in

SUPER!SUPER!

Amazon Prime Video na poważnie walczy sportem z Netflixem

amazon prime video us open sport na żywo

Netflix nie będzie miał sportu na żywo – zapowiedział jakiś czas temu Reed Hastings, prezes Netflixa. Amazon wykorzystał tę decyzję i okazuje się, iż był to strzał w dziesiątkę.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że w Wielkiej Brytanii to nie Netflix, a Amazon Prime Video ma największe wzrosty. Znaczący wpływ na to miał zakup praw do transmitowania meczów Premier League. Tym samym nie dziwi decyzja, że Amazon idzie za ciosem i kupuje kolejne sportowe licencje.

W tym roku serwis pokaże na żywo ponad 80 relacji z turniejów tenisowych – ATP i WTA Tours, a także US Open w cenie podstawowego abonamentu. Subskrybenci uzyskają również dostęp do powtórek w ciągu 15 minut po zakończeniu meczu. US Open w 2020 roku wróci na Amazon Prime Video trzeci raz.

Najwidoczniej prezes Netflixa nie docenił siły sportu. Chociaż licencje sportowe nie są tanie, a ich ceny nierzadko przewyższają kwoty, które serwisy streamingowe muszą zapłacić za zewnętrzne filmy i seriale, to tenis i piłka nożna przyciągają mnóstwo widzów w Wielkiej Brytanii. I to właśnie przede wszystkim dzięki wielkim widowiskom sportowym Amazon Prime Video depcze po piętach Netflixowi w tym kraju.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bryan Cranston Mountain Dew Lśnienie

Bryan Cranston w nowej reklamie Mountain Dew w stylu Lśnienia

krwiożercza roślina

Krwiożercza roślina wraca, a role negocjują Chris Evans i Scarlett Johansson