Shogun oglądaj online serial disney

Aplikacja Netflixa miała największy dochód w 2017 roku

Dariusz Filipek
2 min czytania
Aplikacja mobilna Netflixa zarabiała najwięcej. Wśród gier równych sobie nie miał Monster Strike (Pixabay)

Z ostatniej chwili

Sensor Tower jak co roku dostarczył informacji o najpopularniejszych i najlepiej zarabiających aplikacjach oraz grach mobilnych. Podsumowanie 2017 roku można określić jednoznacznie: Netflix sprzedaje się świetnie.

I nie jest to żadne zaskoczenie. Aplikacja Netflixa od dawna króluje w zestawieniach Sensor Tower. Pokazuje to, jaką moc ma streaming z Los Gatos. Zajmuje pierwsze miejsce w App Store. Jednak dopiero szóste w Google Play. Co ciekawe, na androidzie w zeszłym roku większe przychody wygenerowało – zdawałoby się, że niszowe – HBO Now. Aplikacja Time Warnera zajmuje siódmą pozycję w ogólnym zestawieniu.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Na czwartym miejscu mamy Pandorę – internetowe radio, które większości z Was pewnie niewiele mówi, gdyż usługa nie jest dostępna w Polsce. Jeżeli nie smuci, to na pewno dziwi słaba pozycja Spotify, który nie znalazł się w pierwszej dziesiątce. Szwedzki streaming muzyczny zajął wyłącznie 10 miejsce w sklepie Apple.

Jednak nie tylko te streamingi radzą sobie świetnie na urządzeniach mobilnych. W światowej dziesiątce znalazł się również chiński streaming Tencent Video, który uplasował się na piątej pozycji. Jeśli tylko znacie mandaryński, warto się zainteresować.🤭 Chiny dają radę tym bardziej, bo pozycję niżej jest inna usługa wideo, czyli iQiyi.

Ostatnią popkulturową aplikacją jest Line Manga, czyli coś dla osób oczytanych w komiksach japońskich. Warto tworzyć usługi związane z szeroko pojętą sztuką. W zestawieniu najlepiej zarabiających aplikacji, aż sześć z dziesięciu to różnej maści oprogramowanie do konsumowania sztuki. Niezły wynik.

Netflix był najlepiej zarabiającą aplikacją mobilną w 2017 roku
Najlepiej zarabiające aplikacje mobilne 2017 roku (Sensor Tower)

Spotify znalazło się za to na dziesiątym miejscu wśród najczęściej ściąganych aplikacji. Lepiej poradził sobie YouTube, który znalazł się na miejscu ósmym.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja
YouTube był najczęściej pobieraną aplikacją związaną z kulturą w 2017 roku
Najczęściej pobierane aplikacje mobilne 2017 roku (Sensor Tower)

Wśród gier królował Monster Strike, który był nie tylko najlepiej zarabiającą grą, ale i najlepiej zarabiającą aplikacją w ogóle. Tak, przy tej gierce nawet Netflix wysiada.

Gra mobilna Monster Strike królowała wśród przychodów w 2017 roku
Najlepiej zarabiające gry mobilne 2017 roku (Sensor Tower)

Ponadto ciągle nie przestajemy pobierać Subway Surfers. Przyznaję się, że ta mobilna platformówka wyrwała również z mojego życia sporo godzin. Nie przestaje cieszyć się popularnością od 2012 roku.

Gra mobilna Subway Surfers od 5 lat cieszy się niesłabnącą popularnością
Najczęściej pobierane aplikacje mobilne 2017 roku (Sensor Tower)

Źródło: Sensor Tower

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x