in ,

SUPER!SUPER!

AMC Visionaries: Robert Kirkman’s Secret History of Comics w Polsce

AMC Visionaries: Robert Kirkman's Secret History of Comics
Todd McFarlane (Spawn) będzie jednym z artystów, którego zobaczycie w serialu dokumentalnym AMC Visionaries: Robert Kirkman's Secret History of Comics | Steve Craft/AMC

Chociaż Robert Kirkman związał się niedawno z Amazonem, to zdążył jeszcze zrealizować 6-odcinkowy miniserial dokumentalny AMC Visionaries: Robert Kirkman’s Secret History of Comics, który zobaczymy w Polsce.

Przyznam, że trzeba się nieźle nakombinować, żeby zmieścić w nagłówku tytuł dokumentu od AMC. Jednak warto o nim wspomnieć, gdyż komiksy są u nas traktowane jako coś gorszego, co niejednokrotnie jest powodowane tym, że rodzima branża to środowisko tak hermetyczne, że aż nieciekawe. Jak komiks robi się za wielką wodą? Zupełnie inaczej. Pomimo iż nie jest to najżywsza gałąź rozrywkowo-kulturalna to czytanie historii obrazkowych jest w Stanach Zjednoczonych relatywnie o niebo popularniejsze, wydawnictwa przebierają w twórcach, a nowe pozycje pojawiają się tydzień w tydzień.

Polska premiera serialu dokumentalnego AMC Visionaries: Robert Kirkman’s Secret History of Comics odbędzie się niestety dopiero 15 stycznia o godzinie 21:00. Widzowie w Stanach Zjednoczonych obejrzą produkcję już 12 listopada. Trochę słabo.

Każdy z odcinków przybliży sylwetki najznamienitszych twórców komiksowych. Zobaczymy, co ma do powiedzenia m.in. Stan Lee, Patty Jenkins, Lynda Carter, Kevin Smith, Famke Janssen, J.K. Simmons, Michelle Rodriguez oraz Todd McFarlane. Serial wyprodukowany przez Roberta Kirkmana to niesamowita podróż w czasie, dzięki której nie tylko lepiej poznacie historię komiksu, ale przede wszystkim pomoże Wam zrozumieć to medium nieco lepiej.

Jestem niesamowicie podekscytowany tą produkcją, gdyż o komiksie powinno się mówić i pisać jak najwięcej.

AMC Visionaries to początek nowego cyklu, który zaprezentuje różne oblicza popkultury. Dlatego przygotujcie się nie tylko na Hulka czy Batmana, ale również AMC Visionaries: James Cameron’s Story of Science Fiction, gdzie ze znanym reżyserem poznacie meandry kina sci-fi. Eli Roth przybliży kino grozy w AMC Visionaries: Eli Roth’s History of Horror, a AMC Visionaries: Rap Yearbook wyprodukowane przez Black Thought i QuestLove zmierzy Was z czarnymi rytmami.

Brawo AMC Polska. Szkoda tylko, że tak późno.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Morderstwo w orient expressie 2017 film kino oceny

Morderstwo w Orient Expressie nie rozkochuje krytyków

Stranger Things 2 Netflix polska online
9/10

Warto było wrócić do Hawkins – recenzja Stranger Things – sezon 2