Ad image

Jesteście gotowi na więcej mięsa? Przygotujcie się na “Alphę”

Dariusz Filipek
1 min czytania

Z ostatniej chwili

Było “Mięso” i “Titane”, a teraz przyszedł czas na “Alphę” – najbardziej osobisty film kontrowersyjnej francuskiej reżyserki. Jesteśmy podekscytowani, bo jak na razie wszystko, do czego zabierze się reżyserka, zamienia się w ucztę dla widzów.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Francuskie kino nierzadko zaskakuje interesującymi, brutalnymi historiami grozy lub przynajmniej czymś z jej pogranicza. Julia Ducournau dołożyła do tego kilka znaczących cegiełek. Najpierw dostaliśmy od niej kanibalistyczne kino z przesłaniem, czyli niezapomniane i wspaniałe w swej obrzydliwości “Mięso”, a później uderzyła w nas hardkorowym “Titane”. W międzyczasie wyreżyserowała co nieco dla Apple TV+ – odcinki “Servanta” i “Nowego stylu”.

Utalentowana artystka wraca z nowym dziełem – “Alphą” – filmem, który jest określany jako jej najbardziej osobiste i głębokie dzieło. Na tę chwilę nie znamy żadnych znaczących szczegółów o filmie, poza informacją o tym, iż w jej nadchodzącym widowisku zobaczymy serialowego “Węża”, czyli Tahara Rahima; oraz widzianą niedawno w serialu “Inwazja” Golshifteh Farahani.

“Alpha” to film określony jako bardzo spójny z tym, co do tej pory tworzyła reżyserka, a z drugiej strony ma to być opowieść, która będzie miała swój indywidualny ton.

FilmNation i Charades zaprezentują projekt potencjalnym nabywcom na Festiwalu Filmowym w Cannes. “Titane” zdobył tam Złotą Palmę, główną nagrodę festiwalu, więc produkcja nie powinna mieć problemu ze znalezieniem nabywcy, który wyłoży środki na film.

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x