Bill Clinton The President is Missing
Bill Clinton | Getty Images
in

Prezydent Bill Clinton i James Patterson z serialem w Showtime

Bill Clinton oraz James Patterson podpisali umowę ze stacją Showtime na serialową adaptację książki The President is Missing. Jest to owoc współpracy byłego prezydenta z poczytnym pisarzem.

Polityczne intrygi to bardzo wdzięczny temat dla telewizji. House of Cards, Borgen, Prezydencki poker, a nawet przeciętny, ale całkiem dobrze przyjęty Designated Survivor – to wszystko seriale, które udowadniają, że ludzie lubią oglądać wielką politykę na małych ekranach. Stacja Showtime nie chciała być gorsza, więc sięga po sprawdzony temat.

The President is Missing to thriller polityczny, który opowiada, a właściwie opowie (premiera powieści odbędzie się 11 czerwca 2018 roku) o zaginięciu prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Tyle wiemy. Całkiem niewiele. Jednak można się spodziewać ciekawego dzieła, gdyż Patterson zasłynął wieloma świetnymi książkami, które sprzedały się od lat 70. w ponad 300 mln nakładzie. Do najznamienitszych należy seria o Aleksie Crossie.

Przyznaję, że jestem podekscytowany. Showtime dostarczył chociażby świetny thriller szpiegowski Homeland, a proza Petersona, pomimo pecha do ekranizacji, jest wyjątkowo filmowa i zdolny zespół może przekuć jego słowa w niesamowite widowisko. Udział Billa Clintona, który jest wieloletnim przyjacielem pisarza, to świetny znak. Nawet jeśli był on tylko konsultantem i twarzą całego przedsięwzięcia. Bo kto lepiej odda meandry życia w Białym domu, jak nie jeden z jego mieszkańców.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

PornHub logo

PornHub opublikował statystyki o vintage porno

Star Trek: Discovery na Netflixie

Star Trek: Discovery – gdzie obejrzeć i jakie są pierwsze oceny?