Ad image

Premiera dnia: “American Rust” na Showtime

Dariusz Filipek
3 min czytania
"American Rust" (Showtime)

Z ostatniej chwili

https://www.youtube.com/watch?v=dKNhNdZBD2A
Zwiastun serialu “American Rust” (Showtime/YouTube)

Chociaż pierwszy odcinek serialu trafił już tydzień temu do sieci, to oficjalna premiera “American Rust” odbędzie się dziś w stacji Showtime.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
AMERICAN RUST / SHOWTIME

“American Rust” prezentuje widzom niewydarzony amerykański sen oczami skomplikowanego i skompromitowanego szefa policji, Dela Harrisa (w tej roli Jeff Daniels), w mieście Rust Belt w południowo-zachodniej Pensylwanii. Kiedy syn kobiety, którą kocha, może zostać oskarżony o morderstwo, Harris musi zdecydować — chronić mordercę czy sprawić, aby dosięgła go sprawiedliwość.

- Reklama -
Ad image

Produkcja powstała na podstawie docenionej powieści Philippa Meyera w Polsce znanej jako “Rdza”. Serial stworzył Dan Futterman, nominowany do Oscara za scenariusz do filmu “Capote”. Początkowo widowisko miało pojawić się w stacji USA Network, ale serial został skasowany po tym, gdy nie udało znaleźć się odpowiedniego aktora do obsadzenia w głównej roli.

Oceny serialu nie zachwycają

Serial nie spotkał się z przychylnym przyjęciem przez krytyków. Do tej pory na Rotten Tomatoes widowisko oceniło 13 krytyków i tylko w przypadku 23% opinii, produkcja została oceniona pozytywnie. Jakkolwiek obecnie ma ocenę 7/10, więc można wnioskować, iż mamy tutaj do czynienia ze serialem mocno dzielącym widownię.

DqtWeEoBnCLPCRWvCXv6Yd

American Crime Story: Impeachment

Monica Lewinsky zadowolona ze serialu opowiadającego o jej romansie z prezydentem Stanów Zjednoczonych. Czytaj więcej ▶

Krytycy zarzucają mu operowanie na powtarzanych do znudzenia ponurych kliszach portretujących wiejską Amerykę i obfitowanie w puste, pełne smutku postaci. Według Angie Han z serwisu The Hollywood Reporter “American Rust” opowiada o miejscu, którego twórcy widowiska nie rozumieją. Serial ma być ambitny, ale nie absorbujący. Nawet pośród głosów pozytywnych czytamy, iż produkcja budzi bardziej zainteresowanie, aniżeli zaangażowanie widza. Wielu ma nadzieję, iż historia nabierze rozpędu w kolejnych odcinkach i serial jeszcze widza pozytywnie zaskoczy.

Gdzie można obejrzeć online?

Serial na tę chwilę nie jest dostępny w Polsce. Nie znamy też stacji ani serwisu, który pokaże go w naszym kraju. Można się spodziewać, że w przyszłości produkcję obejrzymy w serwisie SkyShowtime, który ma zadebiutować w naszym kraju w przyszłym roku. Obecnie można wykorzystać usługę Pure VPN, aby zmienić wirtualną geolokalizację i subskrybować serwis Showtime. Pierwszy odcinek jest tam teraz dostępny za darmo.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz