The Boys sezon 4

Box Office: Avengers: Koniec gry zatopił Titanica i idzie po Avatara

Dariusz Filipek
3 min czytania
Avengers: Koniec gry miażdży box office i Titanica (źródło: Disney, Paramount; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Dwa miliardy jeszcze nigdy w historii nie pękły tak szybko i to z taką łatwością. Po tym weekendzie Avengers: Koniec gry pobił minimalnie wynik Titanica w ujęciu światowym. Na horyzoncie ma już tylko Avatara.

Avengers: Koniec gry inkasuje kolejne grube miliony w drugi weekend. Można wręcz stwierdzić, iż takiej dominacji w box office jeszcze nie widzieliśmy. W 18 weekend 2019 roku najnowszy film Marvel Studios zarobił 145,804 milionów dolarów. Co stanowi spadek o 59,2%, kiedy weźmiemy pod uwagę rekordowy weekend otwierający, kiedy widowisko zgarnęło w domu 357 milionów.

- Reklama -
Ad image

Avengers: Koniec gry ma już na koncie 2,188 miliardy.

To sprawiło, iż film pobił przy światowych kasach biletowych Titanica. Przypomnę, iż produkcja Jamesa Camerona uzbierała w sumie 2,187 miliardy. Tym samym Avengers mają przed sobą wyłącznie Avatara, również spod batuty reżyserskiej Camerona. Filmowi Marvela brakuje do najbardziej kasowego filmu w dziejach tylko 599,3 milionów.

Avengers: Koniec gry świetnie sobie radzi również dzięki Chinom.

Tam superbohaterski blockbuster zebrał 575 milionów. W Wielkiej Brytanii 89,9 milionów, w Meksyku 61,5 milionów, w Brazylii 56,4 miliony, w Indiach 51,8 milionów, w Niemczech 47,4 milionów, we Francji 43,1 miliony, w Japonii 34,4 miliony, w Indonezji 30,9 milionów, we Włoszech 29 milionów, na Filipinach 28,7 milionów, w Hiszpanii 24,9 milionów, w Hongkongu 23,1 miliony, na Tajwanie 22,5 miliony, a w Tajlandii 22,5 miliony. W Rosji, gdzie film otworzył się później niż na większości rynków, bo w ubiegły poniedziałek, zarobił w tydzień 32,6 miliony. Dla porównania w Polsce film uzbierał na tę chwilę zaledwie 4,676 miliony. Chociaż na świecie nie robi to wrażenia, to jak na rodzime warunki jest to wynik bardzo dobry.

W Stanach Zjednoczonych można mówić o totalnej dominacji Mścicieli Marvela.

Pojawiły się trzy nowości, które uplasowały się w ten weekend zaraz pod liderem. The Intruder z 11 milionami, Niedobrani z 10,025 milionami oraz Paskudy. UnglyDolls z 8,51 milionami. Pierwszą piątkę zamyka Kapitan Marvel z 4,276 milionami. Poprzedni film Marvela ma już w sumie 1,12 miliard.

W Stanach Zjednoczonych w weekend od 3 do 5 maja 2019 roku grano 41 filmów. Do kas biletowych wpłynęło 196 milionów, co jest wynikiem gorszym o 51,1% od analogicznego okresu w zeszłym tygodniu. W przyszłym tygodniu w kinach za oceanem zadebiutują: Pokemon: Detektyw Pikachu, Oszustki, Poms oraz Tolkien.

Źródło: Box Office Mojo

- Reklama -
Skazana Max serial

#Box Office

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz