Milionerzy (źródło: Sony; edycja: Popkulturyści)
Milionerzy (źródło: Sony; edycja: Popkulturyści)
in

Amerykańscy Milionerzy żegnają się z widownią

Nic nie trwa wiecznie i okazuje się, że w Stanach Zjednoczonych niedługo ostatni raz padnie magiczne pytanie: Czy to twoja ostateczna decyzja?.

Who Wants to Be a Millionaire? to odpowiednik naszych Milionerów. Teleturniej w Stanach Zjednoczonych pierwszy raz pojawił się w stacji ABC w 1999 roku. Niespełna rok po tym, jak stacja ITV pokazała widowisko w Wielkiej Brytanii. Format okazał się olbrzymim sukcesem, który doczekał się emisji w ponad 100 krajach. Jak donosi Variety amerykańscy Milionerzy po 20 latach od emisji pierwszego odcinka, nie wrócą na sezon jesienny. Ostatnie wydanie zostanie wyemitowane 31 maja 2019 roku.

W Milionerach za oceanem gracze walczyli – co jest dosyć oczywiste i kuszące – o milion dolarów. Początkowo program prowadził Regis Philbin, później Meredith Vieira, Cedric the Entertainer i Terry Crews, a ostatnio Chris Harrison. Program doczekał się 20 sezonów, na które złożyło się blisko 3000 odcinków. Aż 12 szczęśliwców sięgnęło po najwyższą nagrodę.

W Polsce Milionerzy wrócili w 2017 roku na antenę stacji TVN. Od 1999 roku prowadzącym nieprzerwanie jest Hubert Urbański. Na świecie widowisko doczekało się spin-offu w postaci Millionaire Hot Seat. Poza grami planszowymi, komputerowymi oraz mobilnymi, program zaistniał również na dużym ekranie – teleturniej był ważnym elementem filmu Slumdog. Milioner z ulicy.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kroniki kryminalne: Colmenares serial netflix kryminalny recenzja
5/10

Kroniki kryminalne: Colmenares – sezon 1 – recenzja serialu kryminalnego Netflixa

mortal kombat film 2021 james wan rezyser australia

Zdjęcia do nowego filmu Mortal Kombat ruszyły w Australii