in

Box Office: Topielisko. Klątwa La Llorony zarabia świetnie pomimo fatalnych recenzji [USA, weekend 16/2019]

box office usa weekend Topielisko. Klątwa La Llorony avengers
Box Office: Topielisko. Klątwa La Llorony zarabia świetnie pomimo fatalnych recenzji (źródła: WarnerMedia, Disney, NBCUniversal)

W zeszłym tygodniu mieliśmy tragiczny debiut Hellboya. Z kolei bieżący weekend zapewne wywołał radość producentów filmu Topielisko. Klątwa La Llorony. A to wszystko dopiero rozgrzewka przed Avengers: Koniec gry.

#1 Topielisko. Klątwa La Llorony – 26,505 milionów

Mamy proszę państwa kolejny renesans horrorów. Inaczej nie można nazwać tegorocznych sukcesów filmów grozy. To my, Smętarz dla zwierzaków, a teraz Topielisko. Klątwa La Llorony to doskonałe tego przykłady. Co ciekawe film nie zdobył przychylności krytyków (32% pozytywnych recenzji i średnia ocena 3,5/10 na Rotten Tomatoes to dosyć wymowne podsumowanie), a jednak zarabia. I to zarabia nieźle. Widowisko wyprodukowane za 9 milionów dolarów, przyniosło w weekend do kas biletowych 26,5 milionów. Kiedy dodać do tego resztę rynków wynik wychodzi świetny, bo film ma już ogółem 56,505 milionów.

#2 Shazam! – 17,34 milionów

Warner Bros. włożył w produkcję Shazama! 100 milionów dolarów i się opłaciło. 17 milionów w ostatni weekend sprawiło, iż widowisko w Stanach Zjednoczonych ma już 121 milionów. Gdy dodać do tego 201 milionów ze świata, superbohaterskie widowisko może się poszczycić 322 milionami. Nie jest to oszałamiający wynik, ale nie jest też zły.

#3 Przypływ wiary – 11,1 milionów

Módlcie się, bo przed Wami film mocno uderzający w stronę wiary. Wyprodukowanie Przypływu wiary miało kosztować 14 milionów, a poza 11 milionami w weekend film 20th Century Fox ma jeszcze blisko 6 milionów ze świata. Tym samym powoli, ale zdecydowanie zmierza do osiągnięcia progu rentowności.

#4 Kapitan Marvel – 9,1 milionów

https://www.youtube.com/watch?v=F6d-LqmvLsA

Kapitan Marvel wróciła do pierwszej piątki i poza reklamą Audi (którą umieściłem powyżej, zamiast zwyczajowego zwiastuna, bo jest fajna i warto ją było gdzieś wepchnąć) zarabia kolejne miliony. Najwidoczniej zbliżająca się wielkimi krokami premiera Avengers: Koniec gry, sprawiła, iż bohaterka, którą zobaczymy również w nadchodzącym filmie Marvela, wróciła do łask.

9 milionów w ten weekend pozwoliło superbohaterce przebić się przez magiczną barierę 400 milionów w Stanach Zjednoczonych. Dzięki temu widowisko jest 7. najchętniej oglądanym filmem Marvel Studios w domu. Zapewne będzie 5., kiedy pobije Kapitana Amerykę: Wojna bohaterów (408 milionów) oraz Iron Mana 3 (409 milionów). Ogólny wynik Kapitan Marvel na świecie to 1,089 miliard – co sprawiło, iż mamy do czynienia z 25. najlepiej zarabiającym filmem w dziejach.

#5 Little – 8,451 milionów

Mały film, a taki duży sukces. Pierwszą piątkę zamyka Little z 8 milionami z hakiem. Film Universalu kosztował studio 20 milionów, a dziś ma już 34 miliony na świecie, więc powoli, ale uparcie dąży do pierwszych zysków.

Na dalszych miejscach mamy Dumbo z 6,8 milionami, Smętarz dla zwierzaków z 4,85 milionami, Praziomka z 4,369 milionami, To my z 4,264 milionami oraz Hellboya z 3,88 milionami. W weekend od 19 do 21 kwietnia 2019 roku w kinach w Stanach Zjednoczonych były grane 44 filmy. Do kas biletowych wpłynęło 108 milionów, co jest wynikiem gorszym o 2,4% od analogicznego okresu w zeszłym tygodniu.

W przyszły weekend wszystko poza Avengers: Koniec gry nie będzie się liczyło. Niektórzy zakładają, iż film przebije się przez magiczną granicę 300 milionów w pierwszy weekend i chociaż nie chce mi się w to wierzyć, to na pewno wynik będzie lepszy niż świetny.

Źródło: Box Office Mojo

#Box Office

*Studia filmowe dostają średnio 55 centów z każdego dolara, który wpłynie do kinowej kasy biletowej.
** Koszt produkcji nie uwzględnia kosztu promocji, który często równoważy budżet produkcyjny, a nierzadko go przewyższa.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

legenda o kokainowej wyspie film dokumentalny netflix recenzja
8/10

Legenda o kokainowej wyspie – recenzja filmu dokumentalnego Netflixa

Avengers: Koniec gry premiery tygodnia netflix hbo go kina kino

Premiery tygodnia: liczy się przede wszystkim Avengers: Koniec gry [17/2019]