in

SUPER!SUPER! SZOKSZOK

Netflix pobity przez Apple. Apple Video ze serialem Top of the Morning?

apple video filmy seriale
Szykujcie się na Apple Video | Wikimedia Commons

Apple to już nie tylko iPhone czy Mac. To także streaming muzyczny Apple Music, który jest jedną z ważniejszych usług koncernu. Zakup praw do nowego serialu z Jennifer Aniston oraz Reese Witherspoon to kolejny znak, że koncern chce poszerzyć ofertę i szykuje Apple Video*.

O niezatytułowany jeszcze serial (przynajmniej oficjalnie) starał się zarówno Amazon, jak i Netflix oraz YouTube. Jednak Apple przebiło wszystkich. Firma chce wydać na start miliard dolarów na oryginalną ofertę programową. Poprzednio pisałem o tym, że koncern z Cupertino zainwestował w Amazing Stories Spielberga i Fullera, a teraz tworzy serial o telewizji śniadaniowej z Aniston oraz Witherspoon. Ponadto inwestuje w programy rozrywkowe pokroju Planet of the Apps. Ślepy zauważy, że tym samym szykują nam Apple Video, czyli serwis, który będzie bezpośrednią konkurencją dla Netflixa.

Apple dwoi się i troi, by jak najszerzej zaistnieć na polu usług. Ma olbrzymią i bogatą bazę klientów, którzy uwielbiają tę markę i spora część z nich kupi wszystko, co ma jabłko na klapie. Podobnie będzie ze streamingiem filmowo-serialowym.

Netflix, Amazon Prime Video, HBO, Hulu, niedługo SVOD Disneya, a teraz szykujemy się na Apple Video – na streamingu robi się coraz ciaśniej.

To kilka przykładów z wielu. Ponadto jest mnóstwo mniejszych, lokalnych i tematycznych platform. Teraz wybiją się wyłącznie najlepsi. Oferujący treści, których nie ma nikt inny. Dlatego Apple walczyło do upadłego, aż przebiło ofertę innych gigantów.

Pozostaje pytanie: czy warto bić się o serial z Jennifer Aniston i Reese Witherspoon?

Wygląda na to, że tak. Serialem zajmuje się Jay Carson, jeden z producentów House of Cards. W projekt zaangażowany jest również Michael Ellenberg – były dyrektor w HBO i producent Pozostawionych. Dziennikarz CNN i autor książki Top of the Morning Brian Stelter jest konsultantem projektu, a jego powieść stanowi materiał pomocniczy.

Top of the Morning to literatura faktu. Opowiada głównie o kulisach pracy w telewizji śniadaniowej. Stelter dużo miejsca poświęcił na konkurencję pomiędzy Good Morning America stacji ABC z Today NBC. Chociaż krytycy nie pokochali jego prozy, to temat wydaje się bardzo ciekawy.

Ofertą programową w Apple zajmuje się Zack Van Amburg oraz Jamie Erlicht, kiedyś związani z Sony. Apple nie potwierdziło, że startuje ze streamingiem. Nie zdradziło również, gdzie ów serial zobaczymy. Wiemy tylko, iż mają nadzieję, że zadebiutują w październiku 2019 roku.

To nie przypadek. Szykujcie się na SVOD od Apple.

*Nazywajmy nadal rzecz umownie.

Źródło: Bloomberg

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

netflix kontra disney gwiezdne wojny marvel

W starciu Netflix kontra Disney nie chodzi tylko o Marvel czy Gwiezdne wojny

Norway film netflix anders breivik

Norwegowie nie chcą filmu Norway. Netflix pod ostrzałem