birdgirl serial animowany adult swim hbo max
"Birdgirl" już na Adult Swim
in

SUPER!SUPER!

Premiera dnia: “Birdgirl” na Adult Swim

Praca w korporacji jest ciężka, ale niemniej ciężkie jest bycie superbohaterką. W “Birdgirl” mamy do czynienia z prawdziwą orką, gdyż Judy musi łączyć jedno z drugim w tym samym czasie.

“Birdgirl” to amerykański serial animowany stworzony przez Michaela Ouweleena oraz Erika Ritchera. Najnowsze widowisko Adult Swim jest spin-offem serii “Harvey Birdman, Attorney at Law”, która ostatnim razem wróciła na ekrany z odcinkiem specjalnym w 2018 roku. Główną bohaterką nowego serialu jest Judy Ken Sebben, której głosu po latach ponownie użyczyła Paget Brewster.

Animacja opowiada o Judy, która za dnia pracuje w korporacji, a nocami walczy z przestępczością jako tytułowa Birdgirl. Jej życie wywraca się do góry nogami wraz ze śmiercią ojca, dotychczasowego prezesa firmy, w której pracuje. Na trzydziestokilkulatce rzekoma śmierć ojca nie robi większego wrażenia, gdyż już wcześniej kilkukrotnie sfingował swoją śmierć. Jednak to właśnie ona ma przejąć schedę po nim i zostać prezeską Sebben and Sebben. A właściwie nie ona, tylko Birdgirl. Ta dziwaczna sytuacja mocno komplikuje jej życie prywatne, zawodowe i superbohaterskie.

Jestem już po pierwszym odcinku i muszę przyznać, że ubawiłem się po pachy, oglądając starcie superbohaterki z wielką muszlą klozetową. Produkcja jest przezabawna i niewiele brakuje jej do mojej ulubionej amerykańskiej kreskówki dla dojrzalszej widowni, czyli “Archera”. Jakkolwiek pierwsze oceny widowiska są dalekie od zachwytów i widzowie na IMDB wystawili premierowemu odcinkowi 6,8/10.

Birdgirl
Ciężkie jest życie korpo-bohaterki

Pierwszy odcinek serialu jest dostępny za darmo na YouTube (możecie go obejrzeć powyżej). Niestety serialu nie można na tę chwilę oglądać legalnie w wersji polskojęzycznej. Produkcja jest dostępna w Stanach Zjednoczonych na Adult Swim, gdzie kolejne odcinki będą pojawiały się co tydzień. Aby uzyskać dostęp do Adult Swim w Polsce, wystarczy posiadać NordVPN, który zmienia Waszą wirtualną geolokalizację za niespełna 3 euro miesięcznie. “Harvey Birdman, Attorney at Law” również nie jest dostępny w Polsce, ale serial, bez którego nie powstałaby “Birdgirl”, możecie obejrzeć na HBO Max (do subskrypcji tego serwisu również będziecie potrzebowali NordVPN).

Oglądaj serial animowany “Birdgirl” w serwisie Adult Swim ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

resident alien recenzja serialu sezon 1
7/10

“Resident Alien” – sezon 1 – recenzja serialu

Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj

Premiera dnia: “Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj” na HBO GO