The Boys sezon 4

Amazon Prime Video wreszcie całkowicie po polsku!

Dariusz Filipek
3 min czytania
Amazon Prime Video po polsku (źródło: Pxhere, Amazon; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Serwis Amazon Prime Video miał uderzyć z polską wersją językową na początku 2018 roku. Jednak tak się nie stało. Do tej pory interfejs ciągle był m.in. w języku angielskim, a oferta mocno odstawała od tego, co można oglądać na terenie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Niemiec. To się powoli zmienia.

Przeglądarkowa wersja serwisu wreszcie polubiła się z językiem polskim. Widać, że Amazon Prime Video ślamazarnie, ale mimo wszystko próbuje wkręcić się na nasz rynek z wieloma usługami. Od jakiegoś czasu na Amazon.de wita nas oferta na Polskę, a sklepowe produkty posiadają często rodzime opisy. Nawet wprowadzono zakupy przez system płatniczy Przelewy24. Teraz przyszedł czas na to, co kochamy najbardziej – filmy i seriale.

- Reklama -
Ad image
amazon prime video po polsku
Taki widok wita nas na głównej stronie Amazon Prime Video – wszystko w naszym języku.
filmy i seriale amazon prime video po polsku
Na Amazon Prime Video spolszczono również strony poszczególnych filmów i seriali.

Kiedy pisałem tekst, mobilna wersja ciągle była w języku angielskim. Jednak w trakcie, dostałem powiadomienie na smartfona, że również aplikacja jest już dostępna w polskiej wersji językowej.

aplikacja amazon prime video po polsku
Aplikacja mobilna Amazon Prime Video po polsku.

Amazon w Polsce jest bardzo aktywny.

Pracę w firmie można znaleźć m.in. na terenie Wrocławia, Poznania i Gdańska. Struktury firmy rok rocznie są umacniane i pomimo opieszałości, widać, że jesteśmy traktowani jako nowy ważny rynek dla Amazonu. Tylko się cieszyć, bo oferta Prime Video z miesiąca na miesiąc robi się coraz ciekawsza. Dziś ciężko znaleźć tam nieprzetłumaczoną na nasz język pozycję. Pozostaje teraz czekać, aż to wszystko nabierze wiatru w żagle i Amazon obłaskawi nas biblioteką podobną do tych, które są poza granicami Polski.

Na razie serwis kusi przede wszystkim ceną. 2,99 euro miesięcznie przez pół roku (ponadto obowiązuje bezpłatny okres próbny) to taniej niż płacimy za najtańsze SVOD premium, którym jest ShowMax. A oferta Amazonu, moim zdaniem, jest o niebo lepsza od konkurenta. Kto oglądał takie hity jak The Man in the High Castle, Transparent, Sneaky Pete, Mozzart in the Jungle czy Patriot, ten wie, o czym piszę. A już niedługo odbędzie się tam premiera serialowej superprodukcji Jack Ryan.

Pełna oferta Amazon Prime Video

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
3 komentarze