The Boys sezon 4

Scenarzyści Avengers: Koniec gry żegnają się z Marvel Studios

Dariusz Filipek
2 min czytania
Stephen McFeely oraz Christopher Markus. (źródło: materiały prasowe, Marvel Studios; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Marvel Cinematic Universe bez Stephena McFeely’ego i Christophera Markusa nie byłoby tym samym niesamowitym cyrkiem, którym jest dziś. Jednak scenarzyści po Avengers: Koniec gry najwidoczniej muszą odpocząć od Marvel Studios.

Żadni inni scenarzyści nie wypracowali w Marvelu takiego portfolio jak Stephen McFeely i Christopher Markus. Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Avengers: Wojna bez granic – to ich największe dokonania. Jednak to nie wszystko. Stworzyli wspólnie także skrypty do Thora: Mroczny świat, Kapitana Ameryki: Pierwsze starcie, a nawet współtworzyli serial Agentka Carter.

- Reklama -
Ad image

Ich najlepsze produkcje to te, które tworzyli z braćmi Russo. To doskonale pokazuje, że nie tylko historia jest ważna, ale również to, jak jest opowiadana. Ich ostatnim dziełem jest niesamowicie wyczekiwana kontynuacja przygód grupy superbohaterów Avengers – Avengers: Koniec gry.

Jeden bez drugiego nie istnieje. Współtworzą scenariusze od lat. Ich pierwszą współpracą był scenariusz do telewizyjnego widowiska teatralnego, czyli Peter Sellers – Życie i śmierć. Zanim trafili do ekipy Kevina Feige, zajmowali się m.in. serią Opowieści z Narnii, Mokrą robotą oraz Sztangą i cash.

W wywiadzie udzielonym Buzz Feed News ogłosili, iż po Avengers: Koniec gry zrobią sobie przerwę z filmami Marvela.

– Robimy przerwę – powiedział Markus. – Będzie olbrzymi zastrzyk świeżej krwi. Rozpoczyna się wiele nowych rzeczy. Więc to zaczyna być interesujące – dodał, zdradzając, co się obecnie dzieje w Marvel Studios.

-Ale wiesz, to jest najlepsze doświadczenie w naszej pracy zawodowej – dorzucił McFeely. – Więc jeśli zadzwonią, my odpowiemy – zakończył.

To nie dziwi. Chociaż ich pierwsze scenariusze nie zawsze były wystarczająco zrozumiane przez reżyserów, to z braćmi Russo za kamerą wytworzyli niesamowitą synergię. Nie dziwi więc, że scenarzyści ogłosili, iż przechodzą do firmy produkcyjnej Russo. Zakończenie tzw. Sagi nieskończoności to dobry moment na urlop. Miejmy nadzieję, że nie emeryturę i jeszcze coś w przyszłości dla Marvela napiszą.

Ich najnowszy film, czyli Avengers: Koniec gry, pojawi się na ekranach kin już za (!!!) kilka dni, bo pierwsze pokazy ruszają 24 kwietnia.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz