allison mack aktorka winna the lost women of nxivm sekta
Allison Mack w serialu Tajemnice Smallville (źródło: The CW; edycja: Popkulturyści)
in ,

SUPER!SUPER! SZOKSZOK SMUTNESMUTNE

Allison Mack winna! Aktorce grozi 20 lat więzienia. O sprawie opowie dokument The Lost Women of NXIVM

Investigation Discovery pokaże kulisy działania przestępczej organizacji NXIVM w dwugodzinnym dokumencie The Lost Women of NXIVM, gdzie jedną z bohaterek będzie Allison Mack.

O NXIVM zrobiło się głośno po publikacji reportażu The New York Times. Pierwsze doniesienia mogliście przeczytać na Popkulturystach w zeszłym roku. Była to piramida finansowa, która nosiła znamiona kultu. Ponadto na życzenie Keitha Raniere’a, założyciela NXIVM, miano tam rekrutować kobiety, które trwale oznaczano i robiono z nich niewolnice seksualne.

Sprawę spotęgowało to, że media zaczęły donosić, iż prawą ręką przywódcy sekty była Allison Mack. Wielu z Was zapewne świetnie kojarzy z serialu Tajemnice Smallville. Wcielała się tam w przyjaciółkę Clarka Kenta, Chloe Sullivan. Ostatnio mogliśmy ją oglądać w serialu American Odyssey w 2015 roku i najprawdopodobniej chwilę jej na ekranie nie zobaczymy.

Keith Raniere spędzi życie za kratami, a Allison Mack może zostać pozbawiona wolności na 20 lat.

Aktorka zeznawała przeciwko Raniere’owi. Uznano go winnym i skazano za handel ludźmi, posiadanie pornografii dziecięcej, wymuszenia oraz za ściąganie haraczy – dowiaduję się z Metro. 58-latek najpewniej resztę życia spędzi w więzieniu, a Mack może dostać nawet 20 lat. Wyrok w jej sprawie zapadnie jeszcze w tym roku. Miała być jego prawą ręką i rekrutować ludzi do NXIVM. Przez drzwi tej organizacji przestępczej miało przejść 17 tysięcy osób.

Zagubiłam się i chciałam znaleźć miejsce, wspólnotę, w której czułabym się komfortowo – powiedziała Allison Mack, która przyznała się do winy i poszła na współpracę.

Allison Mack skazana sąd wyrok aktorka sekta
Allison Mack może spędzić nawet 20 lat w więzieniu (Associated Press)

Investigation Discovery opowie o sprawie w filmie dokumentalnym The Lost Women of NXIVM.

Serwis Deadline poinformował, iż widowisko dokumentalne The Lost Women of NXIVM spróbuje odpowiedzieć na pytanie, co się stało z czterema kobietami, które były członkiniami NXIVM, które zmarły lub zniknęły w tajemniczych okolicznościach. Działalność Raniere’a wyjawił Franka Parlato, który współpracował ze skazanym i przez ponad 10 lat śledził jego działalność.

Również HBO zamówiło dokument o NXIVM, który ma zostać pokazany w formie serialu. Przygotowuje go Jehane Noujaim nominowana do Oscara w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny za reżyserię Placu oraz producentka tego widowiska, Karima Amer.

Co o tym myślisz? Daj znać w komentarzu. Nie zapomnij polubić nas na Facebooku i dodać do RSS lub bezpośrednio na Feedly. Jesteśmy także na Twitterze i Wykopie. Możesz również wesprzeć nas przez PayPal i zaproponować własny temat.

Polub nas na FB

black christmas 2019 film blumhouse horror

Nadciąga nowe Black Christmas. Strzeżcie się niewinne studentki, bo Mikołaj ma dla Was krwawą rózgę

Toy Story 4 rotten tomatoes krytycy oceny recenzje

Toy Story 4 ocenione. Mamy najlepszą tetralogię w dziejach!