The Boys sezon 4

Apple TV Plus nie jest Netflix-killerem i długo nie będzie

Dariusz Filipek
4 min czytania
Apple TV Plus na razie radzi sobie na rynku dosyć przeciętnie

Z ostatniej chwili

Apple to obok Amazonu największa firma z segmentu nowych technologii, która posiada własną usługę strumieniującą filmy i seriale. Od premiery Apple TV Plus ciężko mówić o wielkich sukcesach serwisu, ale wiele wskazuje, iż jest to projekt mocno perspektywiczny i Apple nie załamuje rąk, chociaż na razie nie osiąga w streamingowej walce wielkich sukcesów.

Apple wie, że strumieniowanie treści i model subskrypcyjny to już nie przyszłość, a teraźniejszość i firma oferuje w tej formule zarówno muzykę, gry, jak i filmy oraz seriale. Zeszłoroczny start Apple TV Plus był wielkim wydarzeniem i od 1 listopada w serwisie wylądowało sporo oryginalnych produkcji. Jednak to wciąż kropla w morzu, kiedy porównać ich liczbę do Netflixa, HBO GO, Hulu czy Amazon Prime Video, a nawet serwisu Starz, Showtime czy CBS All Access.

- Reklama -
Ad image

Apple TV Plus jeszcze daleko do Netflix-killera

Apple podało, iż w ostatnim kwartale zanotowało 91,82 miliardów dolarów przychodu. To więcej niż sporo, bo ta suma wskazuje, iż firma uzyskała o 9% wyższe wpływy niż w tym samym okresie w 2018 roku. 12,72 miliardów dolarów to wpływy z tytułu usług, co jest rekordem w historii firmy, gdyż stanowi to aż 17% wzrost w tym segmencie.

Jednocześnie dyrektor finansowy Apple stwierdził, iż Apple TV Plus było praktycznie nieistotne dla uzyskania tego wyniku. Najlepsze czasy serwis ma jeszcze przed sobą. Apple mierzy sukces serwisu na podstawie liczby subskrybentów, ale niestety nie chwali się nią, co jasno wskazuje, iż na razie nie ma się czym chwalić.

Apple wierzy w Apple TV Plus

Aczkolwiek stwierdzono, iż “Apple TV Plus jest na dobrej drodze”. Prezes Apple Tim Cook stwierdził, iż według jego osądu platforma radzi sobie dobrze, sukcesywnie wprowadzane są nowe produkcje, które cieszą się uznaniem krytyków. Pierwszym sukcesem dla firmy była nagroda Screen Actors Guild Awards dla Jennifer Aniston, która gra główną rolę w The Morning Show – została uznana za najlepszą aktorkę w serialu dramatycznym.

apple tv plus truth be told
Jedną z flagowych produkcji Apple TV Plus jest serial Truth be Told

Wielką rzeczą jest również to, iż serwis przejął również długoletniego prezesa HBO. Richard Plepler objął w Apple stanowisko producenckie. To za jego kadencji w HBO powstały takie hity jak Gra o tron, Czarnobyl czy Wielkie kłamstewka. Jednak nie udało mu się przezwyciężyć passy Netflixa i HBO dosyć niezgrabnie zaczęło zdobywać rynek streamingowy. Usługa HBO Max ma odwrócić złą passę, ale już bez Pleplera.

Apple TV Plus budowane jest metodą małych, ale stanowczych kroków

Poza wspomnianym The Morning Show na Apple TV Plus możecie obejrzeć teraz m.in. See, Servant, Dickinson, For All Mankind czy Truth be Told. I chociaż nie są to produkcje tragiczne, niektóre prezentują całkiem przyjemny poziom, to niestety Apple TV Plus wciąż oferuje mniej filmów i seriali, niż Netflix wypuszcza tygodniowo. Najwidoczniej Apple stara się budować serwis metodą małych, ale stanowczych kroków. Ciężko powiedzieć, czy zda to egzamin, kiedy na rynku jest już Disney Plus i wciąż czekamy na HBO Max oraz Peacock.

- Reklama -
Skazana Max serial

A Wy subskrybujecie Apple TV Plus? Podobają się Wam filmy i seriale tego serwisu? A może zrezygnowaliście jak ja, bardzo szybko? A może chcecie kupić urządzenie Apple TV w atrakcyjnej cenie?

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
9 komentarze