in

SUPER!SUPER!

Premiera dnia: “Birdgirl” na Adult Swim

birdgirl serial animowany adult swim hbo max
"Birdgirl" już na Adult Swim

Praca w korporacji jest ciężka, ale niemniej ciężkie jest bycie superbohaterką. W “Birdgirl” mamy do czynienia z prawdziwą orką, gdyż Judy musi łączyć jedno z drugim w tym samym czasie.

“Birdgirl” to amerykański serial animowany stworzony przez Michaela Ouweleena oraz Erika Ritchera. Najnowsze widowisko Adult Swim jest spin-offem serii “Harvey Birdman, Attorney at Law”, która ostatnim razem wróciła na ekrany z odcinkiem specjalnym w 2018 roku. Główną bohaterką nowego serialu jest Judy Ken Sebben, której głosu po latach ponownie użyczyła Paget Brewster.

Animacja opowiada o Judy, która za dnia pracuje w korporacji, a nocami walczy z przestępczością jako tytułowa Birdgirl. Jej życie wywraca się do góry nogami wraz ze śmiercią ojca, dotychczasowego prezesa firmy, w której pracuje. Na trzydziestokilkulatce rzekoma śmierć ojca nie robi większego wrażenia, gdyż już wcześniej kilkukrotnie sfingował swoją śmierć. Jednak to właśnie ona ma przejąć schedę po nim i zostać prezeską Sebben and Sebben. A właściwie nie ona, tylko Birdgirl. Ta dziwaczna sytuacja mocno komplikuje jej życie prywatne, zawodowe i superbohaterskie.

Jestem już po pierwszym odcinku i muszę przyznać, że ubawiłem się po pachy, oglądając starcie superbohaterki z wielką muszlą klozetową. Produkcja jest przezabawna i niewiele brakuje jej do mojej ulubionej amerykańskiej kreskówki dla dojrzalszej widowni, czyli “Archera”. Jakkolwiek pierwsze oceny widowiska są dalekie od zachwytów i widzowie na IMDB wystawili premierowemu odcinkowi 6,8/10.

Birdgirl
Ciężkie jest życie korpo-bohaterki

Pierwszy odcinek serialu jest dostępny za darmo na YouTube (możecie go obejrzeć powyżej). Niestety serialu nie można na tę chwilę oglądać legalnie w wersji polskojęzycznej. Produkcja jest dostępna w Stanach Zjednoczonych na Adult Swim, gdzie kolejne odcinki będą pojawiały się co tydzień. Aby uzyskać dostęp do Adult Swim w Polsce, wystarczy posiadać NordVPN, który zmienia Waszą wirtualną geolokalizację za niespełna 3 euro miesięcznie. “Harvey Birdman, Attorney at Law” również nie jest dostępny w Polsce, ale serial, bez którego nie powstałaby “Birdgirl”, możecie obejrzeć na HBO Max (do subskrypcji tego serwisu również będziecie potrzebowali NordVPN).

Oglądaj serial animowany “Birdgirl” w serwisie Adult Swim ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

resident alien recenzja serialu sezon 1
7/10

“Resident Alien” – sezon 1 – recenzja serialu

Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj

Premiera dnia: “Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj” na HBO GO