Prime Video szuka przyszłych scenarzystów. Kurs rusza wkrótce we Francji

Dariusz Filipek
Dariusz Filipek 25 wyświetleń
2 min czytania

Amazon sięga do korzeni, czyli edukacji, aby w przyszłości zyskać dostęp do utalentowanych scenarzystów z Francji, którzy wzbogacą serwis Prime Video swoimi historiami.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
PRIME VIDEO

Amazon podjął dosyć niecodzienną, ale bardzo interesującą i przyszłościową decyzję, która może być nie tylko wartością dodaną dla serwisu Prime Video, ale również istotnym kierunkiem na przyszłość zarówno dla tego, jak i innych serwisów strumieniujących. Firma uruchomiła Victorine Narrative Lab. Jest to program mentorski dla początkujących pisarzy, aspirujących do napisania scenariusza filmowego. Inicjatywa edukacyjna zaistniała dzięki współpracy Amazonu z miastem Niceą oraz czołową francuską szkołą filmową ENS Louis-Lumiere.

Program umożliwi początkującym scenarzystom tworzenie, rozwijanie i doskonalenie warsztatu pod artystycznym i profesjonalnym okiem uznanych francuskich autorów, scenarzystów oraz wykładowców z ENS Louis-Lumiere. Podstawowym celem kursu jest napisanie przez studentów profesjonalnych scenariuszy filmowych, które zostaną zrealizowane przez Amazon Studios.

Nabór wkrótce

Victorine Narrative Lab będzie trwało pięć miesięcy. Można będzie w nim uczestniczyć zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. Jakkolwiek najprzyjemniej rysuje się perspektywa uczęszczania na zajęcia, które ubarwi koloryt Lazurowego wybrzeża. Kurs zacznie się w styczniu, a zakończy w maju 2022 roku. Wkrótce ma ruszyć pierwszy nabór.

Amazon będzie miał prawo do efektu końcowego pracy uczestników kursu. Najlepsze scenariusze zostaną zaadaptowane i już w filmowej formie zostaną zaprezentowane szerokiej widowni w serwisie Prime Video.

Wybór Francji jest nieprzypadkowy. To nie tylko jedno z najbogatszych kulturowo państw, kiedy myślimy o sztuce filmowej, ale również jeden z najważniejszych rynków dla mediów strumieniujących w Europie. Tylko Niemcy i Wielka Brytania mogą poszczycić się większą liczbą obywateli korzystających ze serwisów takich jak Netflix czy Prime Video.

Prime Video dociska pedał gazu

Amazon mocno wierzy w sukces Prime Video, do którego dostęp ma już blisko 200 milionów użytkowników, a apetyt jest zdecydowanie większy. Dlatego firma przejęła kilka miesięcy temu MGM i coraz bardziej rozpycha się na poszczególnych rynkach.

Niedawno w Polsce uruchomiono świetną promocję, która sprowadza się do tego, że nie tylko uzyskujemy 30-dniowy okres próbny do usług z rodziny Prime, ale już po jego wygaśnięciu płacimy za Prime zaledwie 49 zł za pierwszy rok. Promocja dotyczy zarówno użytkowników już korzystających z Prime Video, jak i tych, którzy jeszcze do serwisu się nie przekonali.

A warto spróbować. Na Prime Video można obejrzeć takie produkcje jak “The Boys”, “Dziewięcioro nieznajomych”, “Człowiek z Wysokiego Zamku”, “Carnival Row”, “Niezwyciężony”, “The Expanse”, “Małe ogniska”, “Bosch”, “Fleabag”, “Homecoming”, “Wspaniała pani Maisel”, “The Grand Tour” czy “Star Trek: Picard”. Właśnie w serwisie zadebiutowała serialowa wersja horroru “Koszmar minionego lata”. I to zaledwie kilkanaście z blisko 1200 produkcji, które można obejrzeć na Prime Video.

Nie tylko “Władca Pierścieni”

Wspieranie kreatywnych umysłów to świetny ruch, który nie brzmi tak spektakularnie jak ogłoszenie serialowej wersji “Władcy Pierścieni”, ale w przyszłości może być równie owocny. Amazon dostanie dostęp do projektów marzeń francuskich scenarzystów, które mogą finalnie okazać się wielkimi hitami.

Miejmy nadzieję, że ten pilotażowy projekt wypali i nie tylko doczekamy się kolejnych edycji kursu, ale podobne inicjatywy zostaną powołane również w innych państwach, w których Prime Video jest dostępne.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x