The Boys sezon 4

AMC Visionaries: Robert Kirkman’s Secret History of Comics w Polsce

Dariusz Filipek
2 min czytania
Todd McFarlane (Spawn) będzie jednym z artystów, którego zobaczycie w serialu dokumentalnym AMC Visionaries: Robert Kirkman's Secret History of Comics | Steve Craft/AMC

Z ostatniej chwili

Chociaż Robert Kirkman związał się niedawno z Amazonem, to zdążył jeszcze zrealizować 6-odcinkowy miniserial dokumentalny AMC Visionaries: Robert Kirkman’s Secret History of Comics, który zobaczymy w Polsce.

Przyznam, że trzeba się nieźle nakombinować, żeby zmieścić w nagłówku tytuł dokumentu od AMC. Jednak warto o nim wspomnieć, gdyż komiksy są u nas traktowane jako coś gorszego, co niejednokrotnie jest powodowane tym, że rodzima branża to środowisko tak hermetyczne, że aż nieciekawe. Jak komiks robi się za wielką wodą? Zupełnie inaczej. Pomimo iż nie jest to najżywsza gałąź rozrywkowo-kulturalna to czytanie historii obrazkowych jest w Stanach Zjednoczonych relatywnie o niebo popularniejsze, wydawnictwa przebierają w twórcach, a nowe pozycje pojawiają się tydzień w tydzień.

- Reklama -
Ad image

Polska premiera serialu dokumentalnego AMC Visionaries: Robert Kirkman’s Secret History of Comics odbędzie się niestety dopiero 15 stycznia o godzinie 21:00. Widzowie w Stanach Zjednoczonych obejrzą produkcję już 12 listopada. Trochę słabo.

Każdy z odcinków przybliży sylwetki najznamienitszych twórców komiksowych. Zobaczymy, co ma do powiedzenia m.in. Stan Lee, Patty Jenkins, Lynda Carter, Kevin Smith, Famke Janssen, J.K. Simmons, Michelle Rodriguez oraz Todd McFarlane. Serial wyprodukowany przez Roberta Kirkmana to niesamowita podróż w czasie, dzięki której nie tylko lepiej poznacie historię komiksu, ale przede wszystkim pomoże Wam zrozumieć to medium nieco lepiej.

Jestem niesamowicie podekscytowany tą produkcją, gdyż o komiksie powinno się mówić i pisać jak najwięcej.

AMC Visionaries to początek nowego cyklu, który zaprezentuje różne oblicza popkultury. Dlatego przygotujcie się nie tylko na Hulka czy Batmana, ale również AMC Visionaries: James Cameron’s Story of Science Fiction, gdzie ze znanym reżyserem poznacie meandry kina sci-fi. Eli Roth przybliży kino grozy w AMC Visionaries: Eli Roth’s History of Horror, a AMC Visionaries: Rap Yearbook wyprodukowane przez Black Thought i QuestLove zmierzy Was z czarnymi rytmami.

Brawo AMC Polska. Szkoda tylko, że tak późno.

Źródło: Informacja prasowa

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
2 komentarze