in

Box Office: piekielnie słaby debiut Hellboya [USA, weekend 15/2019]

box office usa weekend hellboy shazam
Box Office: piekielnie słaby debiut Hellboya (źródło: Warner Bros., Universal, Lionsgate, Paramount, Disney; edycja: Popkulturyści)

Sprawdza się stara góralska mądrość, że nie wystarczy być super, żeby być bohaterem. Przynajmniej przy kasach biletowych. Hellboy odczuł to prawidło aż zanadto.

#1 Shazam! – 25,14 miliony

Shazam! trzyma się świetnie. Zanotował zaledwie 53% spadek. W drugi weekend widowisko zgarnęło 25 milionów dolarów i ma już na koncie w Stanach Zjednoczonych 95 milionów. Razem z wpływami ze świata, film wchodzący w skład DC Extended Universe ma 221 milionów przy budżecie, który wyniósł 100 milionów. To nie sprawia, że film już zarabia, ale jest coraz bliżej granicy opłacalności.

#2 Little – 15,499 milionów

Niespodzianka tygodnia. Słyszałem równie dużo dobrego, co złego o tym filmie i okazuje się, że pomysł na fabułę, który dostarczyła 10-latka, jest kopalnią złota. W końcu Little kosztowało studio 20 milionów, a w pierwszy weekend film zarobił blisko 16 milionów.

#3 Hellboy – 12,015 milionów

Recenzje nowego Hellboya nie okazały się zbyt łaskawe dla filmu, a kasy biletowe prawie nie drgnęły. Chociaż wyprodukowanie filmu nie kosztowało wiele, bo zaledwie 50 milionów, to 12 milionów i trzecie miejsce w zestawieniu box office w weekend otwierający, to nie jest powód do dumy. Szkoda.

#4 Smętarz dla zwierzaków – 10 milionów

https://www.youtube.com/watch?v=q3FQNMa3jVI

My ciągle czekamy na premierę (niech cię piekło pochłonie dystrybutorze 👿 ) nowej adaptacji książki Stephena Kinga, a w Stanach Zjednoczonych widowisko już zarobiło całkiem nieźle. Smętarz dla zwierzaków w drugim tygodniu dorzucił 10 milionów i w Stanach Zjednoczonych ma już 41 milionów, a przy dodaniu wpływów z reszty terytoriów, gdyby film mógł, cieszyłby się blisko 77 milionami. Przy budżecie, który wyniósł studio 21 milionów, możemy już mówić o sukcesie.

#5 Dumbo – 9,186 milionów

Miał być powrót legendy, a wyszło bez szału. Ludzie w Disneyu zapewne są dalecy od mówienia o sukcesie. Niestety Dumbo zawodzi finansowo. Superprodukcja kosztowała 170 milionów, do czego, oczywiście, każdorazowo trzeba doliczyć koszty promocji. Przy czym w ostatni weekend Dumbo dołożył w domu do kasy 9 milionów i ma łącznie w Stanach Zjednoczonych 90 milionów. Po dodaniu wpływów ze świata film osiągnął na razie przychód wynoszący 267 milionów. Szykuje nam się pierwsza duża wtopa Disneya w 2019 roku.

Na dalszych miejscach uplasowały się następujące filmy: Kapitan Marvel (8,626 milionów), To my (6,946 milionów), After (6,2 milionów), Praziomek (5,841 milionów) oraz The Best of Enemies (2 miliony).

W weekend od 12 do 14 kwietnia amerykańskie kina zgromadziły 110,249 milionów, co jest wynikiem gorszym o 24,9% od poprzedniego. Grano 41 filmów.

Nadchodzący weekend zapowiada się na ciszę przed burzą. W kinach w Stanach Zjednoczonych wyląduje Przypływ wiary od 21st Century Fox (film miał już premierę w Polsce). Disney wypuści dokument Pingwiny. Warner Bros. przygotował dla widzów horror Topielisko. Klątwa La Llorony. A to dopiero przedsmak przed Avengers: Koniec gry – film zadebiutuje 24 kwietnia.

Źródło: Box Office Mojo

#Box Office

*Studia filmowe dostają średnio 55 centów z każdego dolara, który wpłynie do kinowej kasy biletowej.
** Koszt produkcji nie uwzględnia kosztu promocji, który często równoważy budżet produkcyjny, a nierzadko go przewyższa.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

gra o tron hbo go nowy sezon

Premiery tygodnia. Co obejrzeć poza Grą o tron? [16/2019]

Zwiastun The Mandalorian Disney Plus Gwiezdne wojny serial

The Mandalorian – zwiastun serialu Disney Plus ze świata Gwiezdnych wojen