczególnie uwielbili sobie historie o nieumarłych. Do tej pory na Netfliksie dostaliśmy taki koreański serial z żywymi trupami jak “Kingdom” czy film “#Alive”. Jednak tym razem zombiaki zabierają się za licealistów. Ich dramat rozpoczyna się od ugryzienia jednej z uczennic. Później zaczyna robić się niezwykle krwawo i dramatycznie.

W nowym serialu Netflixa licealne dramaty są niemal równie przerażające, co spotkanie z nieumarłymi
W nowym serialu Netflixa licealne dramaty są niemal równie przerażające, co spotkanie z nieumarłymi

Świetne oceny

Na tę chwilę 12-odcinkowy serial nie ma wielu ocen na Rotten Tomatoes, ale pocieszające jest to, że wszystkie dotychczasowe opinie są pozytywne. Pięciu krytyków wystawiło widowisku średnią ocenę 7,8/10. Na IMDB do tej pory serial oceniło niespełna 500 widzów, którzy wystawili “All of Us Are Dead” świetne 8,1/10.

"All of Us Are Dead" to zdecydowanie nie jest serial dla widzów o słabych żołądkach
“All of Us Are Dead” to zdecydowanie nie jest serial dla widzów o słabych żołądkach

Chwalone jest wykonanie, samoświadomość produkcji czy jej ładunek emocjonalny, który jest raczej niespotykany w podobnych widowiskach. Doceniane jest również tempo narracji i rozwijania się historii oraz sama rozrywkowość serialu. Ponadto dobrym pomysłem miało być umieszczenie akcji na terenie liceum, co pozwoliło wyrzeźbić własną przestrzeń w zatłoczonym świecie zombie-produkcji.

Kolejny hit Netflixa

Po pierwszym odcinku muszę odnotować, że serial nie tylko wciąga, ale również przypomina nam licealny koszmar. Jednak romanse, przyjaźnie i niesnaski to na koniec dnia jest nic takiego w porównaniu z tym, z czym dodatkowo muszą mierzyć się bohaterzy “All of Us Are Dead” – rozprzestrzeniającą się zarazą, która zmienia ludzi w bezmózgich morderców. To się naprawdę dobrze ogląda i serial może być kolejnym wielkim hitem Netflixa.

Koreańskie widowisko może być następnym hitem na miarę “Squid Game”

Jednocześnie najnowsze widowisko Netflixa jeszcze bardziej zachęca, aby dogłębniej sprawdzić bogatą bibliotekę K-Dram serwisu, gdzie można znaleźć wiele świetnych produkcji z Korei Południowej. Coś jest w tych filmach i serialach, co zachwyca nas od lat. I nie jest to wyłącznie rozrywkowość “Squid Game”. Co potwierdzają takie produkcje jak “Stranger”, “Parasite”, “Old Boy”, “Zombie Express” czy “Ujrzałem diabła”.

Serial “All of Us Are Dead” obejrzycie online w serwisie Netflix ▶

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x