box office avengers wojna bez granic
250 milionów w Stanach Zjednoczonych i 630 milionów dolarów na całym świecie. Takiego otwarcia jeszcze nie osiągnął żadne film w historii kina (Marvel Studios)
in ,

SZOKSZOK

Box office: Avengers: Wojna bez granic z rekordowym otwarciem

Wszyscy spodziewaliśmy się świetnych wyników Avengers: Wojna bez granic, ale weekendowe otwarcie zaskoczyło zapewne wielu z nas. Film w Stanach Zjednoczonych pobił rekord Gwiezdnych wojen: Przebudzenie mocy. A to zaledwie początek dobrych wiadomości.

250 milionów dolarów. Takim przychodem może pochwalić się Avengers: Wojna bez granic w weekend otwierający w Stanach Zjednoczonych. To o 2 miliony więcej niż dotychczasowy rekordzista, czyli Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy.

Dziewięć na dziesięć najmocniejszych weekendów otwarcia należy do Disneya. Jedynie Jurassic World od Universalu dał radę załapać się na tę listę.

box office avengers wojna bez granic usa weekend otwarcia
Box Office Mojo

Widowisko Avengers: Wojna bez granic pobiło także pomniejsze rekordy. Jest to m.in. film, który najszybciej zarobił 150, 200 i 250 milionów dolarów. Produkcja zanotowała również najlepsze otwarcie międzynarodowe. Niebotyczne 630 milionów dolarów. A trzeba pamiętać, iż jeszcze kilka znaczących rynków, w tym Chiny, ciągle czekają na premierę.

box office avengers wojna bez granic świat
Box Office Mojo

Film Marvle Studios kanibalizował niemal każdy rekord Gwiezdnych wojen. Teraz zobaczymy, czy najnowsza część Avengers będzie miała tak długie nogi i czy uda jej się przebić przez magiczną granicę 2 miliardów dolarów.

Nie tylko w skali filmu, ale również w skali filmowego studia Marvela byłaby to niesłychana rzecz. Moje przewidywania, że Marvel Studios będzie miało 3 miliardy dolarów przychodu w 2018 roku to coś więcej niż pewnego. Być może pęknie 4 miliardy (studio przebiło się przez magiczną granicę 15 miliardów dolarów przychodu ze wszystkich filmów), bo przed nami jeszcze premiera Ant-Mana i Osy, a Czarna Pantera ma na koncie niesamowity 1,331 miliard dolarów.

A mówili, że Netflix zabije kina… Nie słuchajcie, głupoty opowiadają.

Sprawdź poprzednie raporty z box offie

Źródło: Box Office Mojo

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

tv time chirurdzy dom z papieru riverdale

10 najpopularniejszych serialowych maratonów – Chirurdzy pokonali Dom z papieru

evil genius netflix evil genius serial evil genius zwiastun

Wstrząsający dokument Evil Genius zmierza na Netflix