Shogun oglądaj online serial disney

Amerykańscy Milionerzy żegnają się z widownią

Dariusz Filipek
1 min czytania
Milionerzy (źródło: Sony; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Nic nie trwa wiecznie i okazuje się, że w Stanach Zjednoczonych niedługo ostatni raz padnie magiczne pytanie: Czy to twoja ostateczna decyzja?.

Who Wants to Be a Millionaire? to odpowiednik naszych Milionerów. Teleturniej w Stanach Zjednoczonych pierwszy raz pojawił się w stacji ABC w 1999 roku. Niespełna rok po tym, jak stacja ITV pokazała widowisko w Wielkiej Brytanii. Format okazał się olbrzymim sukcesem, który doczekał się emisji w ponad 100 krajach. Jak donosi Variety amerykańscy Milionerzy po 20 latach od emisji pierwszego odcinka, nie wrócą na sezon jesienny. Ostatnie wydanie zostanie wyemitowane 31 maja 2019 roku.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

W Milionerach za oceanem gracze walczyli – co jest dosyć oczywiste i kuszące – o milion dolarów. Początkowo program prowadził Regis Philbin, później Meredith Vieira, Cedric the Entertainer i Terry Crews, a ostatnio Chris Harrison. Program doczekał się 20 sezonów, na które złożyło się blisko 3000 odcinków. Aż 12 szczęśliwców sięgnęło po najwyższą nagrodę.

W Polsce Milionerzy wrócili w 2017 roku na antenę stacji TVN. Od 1999 roku prowadzącym nieprzerwanie jest Hubert Urbański. Na świecie widowisko doczekało się spin-offu w postaci Millionaire Hot Seat. Poza grami planszowymi, komputerowymi oraz mobilnymi, program zaistniał również na dużym ekranie – teleturniej był ważnym elementem filmu Slumdog. Milioner z ulicy.

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Snaggletooth the Warpig
Snaggletooth the Warpig
5 lat temu

Jeezu, przeczytałem w pierwszej chwili, że chodzi o Amerykańskich Bogów i na moment stanęła mi pikawa…

Darek Filipek POPKULTURYSCI.PL
Reply to  Snaggletooth the Warpig
5 lat temu

Z takim portfolio, po współtworzeniu największego widowiska serialowego w dziejach? Dobrze wiesz, że to się nie stanie. Już abstrahując od tego, że serial nie jest dziełem dwóch scenarzystów, jestem niemal pewien, że właśnie ci dwaj scenarzyści są obecnie jednymi z najbardziej chcianych twórców w świecie rozrywki. Biznes nie patrzy na petycje, a na liczby. Gra o tron generuje niesamowite wyniki.

Darek Filipek POPKULTURYSCI.PL
Reply to  Snaggletooth the Warpig
5 lat temu

Broń… Boże?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x