amazon prime video us open sport na żywo
in

SUPER!SUPER!

Amazon Prime Video na poważnie walczy sportem z Netflixem

Netflix nie będzie miał sportu na żywo – zapowiedział jakiś czas temu Reed Hastings, prezes Netflixa. Amazon wykorzystał tę decyzję i okazuje się, iż był to strzał w dziesiątkę.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że w Wielkiej Brytanii to nie Netflix, a Amazon Prime Video ma największe wzrosty. Znaczący wpływ na to miał zakup praw do transmitowania meczów Premier League. Tym samym nie dziwi decyzja, że Amazon idzie za ciosem i kupuje kolejne sportowe licencje.

W tym roku serwis pokaże na żywo ponad 80 relacji z turniejów tenisowych – ATP i WTA Tours, a także US Open w cenie podstawowego abonamentu. Subskrybenci uzyskają również dostęp do powtórek w ciągu 15 minut po zakończeniu meczu. US Open w 2020 roku wróci na Amazon Prime Video trzeci raz.

Najwidoczniej prezes Netflixa nie docenił siły sportu. Chociaż licencje sportowe nie są tanie, a ich ceny nierzadko przewyższają kwoty, które serwisy streamingowe muszą zapłacić za zewnętrzne filmy i seriale, to tenis i piłka nożna przyciągają mnóstwo widzów w Wielkiej Brytanii. I to właśnie przede wszystkim dzięki wielkim widowiskom sportowym Amazon Prime Video depcze po piętach Netflixowi w tym kraju.

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Bryan Cranston Mountain Dew Lśnienie

Bryan Cranston w nowej reklamie Mountain Dew w stylu Lśnienia

krwiożercza roślina

Krwiożercza roślina wraca, a role negocjują Chris Evans i Scarlett Johansson