The Boys sezon 4

Amerykańscy Bogowie wracają po fali problemów. Jest nowy zwiastun

Dariusz Filipek
2 min czytania
Amerykańscy Bogowie (źródło: Starz; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

https://www.youtube.com/watch?v=b3klnW1VjKI

- Reklama -
Ad image

Stacja Starz pochwaliła się kolejnym zwiastunem serialu Amerykańscy Bogowie, który już niedługo wraca na jej antenę oraz na platformę Amazon Prime Video.

Amerykańscy Bogowie, czyli opowieść o starych bogach, którzy chcą odzyskać należne im miejsce w społeczeństwie, wraca po licznych perturbacjach. Świetna adaptacja nie gorszej prozy Neila Gaimana była o włos od skasowania. Drugi sezon miał problemy finansowe. Odeszła z niego część ekipy – w tym główni twórcy, Bryan Fuller oraz Michael Green. Amerykańskich Bogów opuściła również Gillian Anderson, wcielająca się w media.

Trudno dziś powiedzieć, czy kluczowym problemem były pieniądze. Pierwszy sezon kosztował 30 milionów dolarów i miał 8 odcinków. Drugi miał mieć dwa odcinki więcej oraz większy budżet, a cała historia miała zakończyć się na trzecim sezonie. Jedną z kluczowych decyzji było obcięcie drugiego sezonu o dwa odcinki, co miało nieco uzdrowić budżet.

Pomimo problemów drugiego sezonu, który jest dziś wielką niewiadomą przez roszady i zakulisowe wiadomości o problemach ze scenariuszem, fani widowiska czekają na kontynuację z niekrytą tęsknotą. Wiem, bo sam nie mogę się doczekać. Amerykańscy Bogowie to nie tylko najlepsza książka, którą czytałem w 2017 roku. To również najlepszy serial, jaki miałem przyjemność oglądać dwa lata temu.

Przypominam, że pierwszy sezon serialu na Rotten Tomatoes ma 92% pozytywnych opinii przy średniej ocenie 8,1/10. Na IMDB może poszczycić się również 8/10 przy 53 tysiącach oddanych głosów.

Amerykańscy Bogowie wracają 10 marca. Widzowie w Stanach Zjednoczonych będą mogli oglądać widowisko na antenie stacji Starz oraz dedykowanych usługach, a na świecie serial dystrybuuje Amazon Prime Video (również w Polsce). Ciekawostką jest to, że w tym roku na Amazon Prime Video pojawi się także serial Good Omens. Również dotykający boskich tematów. I będzie to również adaptacja prozy współautorstwa Neila Gaimana.

- Reklama -
Skazana Max serial

Serial Amerykańscy Bogowie w serwisie Amazon Prime Video >>

[interaction id=”5c45de95fa0e0fa05e107762″]

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz