in

SUPER!SUPER! SZOKSZOK LOLLOL

Box Office: Avengers: Koniec gry zatopił Titanica i idzie po Avatara

avengers koniec gry box office avatar titanic
Avengers: Koniec gry miażdży box office i Titanica (źródło: Disney, Paramount; edycja: Popkulturyści)

Dwa miliardy jeszcze nigdy w historii nie pękły tak szybko i to z taką łatwością. Po tym weekendzie Avengers: Koniec gry pobił minimalnie wynik Titanica w ujęciu światowym. Na horyzoncie ma już tylko Avatara.

Avengers: Koniec gry inkasuje kolejne grube miliony w drugi weekend. Można wręcz stwierdzić, iż takiej dominacji w box office jeszcze nie widzieliśmy. W 18 weekend 2019 roku najnowszy film Marvel Studios zarobił 145,804 milionów dolarów. Co stanowi spadek o 59,2%, kiedy weźmiemy pod uwagę rekordowy weekend otwierający, kiedy widowisko zgarnęło w domu 357 milionów.

Avengers: Koniec gry ma już na koncie 2,188 miliardy.

To sprawiło, iż film pobił przy światowych kasach biletowych Titanica. Przypomnę, iż produkcja Jamesa Camerona uzbierała w sumie 2,187 miliardy. Tym samym Avengers mają przed sobą wyłącznie Avatara, również spod batuty reżyserskiej Camerona. Filmowi Marvela brakuje do najbardziej kasowego filmu w dziejach tylko 599,3 milionów.

Avengers: Koniec gry świetnie sobie radzi również dzięki Chinom.

Tam superbohaterski blockbuster zebrał 575 milionów. W Wielkiej Brytanii 89,9 milionów, w Meksyku 61,5 milionów, w Brazylii 56,4 miliony, w Indiach 51,8 milionów, w Niemczech 47,4 milionów, we Francji 43,1 miliony, w Japonii 34,4 miliony, w Indonezji 30,9 milionów, we Włoszech 29 milionów, na Filipinach 28,7 milionów, w Hiszpanii 24,9 milionów, w Hongkongu 23,1 miliony, na Tajwanie 22,5 miliony, a w Tajlandii 22,5 miliony. W Rosji, gdzie film otworzył się później niż na większości rynków, bo w ubiegły poniedziałek, zarobił w tydzień 32,6 miliony. Dla porównania w Polsce film uzbierał na tę chwilę zaledwie 4,676 miliony. Chociaż na świecie nie robi to wrażenia, to jak na rodzime warunki jest to wynik bardzo dobry.

W Stanach Zjednoczonych można mówić o totalnej dominacji Mścicieli Marvela.

Pojawiły się trzy nowości, które uplasowały się w ten weekend zaraz pod liderem. The Intruder z 11 milionami, Niedobrani z 10,025 milionami oraz Paskudy. UnglyDolls z 8,51 milionami. Pierwszą piątkę zamyka Kapitan Marvel z 4,276 milionami. Poprzedni film Marvela ma już w sumie 1,12 miliard.

W Stanach Zjednoczonych w weekend od 3 do 5 maja 2019 roku grano 41 filmów. Do kas biletowych wpłynęło 196 milionów, co jest wynikiem gorszym o 51,1% od analogicznego okresu w zeszłym tygodniu. W przyszłym tygodniu w kinach za oceanem zadebiutują: Pokemon: Detektyw Pikachu, Oszustki, Poms oraz Tolkien.

Źródło: Box Office Mojo

#Box Office

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

tijuana recenzja serial netflix meksyk
7/10

Tijuana – sezon 1 – recenzja meksykańskiego serialu kryminalnego Netflixa

Trzeci zwiastun filmu Spider-Man: Daleko od domu (źródło: Sony; edycja: Popkulturyści)

Nowy zwiastun Spider-Man: Daleko od domu to wszystko, co chcieliście i jeszcze trochę