Milionerzy (źródło: Sony; edycja: Popkulturyści)
Milionerzy (źródło: Sony; edycja: Popkulturyści)
in

Amerykańscy Milionerzy żegnają się z widownią

Nic nie trwa wiecznie i okazuje się, że w Stanach Zjednoczonych niedługo ostatni raz padnie magiczne pytanie: Czy to twoja ostateczna decyzja?.

Who Wants to Be a Millionaire? to odpowiednik naszych Milionerów. Teleturniej w Stanach Zjednoczonych pierwszy raz pojawił się w stacji ABC w 1999 roku. Niespełna rok po tym, jak stacja ITV pokazała widowisko w Wielkiej Brytanii. Format okazał się olbrzymim sukcesem, który doczekał się emisji w ponad 100 krajach. Jak donosi Variety amerykańscy Milionerzy po 20 latach od emisji pierwszego odcinka, nie wrócą na sezon jesienny. Ostatnie wydanie zostanie wyemitowane 31 maja 2019 roku.

W Milionerach za oceanem gracze walczyli – co jest dosyć oczywiste i kuszące – o milion dolarów. Początkowo program prowadził Regis Philbin, później Meredith Vieira, Cedric the Entertainer i Terry Crews, a ostatnio Chris Harrison. Program doczekał się 20 sezonów, na które złożyło się blisko 3000 odcinków. Aż 12 szczęśliwców sięgnęło po najwyższą nagrodę.

W Polsce Milionerzy wrócili w 2017 roku na antenę stacji TVN. Od 1999 roku prowadzącym nieprzerwanie jest Hubert Urbański. Na świecie widowisko doczekało się spin-offu w postaci Millionaire Hot Seat. Poza grami planszowymi, komputerowymi oraz mobilnymi, program zaistniał również na dużym ekranie – teleturniej był ważnym elementem filmu Slumdog. Milioner z ulicy.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Kroniki kryminalne: Colmenares serial netflix kryminalny recenzja
5/10

Kroniki kryminalne: Colmenares – sezon 1 – recenzja serialu kryminalnego Netflixa

mortal kombat film 2021 james wan rezyser australia

Zdjęcia do nowego filmu Mortal Kombat ruszyły w Australii