box office usa polska europa filmy kino zarobki
Box office - Jak zarabiają filmy? | Pixabay
in

Box office USA: stagnacja w oczekiwaniu na Gwiezdne wojny (8-10.12.17)

Brak znaczących nowości przełożył się na słabiutki weekend w kinach. W Stanach Zjednoczonych grano 41 filmów, które łącznie przyniosły 81,429 milionów dolarów. Co stanowi 22,5% spadek w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Na szczycie ciągle jest animacja Pixara Coco, która wzbogaciła się o 18,303 milionów dolarów. Dalej mamy Ligę sprawiedliwości, której sen o 700 milionach jest niczym nastoletnie marzenie o randce z Audrey Hepburn – to się raczej nie zdarzy. Jednak marzenia nic nie kosztują, a film Warnera pochłonął setki milionów, które już się nie zwrócą. Za to Lionsgate może spać spokojnie, gdyż wyprodukowany za 20 milionów Cudowny chłopak w Stanach przyniósł już 100 milionów, a wszystko to dzięki weekendowym 8,450 milionom.

Zmiana na 4. miejscu. Thor: Ragnarok musiał ustąpić pozycji świetnie ocenianemu The Disaster Artist, który po wąskich pokazach w zeszłym tygodniu, w tym zarobił 6,435 milionów. Jednak Thor nie ma co płakać, gdyż na niższej pozycji zarobił ciągle nieźle, bo 6,291 milionów. Dzięki czemu przebił się przez magiczną granicę 300 milionów w Stanach, a na świecie ma już 833 milionów. 300 milionów w domu udało się osiągnąć w tym roku 6 produkcjom, a na świecie więcej niż 800 milionów przyniosło 8 filmów. W zeszłym tygodniu Thor w światowym box office zrzucił z miejsca 7. na 8. Wonder Woman.

Warto odnotować również, że fatalny weekend zaliczyła jedyna nowość w zestawieniu, czyli Just Getting Started. Film wylądował na 10. miejscu z niewiele ponad 3 milionami dolarów przy 22-milionowym budżecie. Może po prostu dopiero zaczyna…

[wpdatatable id=6]

To wszystko jest jednak ciszą przed burzą. W tym tygodniu debiutuje widowisko Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, które przyniesie Disneyowi krocie.

Nowa część sagi spokojnie zdubluje całkowity przychód wszystkich produkcji, które można było oglądać od 8 do 10 grudnia, a może i zatrzyma się w okolicy 200 milionów dolarów. Oficjalna premiera najnowszych Gwiezdnych wojen w Polsce już 14 grudnia. W USA towarzyszącą nowością będzie animacja Ferdinand – upatrywana jest przez studio filmowe Foxa jako alternatywa dla rodzin.

Źródło: Box Office Mojo

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

nagość w serialach

Nagość w serialach – tydzień #48/2017: Lotte Verbeek w Outlanderze

Modyfikowany węgiel, Jennifer Lawrence, Gwiezdne wojny i TVN

PopSpam: Modyfikowany węgiel, Jennifer Lawrence, Gwiezdne wojny i TVN