Black Narcissus serial hulu 2020
Serial "Black Narcissus" już dostępny (Hulu/FX/BBC)
in

Premiera dnia: “Black Narcissus” od FX i Hulu

“Black Narcissus” podzielił krytyków. Chociaż serialowe zakonnice są kuszone, to sam serial niekoniecznie kusi na tyle, aby się w tym kuszeniu zatracić.

“Black Narcissus” to najnowszy serial FX zrealizowany dla serwisu Hulu, który powstał w koprodukcji z BBC. Widowisko jest kolejną adaptacją powieści Rumera Goddena. Już w 1947 roku premierę miał filmowy “Czarny narcyz” wyreżyserowany przez Michaela Powella i Emerica Pressburgera, który został doceniony przez krytyków.

✅ O czym opowiada serial?

“Black Narcissus” opowiada o młodych zakonnicach, które zakładają misję w Mopu w Himalajach w 1934 roku. W odległym pałacu na klifie zaczynają się dziać dziwne rzeczy. “Dom kobiet”, jak niegdyś nazywano to miejsce, nawiedza coś tajemniczego, coś budzącego u misjonarek najskrytsze, zakazane pragnienia.

✅ Twórcy i obsada

Za scenariusz serialu odpowiada pisarka i scenarzystka, Amanda Coe, która jest między innymi twórczynią serialu “The Trial of Christine Keeler” i “Apple Tree Yard”. Reżyserką jest Charlotte Bruus Christensen.

Diana Rigg Gra o tron
“Black Narcissus” to ostatni serial, w którym zobaczymy pośmiertnie Dianę Rigg (“Gra o tron”HBO)

W obsadzie znaleźli się Alessandro Nivola, Gemma Arterton, Aisling Franciosi, Jim Broadbent, Gina McKee, Rosie Cavaliero, Patsy Ferran, Karen Bryson, Charlie Maher, Dipika Kunwar oraz Gianni Gonsalves. Będzie to również jedna z ostatnich produkcji, w której zobaczymy zmarłą w tym roku Dainę Rigg.

✅ Jakie oceny ma widowisko?

Opis brzmi świetnie, ponieważ napalone zakonnice nigdy nie wyjdą z mody i od czasu do czasu należy nam się widowisko o oddanym wierze rozpustnicom. Krytycy również podeszli do serialu bardzo chętnie, ale już po finale tej trzyodcinkowej produkcji raczej przestrzegają przed jej oglądaniem.

Plakat serialu "Black Narcissus" (FX/Hulu/BBC)
Plakat serialu “Black Narcissus” (FX/Hulu/BBC)

Na Rotten Tomatoes miniserial ma 65% ocen pozytywnych. Do tej pory widowisko zrecenzowało czternastu krytyków. Na tę chwilę średnia nota dla “Black Narcissus” to słabiutkie 5,69/10. Szkoda serialu, szkoda zakonnic.

✅ Gdzie serial można obejrzeć w Polsce?

Obecnie żadna stacja czy serwis strumieniujący w Polsce nie ma w ofercie tego serialu i nie mamy żadnych informacji, co do emisji tej produkcji w naszym kraju.

⚡ PRZECZYTAJ: “A Teacher”, czyli serial o romansie nauczycielki z licealistą

Będziecie oglądali serial pomimo słabych recenzji czy raczej go sobie darujcie? A może już widzieliście widowisko? Dajcie znać w komentarzach.

Oglądaj serial “Black Narcissus” w serwisie Hulu ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Morderstwo w Madison kryminalny serial dokumentalny HBO GO

Premiera dnia: “Morderstwo w Madison” na HBO GO

hiszpańskie kino

Almodóvar i nie tylko – najlepsze produkcje hiszpańskiego kina