bodyguard sezon 2 serial netflix richard madden
in

SUPER!SUPER!

Kandydat na Bonda znowu ochroniarzem? “Bodyguard” może wrócić

Jedna z najmocniejszych scen z serialu “Bodyguard” (BBC)

“Bodyguard” był jednym z największych serialowych hitów 2018 roku. Mimo to widowisko stworzone przez Jeda Mercurio długo kurzyło się, czekając na odpowiedni czas, aby wrócić z drugim sezonem.

CZYTAJ WIĘCEJ O
BODYGUARD / NETFLIX / BBC

Richard Madden rozpoznawalność zawdzięcza występowi w “Grze o tron”, ale to występ w “Bodyguardzie” zapewnił mu niesłychaną popularność. Aktor nie ma chwili wytchnienia — zdążył zagrać między innymi w “Kopciuszku”, “Rocketmanie”, “1917”, a niedługo zobaczymy go w “Eternals” od Marvel Studios. Tak bardzo wbił się w masową świadomość, że jest na poważnie rozważany jako kolejny odtwórca roli Jamesa Bonda.

BBC zależy, aby wrócił raz jeszcze na małe ekrany jako David Budd — ochroniarz z Zespołem stresu pourazowego. Jeszcze w marcu bieżącego roku producent serialu, Simon Heath, powiedział dziennikowi Metro, że “”Bodyguard” to nasza wielka bestia, którą można poskładać z powrotem. Jestem przekonany, że zobaczymy to w odpowiednim czasie”.

Hit BBC i jeden z najlepszych seriali 2018 roku

Widowisko BBC, które w Polsce możemy oglądać na Netfliksie, okazało się olbrzymim hitem. Produkcja stworzona przez Jeda Mercurio — głównego scenarzystę “Line of Duty” czy “Przypadków” – była oglądana tydzień w tydzień przez kilkanaście milionów widzów na BBC One oraz iPlayerze. Finałowy odcinek obejrzało aż 17 milionów widzów w pierwsze 28 dni od premiery. Był to najchętniej oglądany serial w Wielkiej Brytanii w 2018 roku i notował najlepsze wyniki od 2011 roku wśród seriali dramatycznych. Od tego czasu niewielu produkcjom udało się zbliżyć do tych wyników. Popularność serialu jest bliższa wielkim widowiskom sportowym, które gromadzą całą Wielką Brytanię, aniżeli popularnym, ale jednak mniej rozchwytywanym dramatom telewizyjnym.

Serialem zachwycili się krytycy. Dziś na Rotten Tomatoes widowisko ma ocenę 8,2/10. Telewizyjny thriller docenili również widzowie, którzy na IMDB wystawili “Bodyguardowi” porównywalnie świetne 8,1/10. Dla nas to również mocna ósemka.

Do tej pory zarówno Madden, jak i Mercurio byli zajęci

Twórca serialu był zajęty produkcją porównywalnie, ale jednak mniej popularnego “Line of Duty” – thrillera kryminalnego traktującego o wydziale antykorupcyjnym. Pochłaniało go również trzymanie pieczy producenckiej nad takimi widowiskami jak “Pola krwi” czy “Stephen”. W przyszłym roku obejrzymy wyprodukowany przez niego “Trigger Point”, a przed nami również netflixowa adaptacja powieści “Night of Camp David”, do której pisze scenariusz. Jednak po szóstym i najpewniej nieostatnim sezonie “Line of Duty”, Mercurio ma odpocząć na chwilę od AC-12 i jak podał dziennik The Sun, zabierze się za pracę nad kolejną odsłoną “Bodyguarda”.

Szef działu produkcji dramatycznych w BBC, Piers Wenger, powiedział, że “Jed myśli o tym, ale naprawdę nie mogę na tę chwilę nic więcej powiedzieć”. W grę wchodzi zarówno kontynuacja “Bodyguarda”, jak i siódmy sezon “Line of Duty”.

To może być kwestia nie miesięcy, ale lat

Na kolejną odsłonę serialu możemy jeszcze chwilę poczekać. Może to być nawet kwestia dwóch lat. Mercurio zapytany o dalszy los serialu, odpowiedział wymijająco: “Mogę wyłącznie ujawnić, że nie mam planów, aby odpowiadać na to pytanie”. Przyznał, że początkowo “Bodyguard” był serialem pomyślanym na jeden sezon, ale jego popularność sprawiła, iż twórca chciałby zrobić z nim coś jeszcze w ciągu najbliższych kilku lat.

Maddena mamy zobaczyć wcześniej nie tylko w filmie “Eternals”, ale również w serialu sci-fi “Citadel”, który zadebiutuje na Prime Video i będzie punktem wyjściowym do wielu lokalnych spin-offów — początkowo indyjskiego, włoskiego, hiszpańskiego i meksykańskiego.

Oglądaj serial “Bodyguard” w serwisie Netflix ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

squid game liczba widzów serial netflix

Takiego hitu jeszcze nie było. “Squid Game” obejrzało 111 milionów widzów

Tales of the Walking Dead

“Tales of the Walking Dead”, czyli AMC nie chce odpuścić sobie żywych trupów