box office weekend usa 35 świat w ogniu grzeczni chłopcy król lew
Box office w weekend w Stanach Zjednocznych od 30 sierpnia do 1 września 2019 roku (Lionsgate, Universal, Disney)
in

SMUTNESMUTNE

Box office: Świat w ogniu triumfuje w beznadziejny świąteczny weekend [USA, weekend 35/2019]

Niestety kina zarabiały wyjątkowo marnie w ostatni weekend sezonu letniego. Brak mocnych nowości zrobił swoje i lider poprzedniego zestawienia, czyli Świat w ogniu, kolejny raz triumfuje.

Box Office Mojo podaje, że w Stanach Zjednoczonych w weekend od 30 sierpnia do 1 września 2019 roku grano w kinach 48 filmów. W tym czasie do kas biletowych wpłynęło 86,933 milionów dolarów, co jest wynikiem gorszym o 20,1% w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym tygodniu. Liczby wyglądają trochę lepiej, gdy podliczyć wyniki z czterech świątecznych dni, uwzględniając 2 września. W cztery dni do kas biletowych wpłynęło 110,982 milionów.

#1 Świat w ogniu – 11,4 milionów (14,8 milionów w 4 dni)

Świat w ogniu pomimo 44,6% spadku zdołał utrzymać pozycję lidera. Trzecia część serii rozpoczętej Olimpem w ogniu ma na świecie na koncie 43,9 milionów przy 40-milionowym budżecie i dopiero czeka na otwarcie na większości rynków zagranicznych. To dobry znak.

#2 Grzeczni chłopcy – 9,5 milionów (12,1 milionów w 4 dni)

Niezła promocja i przyzwoite oceny sprawiły, iż słowo się poniosło i Grzeczni chłopcy ciągle nieźle się trzymają przy kasach biletowych. 9,5 milionów w weekend dołożyło się do wyniku przyzwoitego, jak na film wyprodukowany za 20 milionów. Komedia ma już na świecie 70,8 milionów.

#3 Król Lew – 5,7 milionów (9,3 milionów w 4 dni)

Król Lew ciągle przyciąga widzów do kin i w pierwsze trzy dni weekendu film zgarnął 5,7 milionów. Superprodukcja Disneya to w tym roku drugi najlepiej zarabiający film w Stanach Zjednoczonych (523 miliony), jak i na świecie (1,564 miliard). Widowisko ustępuje wyłącznie Avengers: Koniec gry i chyba już tylko nowe Gwiezdne Wojny mogą zmienić sytuację na podium.

box office weekend usa 35 2019

Za tydzień kina znowu odżyją, bo premierę będzie miał blockbuster To: Rozdział 2. Poprzednia część okazała się wielkim sukcesem komercyjnym. Film w domu przyniósł na otwarciu 123 miliony, by zakończyć w Stanach Zjednoczonych z 327 milionami. Na świecie widowisko zgarnęło 700 milionów przy 35-milionowym budżecie. Tym samym pierwsze To jest najlepiej zarabiającym horrorem o kategorii wiekowej R.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

nowosci netflix hbo go polityka the spy szkola dla elity to rozdzial 2

Nowości tygodnia – Netflix, HBO GO i kina [36/2019]

uzumaki anime manga

Uzumaki – adaptacja kultowej mangi w formie czteroodcinkowego anime