Blade Runner Black Out 2022 online
Oglądając Blade Runner Black Out 2022 żałowałem, że to tylko krótki metraż | Zrzut ekranu, Crunchyroll
in

Blade Runner Black Out 2022 jest już online – obejrzyj za darmo anime

W sieci wylądowało właśnie krótkometrażowe anime Blade Runner Black Out 2022. To trzeci z prequeli Blade Runner 2049. Warto je obejrzeć nie tylko z uwagi na zbliżającą się premierę filmu, ale również przez reżysera. Jest ono dziełem Shinichiro Watanabe, który zasłynął kultowym Cowboyem Bebopem oraz Samurai Champloo.

Poprzednie dwa krótkometrażowe widowiska zostały zrealizowane przez Luke’a Scotta (Morgan, Loom) i można je obejrzeć za darmo na YouTube. 2036: Nexus Dawn to pierwszy z nich. Zagrał w nim sam Jared Leto.

Jak widać – pomimo małego budżetu – udało się stworzyć kilkuminutową, interesującą perełkę. Podobnie jest w przypadku produkcji 2048: Nowhere to Run z Davem Bautistą, która miała premierę niespełna dwa tygodnie temu.

Animacja Watanabe jest warta Waszego czasu, gdyż wprowadza do wydarzeń, które zobaczycie w filmie. Chociaż przyznaję, że nie jest to największe dzieło Japończyka. Trochę kuleje animacja. Kreska przywodząca na myśl komiksy Kaarego Andrewsa również nie musi się podobać. Mimo to jest w tej produkcji coś, co nie tylko oddaje duch Blade Runnera, ale również czystej maści cyberpunkowego anime z lat 80. Po obejrzeniu nabrałem ochotę na więcej.

Pełnometrażowy Blade Runner 2049 będzie miał premierę w Polsce 6 października. W filmie Denisa Villeneuve’a zobaczymy Ryana Goslinga i powracającego do roli Ricka Deckarda Harrisona Forda. I jest na co czekać. W Stanach Zjednoczonych odbyły się pierwsze przedpremierowe pokazy dla dziennikarzy i Twitter oszalał. Chociaż mamy jeszcze embargo na recenzję, to zdawkowe informacje pozwalają sądzić, iż mamy do czynienia z jednym z najlepszych filmów sci-fi, jakie w ostatnich latach odwiedziły kina.

Blade Runner Black Out 2022 na Crunchyroll

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Star Trek: Discovery sezon 2 w 2019 roku

Nieprędko obejrzymy drugi sezon Star Trek: Discovery

Showtime

Stacja Showtime przeszła samą siebie. Zamieniła sprzęty widzów w koparki kryptowaluty Monero