amazon proteus i cardinal
in

SUPER!SUPER!

Pracowników Amazon zastąpią roboty? „Proteus” i „Cardinal” już układają paczki

Niedawno Amazon pokazał swoje nowe roboty. „Proteus” i „Cardinal” mają pomagać ludzkości w przenoszeniu ciężkich obiektów. Czy roboty w pełni przejmą magazyny Amazonu?

“Proteus”

„Proteus” stworzony został do przenoszenia dużych wózków z paczkami na terenie magazynów. Nowa maszyna okazuje się być w pełni automatyczna i nie potrzebuje opieki “śmiertelników”.

Praca “Proteusa”

Amazon twierdzi, że robot jest w wyposażony w odpowiednie elementy, które sprawiają, że jest w pełni bezpieczny. Jako iż „Proteus” pracuje obok (nie razem z) ludzi, kwestia bhp jest dość istotna.

Robot wyposażony jest w sensor, który odpowiada za ruch; na jego przodzie wyświetla się zielona dioda – jeśli człowiek w nią wejdzie, robot natychmiastowo przechodzi w stan uśpienia – i rusza dopiero, gdy intruz opuści teren.

“Cardinal”

Drugi robot, „Cardinal” to inteligentne robotyczne ramię. Jest w stanie podnosić i przesuwać paczki do 20 kilogramów. Robot wyposażony jest w zaawansowaną sztuczną inteligencję i technikę służącą do wykrywania i klasyfikowania obiektów. Technologia sprawnie zastępuje ludzi.

Praca “Cardinala”

Robot jest w stanie wybrać paczkę ze stosu innych, podnieść ją, przeczytać etykietę i włożyć ją do sekcji „GoCart”, by następnie została ona wysłana. To wszystko w pełni zautomatyzowany proces, który odbywa się bez udziału człowieka.

Amazon ma w planach wdrożyć ten system już w przyszłym roku. Zarówno “Cardina”, jak i “Proteus” powinny być gotowe do pracy. Firma zapewnia, że owa technologia ma na celu zniwelować urazy, których doznają ich pracownicy. Zaletą pracy robotów jest z pewnością szybkość i bezprecedensowość. Wady? Cóż, zapewne miliony ludzi stracą pracę.

Na razie jednak kierownictwo działu robotyki nie podejmuję takich kroków i mówi jasno: „Zastąpienie ludzi maszynami jest błędem, który może doprowadzić do upadku firmy”.

Wydaje się więc, że, przynajmniej na razie, nie zagraża nam bunt sztucznej inteligencji; Amazon chce jedynie odciążyć pracowników i tworzyć roboty, które są w stanie im pomóc. Warto jednak pamiętać, że technologia cały czas się rozwija, więc uważajcie na maszyny!

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Jakub Kozakiewicz

Gram, oglądam i czytam, a przede wszystkim szukam rozległych światów i niesamowitych historii. Po godzinach wieloletni fan Nintendo i fantastyki.

stranger things sezon 4 część 2 zwiastun po polsku youtube

Nadciąga koniec “Stranger Things”. Zobaczcie, co na Was czeka

xenoblade chronicles 3

“Xenoblade Chronicles 3” zaprezentowany na Nintendo Direct. Trailer wygląda niesamowicie