in

SUPER!SUPER!

Amerykańscy Bogowie wracają po fali problemów. Jest nowy zwiastun

Amerykańscy Bogowie
Amerykańscy Bogowie (źródło: Starz; edycja: Popkulturyści)

Stacja Starz pochwaliła się kolejnym zwiastunem serialu Amerykańscy Bogowie, który już niedługo wraca na jej antenę oraz na platformę Amazon Prime Video.

Amerykańscy Bogowie, czyli opowieść o starych bogach, którzy chcą odzyskać należne im miejsce w społeczeństwie, wraca po licznych perturbacjach. Świetna adaptacja nie gorszej prozy Neila Gaimana była o włos od skasowania. Drugi sezon miał problemy finansowe. Odeszła z niego część ekipy – w tym główni twórcy, Bryan Fuller oraz Michael Green. Amerykańskich Bogów opuściła również Gillian Anderson, wcielająca się w media.

Trudno dziś powiedzieć, czy kluczowym problemem były pieniądze. Pierwszy sezon kosztował 30 milionów dolarów i miał 8 odcinków. Drugi miał mieć dwa odcinki więcej oraz większy budżet, a cała historia miała zakończyć się na trzecim sezonie. Jedną z kluczowych decyzji było obcięcie drugiego sezonu o dwa odcinki, co miało nieco uzdrowić budżet.

Pomimo problemów drugiego sezonu, który jest dziś wielką niewiadomą przez roszady i zakulisowe wiadomości o problemach ze scenariuszem, fani widowiska czekają na kontynuację z niekrytą tęsknotą. Wiem, bo sam nie mogę się doczekać. Amerykańscy Bogowie to nie tylko najlepsza książka, którą czytałem w 2017 roku. To również najlepszy serial, jaki miałem przyjemność oglądać dwa lata temu.

Przypominam, że pierwszy sezon serialu na Rotten Tomatoes ma 92% pozytywnych opinii przy średniej ocenie 8,1/10. Na IMDB może poszczycić się również 8/10 przy 53 tysiącach oddanych głosów.

Amerykańscy Bogowie wracają 10 marca. Widzowie w Stanach Zjednoczonych będą mogli oglądać widowisko na antenie stacji Starz oraz dedykowanych usługach, a na świecie serial dystrybuuje Amazon Prime Video (również w Polsce). Ciekawostką jest to, że w tym roku na Amazon Prime Video pojawi się także serial Good Omens. Również dotykający boskich tematów. I będzie to również adaptacja prozy współautorstwa Neila Gaimana.

Serial Amerykańscy Bogowie w serwisie Amazon Prime Video >>

[interaction id=”5c45de95fa0e0fa05e107762″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Unsolved Mysteries Netflix

Zupełnie nowe Unsolved Mysteries w serwisie Netflix

Bumblebee recenzja
8/10

Bumblebee – recenzja filmu z serii Transformers