The Boys sezon 4

Czy aplikacja Apple TV+ pojawi się na Windows 10 i konsoli Xbox One?

Dariusz Filipek
2 min czytania
Aplikacja Apple TV+ dla systemu Widnows 10 i konsoli Xbox One

Z ostatniej chwili

Apple szuka specjalistów, którzy mają pomóc firmie stworzyć aplikacje dla systemu Windows 10. Producent iPhone’a ujawnił swoje plany poprzez ogłoszenie nowych ofert pracy. Zaprasza potencjalnych kandydatów do dołączenia do zespołu, który stworzy nową generację aplikacji multimedialnych pod system operacyjny Microsoftu.

Niestety Apple zaniedbało Windows, co jasno widać po aplikacji iTunes, która dziś wygląda i zachowuje się niczym oprogramowanie sprzed dekady. Do tej pory windowsowcy nie dostali aplikacji Apple Music, którą mogą się cieszyć nie tylko posiadacze sprzętów Apple, ale również ci, którzy korzystają z mobilnego Androida.

- Reklama -
Ad image

Niestety Apple nie wyrobiło się też z aplikacją Apple TV+ dla Windows 10, która byłaby zbawienna, biorąc pod uwagę, jak działa, czy raczej, jak bardzo ten streaming nie działa na przeglądarkach internetowych. Brak aplikacji dla Androida i śladowa liczba aplikacji na różne systemy smart tv to wyjątkowa kula u nogi tego serwisu, która skutecznie powstrzymuje Apple TV+ przed wzrostami i otwartą konkurencją z Netflixem.

Jednak idzie nowe. Serwis The Verge dotarł do informacji, która wskazuje, iż aplikacja Apple TV+ powinna pojawić się zarówno na systemie Windows 10, jak i na konsoli Xbox One. Wśród przyszłych pracowników bardzo pożądaną umiejętnością jest znajomość Universal Windows Platform.

Kiedy to się stanie? Na razie musimy poczekać i to prawdopodobnie bardziej jest kwestia kilku miesięcy, może nawet roku z okładem, niż kilku tygodni. Mimo wszystko jest to świetna wiadomość, bo wierzcie mi, chciałbym komfortowo korzystać z Apple TV+, ale wersja przeglądarkowa to był niestety dla mnie tak daleko idący koszmar, że nie zdzierżyłem tego horroru i ostatecznie podziękowałem temu interesująco rysującemu się streamingowi.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz