The Boys sezon 4

Apple TV+ za darmo? Jednak niekoniecznie

Dariusz Filipek
1 min czytania
Apple TV+ (źródło: Apple; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Po oficjalnym ogłoszeniu, że Apple TV+ wystartuje i będzie domem dla wielu wysokobudżetowych widowisk, w zaparte i trochę zaskakująco twierdzono, iż serwis ma być dostępny za darmo. Jednak teraz okazuje się, że najprawdopodobniej nie zapłacimy czasem spędzonym na oglądaniu reklam, a Apple sięgnie po nasze karty kredytowe.

Jak podaje serwis TVB Europe, podczas rozmowy telefonicznej szefa działu finansowego Apple, Luca Maestriego, podczas której podsumowywał on finanse firmy w trzecim kwartale 2019 roku, powiedział, że premiery usług Apple Arcade i Apple TV+ zwiększą liczbę płacących subskrybentów. Na tę chwilę 420 milionów użytkowników Apple korzysta z płatnych subskrypcji usług Apple Music, iTunes, Apple Pay i iCloud.

- Reklama -
Ad image

Tym samym pojawiły się dosyć zasadne spekulacje, że Apple pobierze opłatę abonamentową za Apple TV+, zamiast oferować usługę jako bezpłatną dla użytkowników Apple TV, jak wcześniej sugerowano. Te domysły ugruntowuje również to, iż Maestri powiedział także, że będą dostępne okresy próbne, więc monetyzacja usługi zajmie nieco czasu.

Data premiery Apple TV+ i ewentualna cena nie są znane, ale wiemy już teraz, iż na czas premiery serwisu przygotowano kilkadziesiąt produkcji oryginalnych, a kolejne są w trakcie realizacji i planowania.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz