bombshell film zwiastun na cąły głos roger ailes fox news
Gwiazdy filmu Bombshell (Lionsgate)
in

Oglądaliście Na cały głos? Bombshell opowie tę samą historię, ale z innej perspektywy

Niedawno mogliście obejrzeć na HBO GO finałowy odcinek serialu Na cały głos, który opowiada o życiu, karierze i upadku Rogera Ailesa, a w grudniu na ekrany kin zawita widowisko Bombshell, które z innej perspektywy skupi się na skandalu w Fox News.

Roger Ailes był nie tylko geniuszem w świecie mediów i polityki, ale również socjopatą, który stworzył w Fox News wrogie środowisko, molestował seksualnie współpracownice, a w politycznej walce uciekał się do medialnych przekazów, które niewiele miały wspólnego z rzeczywistością. Jednak Bombshell w przeciwieństwie do serialu Na cały głos, bardziej skupi się na opowiadaniu tej historii z perspektywy wykorzystywanych kobiet. Również czas akcji filmu Jaya Roacha rozpocznie się w innym momencie. Rzecz będzie dotyczyła wojny pracownic z korporacją, więc będziemy śledzili wydarzenia w momencie, w którym w Fox News zaczynało wrzeć.

W 2016 roku wybuchł tam olbrzymi skandal z Rogerem Ailsem w roli głównej. Prezes najpopularniejszej stacji na kablówce został oskarżony o molestowanie seksualne przez kilka kobiet pracujących z nim w Fox News. Zmuszono go do rezygnacji, a niedługo później zmarł.

Bombshell skupi się na kobietach z Fox News

W obsadzie znalazły się same znakomitości. Charlize Theron wcieliła się w Megyn Kelly (obecnie czekamy na jej telewizyjny powrót po odejściu dziennikarki z NBC), Nicole Kidman zagra Gretchen Carlson, a Margot Robbie użyczy twarzy Kayli Pospisil. John Lithgow sportretuje Rogera Ailesa, a Connie Britton będzie jego filmową żoną, Beth. We właściciela Fox News Ruperta Murdocha wcielił się Malcolm McDowell.

Bombshell będzie musiało zmierzyć się z serialem stacji Showtime

Kto będzie lepszym Rogerem Ailesem – John Lithgow czy Russell Crowe, który dosłownie miażdżył w tej roli? Na to i wiele innych pytań odpowiemy sobie już po premierze Bombshell, kiedy będziemy mogli porównać te widowiska – w zasadzie mówiące o tym samym problemie.

Premiera filmu została ustalona na 20 grudnia 2019 roku. Za scenariusz odpowiada Charles Randolph, który wraz z Adamem McKayem zdobył Oscara w 2016 roku w kategorii Najlepszy scenariusz adaptowany za film Big Short.

Przeczytaj także:

Znajdź nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Uncharted (źródło: MovieWeb; edycja: Popkulturyści)

Adaptacja Uncharted traci kolejnego reżysera. Co dalej z filmem?

ucho prezesa serial kabaret moralnego niepokoju showmax youtube

Ucho prezesa nie zrobiło z nich milionerów. Na serialu zarabiali niewiele