bombshell film zwiastun na cąły głos roger ailes fox news
Gwiazdy filmu Bombshell (Lionsgate)
in

Oglądaliście Na cały głos? Bombshell opowie tę samą historię, ale z innej perspektywy

Niedawno mogliście obejrzeć na HBO GO finałowy odcinek serialu Na cały głos, który opowiada o życiu, karierze i upadku Rogera Ailesa, a w grudniu na ekrany kin zawita widowisko Bombshell, które z innej perspektywy skupi się na skandalu w Fox News.

Roger Ailes był nie tylko geniuszem w świecie mediów i polityki, ale również socjopatą, który stworzył w Fox News wrogie środowisko, molestował seksualnie współpracownice, a w politycznej walce uciekał się do medialnych przekazów, które niewiele miały wspólnego z rzeczywistością. Jednak Bombshell w przeciwieństwie do serialu Na cały głos, bardziej skupi się na opowiadaniu tej historii z perspektywy wykorzystywanych kobiet. Również czas akcji filmu Jaya Roacha rozpocznie się w innym momencie. Rzecz będzie dotyczyła wojny pracownic z korporacją, więc będziemy śledzili wydarzenia w momencie, w którym w Fox News zaczynało wrzeć.

W 2016 roku wybuchł tam olbrzymi skandal z Rogerem Ailsem w roli głównej. Prezes najpopularniejszej stacji na kablówce został oskarżony o molestowanie seksualne przez kilka kobiet pracujących z nim w Fox News. Zmuszono go do rezygnacji, a niedługo później zmarł.

Bombshell skupi się na kobietach z Fox News

W obsadzie znalazły się same znakomitości. Charlize Theron wcieliła się w Megyn Kelly (obecnie czekamy na jej telewizyjny powrót po odejściu dziennikarki z NBC), Nicole Kidman zagra Gretchen Carlson, a Margot Robbie użyczy twarzy Kayli Pospisil. John Lithgow sportretuje Rogera Ailesa, a Connie Britton będzie jego filmową żoną, Beth. We właściciela Fox News Ruperta Murdocha wcielił się Malcolm McDowell.

Bombshell będzie musiało zmierzyć się z serialem stacji Showtime

Kto będzie lepszym Rogerem Ailesem – John Lithgow czy Russell Crowe, który dosłownie miażdżył w tej roli? Na to i wiele innych pytań odpowiemy sobie już po premierze Bombshell, kiedy będziemy mogli porównać te widowiska – w zasadzie mówiące o tym samym problemie.

Premiera filmu została ustalona na 20 grudnia 2019 roku. Za scenariusz odpowiada Charles Randolph, który wraz z Adamem McKayem zdobył Oscara w 2016 roku w kategorii Najlepszy scenariusz adaptowany za film Big Short.

Przeczytaj także:

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Uncharted (źródło: MovieWeb; edycja: Popkulturyści)

Adaptacja Uncharted traci kolejnego reżysera. Co dalej z filmem?

ucho prezesa serial kabaret moralnego niepokoju showmax youtube

Ucho prezesa nie zrobiło z nich milionerów. Na serialu zarabiali niewiele