bastion the stand stephen king serial cbs all access scenariusz
Bastion (źródło: Marvel Comics, materiał prasowy; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER! SZOKSZOK

Stephen King napisze serialową kontynuację Bastionu

Każdy chce mieć trochę Stephena Kinga po swojej stronie. Będzie go miał również serwis CBS All Access, na który przygotowywana jest nowa adaptacja jego powieści The Stand, znanej u nas jako Bastion.

Postapokaliptyczny Bastion jeszcze raz zawita na małe ekrany. Pierwszy raz mogliśmy podziwiać adaptację prozy Stephena Kinga w 1994 roku, kiedy to zaadaptowana została na potrzeby stacji ABC. Nowa seria będzie miała premierę na CBS All Access. Według Entertainment Weekly premiera serialu odbędzie się w przyszłym roku.

Bastion – Stephen King napisze ostatni odcinek

Za scenariusz odpowiedzialni są Josh Boone i Ben Cavell. Jednak najciekawsze w tym wszystkim jest to, że sam Stephen King napisze zakończenie miniserialu, który ma się składać z 9 odcinków. Finał ma być zupełnie inny niż ten, który znamy z książki i ma odpowiedzieć na pytania, które od lat zadają sobie fani powieści. Sam autor swego czasu rozbrajająco stwierdził, iż nie podoba mu się zakończenie Bastionu i chętnie by je zmienił. Teraz niejako będzie miał ku temu okazję.

Josh Boon, który jest również producentem wykonawczym widowiska, od lat zabiegał ze Stephenem Kingiem, by doprowadzić do tego, żeby powstał film lub seria filmów osadzonych w świecie wykreowanym w Bastionie. Przypomnę, że wciąż czekamy na premierę filmu Nowi Mutanci, który Josh Boone napisał i wyreżyserował.

W serialu opowiadającym o świecie, w którym nagle zginęło 99,4% populacji, wystąpią m.in. James Marsden, Amber Heard, Odessa Young and Henry Zaga.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

HBO GO sierpień 2019 filmy seriale nowości premiery oferta aktualizacja oferty
6/10

HBO GO sierpień 2019 – lista premier seriali i filmów oraz ocena ramówki

pewnego razu w hollywood netflix wersja rozszerzona miniserial quentin tarantino

Plotka o rozszerzonej wersji Pewnego razu… w Hollywood jest bliska prawdzie