box office weekend usa 35 świat w ogniu grzeczni chłopcy król lew
Box office w weekend w Stanach Zjednocznych od 30 sierpnia do 1 września 2019 roku (Lionsgate, Universal, Disney)
in

SMUTNESMUTNE

Box office: Świat w ogniu triumfuje w beznadziejny świąteczny weekend [USA, weekend 35/2019]

Niestety kina zarabiały wyjątkowo marnie w ostatni weekend sezonu letniego. Brak mocnych nowości zrobił swoje i lider poprzedniego zestawienia, czyli Świat w ogniu, kolejny raz triumfuje.

Box Office Mojo podaje, że w Stanach Zjednoczonych w weekend od 30 sierpnia do 1 września 2019 roku grano w kinach 48 filmów. W tym czasie do kas biletowych wpłynęło 86,933 milionów dolarów, co jest wynikiem gorszym o 20,1% w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym tygodniu. Liczby wyglądają trochę lepiej, gdy podliczyć wyniki z czterech świątecznych dni, uwzględniając 2 września. W cztery dni do kas biletowych wpłynęło 110,982 milionów.

#1 Świat w ogniu – 11,4 milionów (14,8 milionów w 4 dni)

Świat w ogniu pomimo 44,6% spadku zdołał utrzymać pozycję lidera. Trzecia część serii rozpoczętej Olimpem w ogniu ma na świecie na koncie 43,9 milionów przy 40-milionowym budżecie i dopiero czeka na otwarcie na większości rynków zagranicznych. To dobry znak.

#2 Grzeczni chłopcy – 9,5 milionów (12,1 milionów w 4 dni)

Niezła promocja i przyzwoite oceny sprawiły, iż słowo się poniosło i Grzeczni chłopcy ciągle nieźle się trzymają przy kasach biletowych. 9,5 milionów w weekend dołożyło się do wyniku przyzwoitego, jak na film wyprodukowany za 20 milionów. Komedia ma już na świecie 70,8 milionów.

#3 Król Lew – 5,7 milionów (9,3 milionów w 4 dni)

Król Lew ciągle przyciąga widzów do kin i w pierwsze trzy dni weekendu film zgarnął 5,7 milionów. Superprodukcja Disneya to w tym roku drugi najlepiej zarabiający film w Stanach Zjednoczonych (523 miliony), jak i na świecie (1,564 miliard). Widowisko ustępuje wyłącznie Avengers: Koniec gry i chyba już tylko nowe Gwiezdne Wojny mogą zmienić sytuację na podium.

box office weekend usa 35 2019

Za tydzień kina znowu odżyją, bo premierę będzie miał blockbuster To: Rozdział 2. Poprzednia część okazała się wielkim sukcesem komercyjnym. Film w domu przyniósł na otwarciu 123 miliony, by zakończyć w Stanach Zjednoczonych z 327 milionami. Na świecie widowisko zgarnęło 700 milionów przy 35-milionowym budżecie. Tym samym pierwsze To jest najlepiej zarabiającym horrorem o kategorii wiekowej R.

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

nowosci netflix hbo go polityka the spy szkola dla elity to rozdzial 2

Nowości tygodnia – Netflix, HBO GO i kina [36/2019]

uzumaki anime manga

Uzumaki – adaptacja kultowej mangi w formie czteroodcinkowego anime