books of blood film 2020 hulu zwiastun księga krwi
Zwiastun filmu "Books of Blood"
in

SUPER!SUPER! SZOKSZOK OkropneOkropne

Film “Books of Blood” przywraca do życia piekielną grozę Clive’a Barkera

Miał być serial, ale dostaniemy coś na styku jednolitej filmowej opowieści połączonej z antologią. “Books of Blood” to trzy historie, które mają się zazębiać. Przed nami kolejny film grozy oparty na twórczości Clive’a Barkera, który dał nam kultowego “Hellraisera”.

“Books of Blood” określono jako horrorowe “Pulp Fiction”. Zwiastun zapowiada krwisty horror w duchu pisarskiego kunsztu Clive’a Barkera. Jego powieści i opowiadania nieraz były przenoszone na duży ekran. Również sam Barker reżyserował horrory.

“Books of Blood” czerpiące tytuł ze zbiorów opowiadań pisarza, ma nas zabrać w podróż na niezbadane terytoria. Trzy przedstawione historie mają być splątane ze sobą w czasie i przestrzeni. W Polsce zbiory wydano podtytułem “Księga krwi”.

Twórcy i obsada

Reżyserem i współscenarzystą horroru jest Brannon Braga, który ma na koncie między innymi serial “The Orville”. W obsadzie znaleźli się: Andy McQueen, Freda Foh Shen, Nicholas Campbell, Anna Friel, Britt Robertson, Rafi Gavron oraz  Yul Vazquez.

Jak “Pulp Fiction”, ale straszniej

Początkowo “Books of Blood” planowano jako antologiczny serial, ale ostatecznie zmieniono koncepcję. Chociaż widowisko czerpie z prozy Barkera, to na potrzeby filmu wykorzystano tylko jedno jego opowiadanie. Pozostałe historie mają być czymś zupełnie nowym. Są one w pewnym sensie niezależne, ale się krzyżują. Stąd określenie, iż film jest horrorowym “Pulp Fiction”, gdzie zastosowano podobną strukturę fabularną.

Data premiery

Premiera filmu odbędzie się 7 października w serwisie Hulu. Na tę chwilę nie znamy stacji ani serwisu strumieniującego, który pokaże film w Polsce.

Czekacie na film czy raczej nie lubicie produkcji w klimacie powieści Barkera? Dajcie znać w komentarzach, co myślicie o nadchodzącym horrorze od Hulu.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

nawiedzony dwór w bly obsada zwiastun data premiery netflix aktorzy

“Nawiedzony dwór w Bly” przypomina, że już niedługo na Netfliksie będzie przerażająco

The Boys spin-off

Nie tylko “The Boys”. Chłopaki od Amazonu dostaną brutalny spin-off z nastolatkami