Black Narcissus serial hulu 2020
Serial "Black Narcissus" już dostępny (Hulu/FX/BBC)
in

Premiera dnia: “Black Narcissus” od FX i Hulu

“Black Narcissus” podzielił krytyków. Chociaż serialowe zakonnice są kuszone, to sam serial niekoniecznie kusi na tyle, aby się w tym kuszeniu zatracić.

“Black Narcissus” to najnowszy serial FX zrealizowany dla serwisu Hulu, który powstał w koprodukcji z BBC. Widowisko jest kolejną adaptacją powieści Rumera Goddena. Już w 1947 roku premierę miał filmowy “Czarny narcyz” wyreżyserowany przez Michaela Powella i Emerica Pressburgera, który został doceniony przez krytyków.

✅ O czym opowiada serial?

“Black Narcissus” opowiada o młodych zakonnicach, które zakładają misję w Mopu w Himalajach w 1934 roku. W odległym pałacu na klifie zaczynają się dziać dziwne rzeczy. “Dom kobiet”, jak niegdyś nazywano to miejsce, nawiedza coś tajemniczego, coś budzącego u misjonarek najskrytsze, zakazane pragnienia.

✅ Twórcy i obsada

Za scenariusz serialu odpowiada pisarka i scenarzystka, Amanda Coe, która jest między innymi twórczynią serialu “The Trial of Christine Keeler” i “Apple Tree Yard”. Reżyserką jest Charlotte Bruus Christensen.

Diana Rigg Gra o tron
“Black Narcissus” to ostatni serial, w którym zobaczymy pośmiertnie Dianę Rigg (“Gra o tron”HBO)

W obsadzie znaleźli się Alessandro Nivola, Gemma Arterton, Aisling Franciosi, Jim Broadbent, Gina McKee, Rosie Cavaliero, Patsy Ferran, Karen Bryson, Charlie Maher, Dipika Kunwar oraz Gianni Gonsalves. Będzie to również jedna z ostatnich produkcji, w której zobaczymy zmarłą w tym roku Dainę Rigg.

✅ Jakie oceny ma widowisko?

Opis brzmi świetnie, ponieważ napalone zakonnice nigdy nie wyjdą z mody i od czasu do czasu należy nam się widowisko o oddanym wierze rozpustnicom. Krytycy również podeszli do serialu bardzo chętnie, ale już po finale tej trzyodcinkowej produkcji raczej przestrzegają przed jej oglądaniem.

Plakat serialu "Black Narcissus" (FX/Hulu/BBC)
Plakat serialu “Black Narcissus” (FX/Hulu/BBC)

Na Rotten Tomatoes miniserial ma 65% ocen pozytywnych. Do tej pory widowisko zrecenzowało czternastu krytyków. Na tę chwilę średnia nota dla “Black Narcissus” to słabiutkie 5,69/10. Szkoda serialu, szkoda zakonnic.

✅ Gdzie serial można obejrzeć w Polsce?

Obecnie żadna stacja czy serwis strumieniujący w Polsce nie ma w ofercie tego serialu i nie mamy żadnych informacji, co do emisji tej produkcji w naszym kraju.

⚡ PRZECZYTAJ: “A Teacher”, czyli serial o romansie nauczycielki z licealistą

Będziecie oglądali serial pomimo słabych recenzji czy raczej go sobie darujcie? A może już widzieliście widowisko? Dajcie znać w komentarzach.

Oglądaj serial “Black Narcissus” w serwisie Hulu ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Morderstwo w Madison kryminalny serial dokumentalny HBO GO

Premiera dnia: “Morderstwo w Madison” na HBO GO

hiszpańskie kino

Almodóvar i nie tylko – najlepsze produkcje hiszpańskiego kina