in

SZOKSZOK SMUTNESMUTNE SUPER!SUPER! OkropneOkropne

Scenarzyści Avengers: Koniec gry żegnają się z Marvel Studios

Avengers: Koniec gry Marvel scenarzyści Stephen McFeely Christopher Markus.
Stephen McFeely oraz Christopher Markus. (źródło: materiały prasowe, Marvel Studios; edycja: Popkulturyści)

Marvel Cinematic Universe bez Stephena McFeely’ego i Christophera Markusa nie byłoby tym samym niesamowitym cyrkiem, którym jest dziś. Jednak scenarzyści po Avengers: Koniec gry najwidoczniej muszą odpocząć od Marvel Studios.

Żadni inni scenarzyści nie wypracowali w Marvelu takiego portfolio jak Stephen McFeely i Christopher Markus. Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Avengers: Wojna bez granic – to ich największe dokonania. Jednak to nie wszystko. Stworzyli wspólnie także skrypty do Thora: Mroczny świat, Kapitana Ameryki: Pierwsze starcie, a nawet współtworzyli serial Agentka Carter.

Ich najlepsze produkcje to te, które tworzyli z braćmi Russo. To doskonale pokazuje, że nie tylko historia jest ważna, ale również to, jak jest opowiadana. Ich ostatnim dziełem jest niesamowicie wyczekiwana kontynuacja przygód grupy superbohaterów Avengers – Avengers: Koniec gry.

Jeden bez drugiego nie istnieje. Współtworzą scenariusze od lat. Ich pierwszą współpracą był scenariusz do telewizyjnego widowiska teatralnego, czyli Peter Sellers – Życie i śmierć. Zanim trafili do ekipy Kevina Feige, zajmowali się m.in. serią Opowieści z Narnii, Mokrą robotą oraz Sztangą i cash.

W wywiadzie udzielonym Buzz Feed News ogłosili, iż po Avengers: Koniec gry zrobią sobie przerwę z filmami Marvela.

– Robimy przerwę – powiedział Markus. – Będzie olbrzymi zastrzyk świeżej krwi. Rozpoczyna się wiele nowych rzeczy. Więc to zaczyna być interesujące – dodał, zdradzając, co się obecnie dzieje w Marvel Studios.

-Ale wiesz, to jest najlepsze doświadczenie w naszej pracy zawodowej – dorzucił McFeely. – Więc jeśli zadzwonią, my odpowiemy – zakończył.

To nie dziwi. Chociaż ich pierwsze scenariusze nie zawsze były wystarczająco zrozumiane przez reżyserów, to z braćmi Russo za kamerą wytworzyli niesamowitą synergię. Nie dziwi więc, że scenarzyści ogłosili, iż przechodzą do firmy produkcyjnej Russo. Zakończenie tzw. Sagi nieskończoności to dobry moment na urlop. Miejmy nadzieję, że nie emeryturę i jeszcze coś w przyszłości dla Marvela napiszą.

Ich najnowszy film, czyli Avengers: Koniec gry, pojawi się na ekranach kin już za (!!!) kilka dni, bo pierwsze pokazy ruszają 24 kwietnia.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Las La Foret The Forest recenzja serial kryminalny netflix
6/10

Las – sezon 1 – recenzja francuskiego serialu kryminalnego na Netfliksie

Walkiria serial disney plus marvel tessa thompson

Marvel chciałby zrobić serial o Walkirii na Disney Plus