Shogun oglądaj online serial disney

Kupowaliście filmy na Amazonie? Możecie nie być ich właścicielami

Dariusz Filipek
2 min czytania
Kupowaliście na Amazon Prime Video? Zakupy mogą być nieudane, bo filmy mogą nie należeć do Was

Z ostatniej chwili

Osoby kupujące filmy na Amazonie, nie powinny zakładać, że są właścicielami treści ze swoich cyfrowych koszyków. Nie są.

Okazuje się, że zakup cyfrowych filmów i seriali na Amazonie może być całkowitą stratą pieniędzy. Ta nieprzyjemna sprawa dotyczy widzów z krajów, których można kupować na Amazonie filmy, czyli nie w Polsce. Jednak rzecz daje do myślenia. Przed zakupem w innych serwisach warto sprawdzić czy produkcja, którą nabyliście może niepostrzeżenie zniknąć z Waszej biblioteki.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Amazon: filmy, które kupiliście, mogą nie być wasze

Amazon został pozwany w kwietniu przez użytkownika, który stwierdził, iż firma potajemnie zastrzega sobie prawo do wycofywania treści ze sklepu Prime Video. Sprawa teoretycznie wygląda tak, że w jednej chwili macie w swojej bibliotece wybraną pozycję zakupioną na Amazonie, a następnego dnia nie macie do niej dostępu.

Firma złożyła w sądzie wniosek o oddalenie roszczenia, gdyż zakup filmu, serialu lub programu ma ograniczoną licencję. Widzowie, którzy kupują dane widowisko, godzą się na to, iż ich zakup pozwala na “oglądanie na żądanie przez nieokreślony czas”. To może być równie dobrze sto lat, co jeden dzień.

Amazon Prime Video
Na Amazonie można kupić mnóstwo cyfrowych filmów i seriali, ale musicie się liczyć z tym, że możecie zapłacić za coś, co zostanie Wam zabrane.

Rzecz nie dotyczy produkcji w modelu subskrypcyjnym oraz tych wypożyczanych. Siłą rzeczy w pierwszym przypadku mamy do czynienia z rotacją produkcji, a przy wypożyczaniu widz godzi się na okres, w którym będzie mógł odtwarzać opłacone widowisko.

Jest umowa, jest zgoda

Gigant odnotowuje, iż jest to określone w warunkach użytkowania. Amazon broni się, że w przypadku zakupów treści są najczęściej własnością stron trzecich, które mogą odwołać lub zmodyfikować licencję. Adwokat firmy odnotował, iż osoba fizyczna nie musi czytać umowy, którą zawiera z Amazonem. Warunki regulaminu są wiążące bez względu na jego znajomość.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

“Dostępność zakupionych Treści cyfrowych. Zakupione Treści cyfrowe pozostaną na ogół dostępne dla użytkowników do pobrania lub odbioru strumieniowego w ramach Usługi, w zależności od przypadku, jednak dostęp do nich może zostać zablokowany z powodu ewentualnych ograniczeń licencyjnych nałożonych przez dostawców treści lub z innych powodów, zaś Amazon nie będzie ponosić wobec użytkowników odpowiedzialności, jeśli dostęp do Zakupionych treści cyfrowych zostanie zablokowany i niemożliwe będzie ich dalsze pobieranie lub ich dalszy odbiór strumieniowy.” – Dowiadujemy się z regulaminu.

Kiedy triumfy świętowały twarde nośniki, można było być pewnym, że nawet kupując krążki na Amazonie, nikt nie przyjdzie za jakiś czas do Waszych domów, by Wam je odebrać. Niestety w erze zakupów cyfrowych takie cyrki mogą się zdarzyć. Nie wiem jak Wy, ale ja od dziś zaczynam czytać te regulaminy.

Źródło: DTE

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x