The Boys sezon 4

Box office USA: stagnacja w oczekiwaniu na Gwiezdne wojny (8-10.12.17)

Dariusz Filipek
2 min czytania
Box office - Jak zarabiają filmy? | Pixabay

Z ostatniej chwili

Brak znaczących nowości przełożył się na słabiutki weekend w kinach. W Stanach Zjednoczonych grano 41 filmów, które łącznie przyniosły 81,429 milionów dolarów. Co stanowi 22,5% spadek w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Na szczycie ciągle jest animacja Pixara Coco, która wzbogaciła się o 18,303 milionów dolarów. Dalej mamy Ligę sprawiedliwości, której sen o 700 milionach jest niczym nastoletnie marzenie o randce z Audrey Hepburn – to się raczej nie zdarzy. Jednak marzenia nic nie kosztują, a film Warnera pochłonął setki milionów, które już się nie zwrócą. Za to Lionsgate może spać spokojnie, gdyż wyprodukowany za 20 milionów Cudowny chłopak w Stanach przyniósł już 100 milionów, a wszystko to dzięki weekendowym 8,450 milionom.

- Reklama -
Ad image

Zmiana na 4. miejscu. Thor: Ragnarok musiał ustąpić pozycji świetnie ocenianemu The Disaster Artist, który po wąskich pokazach w zeszłym tygodniu, w tym zarobił 6,435 milionów. Jednak Thor nie ma co płakać, gdyż na niższej pozycji zarobił ciągle nieźle, bo 6,291 milionów. Dzięki czemu przebił się przez magiczną granicę 300 milionów w Stanach, a na świecie ma już 833 milionów. 300 milionów w domu udało się osiągnąć w tym roku 6 produkcjom, a na świecie więcej niż 800 milionów przyniosło 8 filmów. W zeszłym tygodniu Thor w światowym box office zrzucił z miejsca 7. na 8. Wonder Woman.

Warto odnotować również, że fatalny weekend zaliczyła jedyna nowość w zestawieniu, czyli Just Getting Started. Film wylądował na 10. miejscu z niewiele ponad 3 milionami dolarów przy 22-milionowym budżecie. Może po prostu dopiero zaczyna…

[wpdatatable id=6]

To wszystko jest jednak ciszą przed burzą. W tym tygodniu debiutuje widowisko Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, które przyniesie Disneyowi krocie.

Nowa część sagi spokojnie zdubluje całkowity przychód wszystkich produkcji, które można było oglądać od 8 do 10 grudnia, a może i zatrzyma się w okolicy 200 milionów dolarów. Oficjalna premiera najnowszych Gwiezdnych wojen w Polsce już 14 grudnia. W USA towarzyszącą nowością będzie animacja Ferdinand – upatrywana jest przez studio filmowe Foxa jako alternatywa dla rodzin.

Źródło: Box Office Mojo

- Reklama -
Skazana Max serial

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz