The Boys sezon 4

Box Office: To my pokonało Kapitan Marvel [USA, weekend 12/2019]

Dariusz Filipek
4 min czytania
To my (źródło: Universal; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

https://www.youtube.com/watch?v=Q-Vgd9Exy5Q

- Reklama -
Ad image

To my, czyli najnowszy horror reżysera Uciekaj! rozwalił zeszłotygodniowy box office. Kapitan Marvel musiała obejść się smakiem i pierwszy raz od premiery film Marvela spadł z pierwszej pozycji.

W weekend liczyły się wyłącznie dwa filmy – To my oraz Kapitan Marvel. Zajmijmy się jednak najważniejszym, tym, który zajął pierwsze miejsce na podium, czyli To my. Wyprodukowanie widowiska kosztowało zaledwie 20 milionów dolarów, a w weekend otwierający film Jordana Peelego przyniósł do kas biletowych w Stanach Zjednoczonych świetne 70,25 milionów.

To my zanotowało trzecie najlepsze otwarcie horroru z kategorią wiekową R. Lepiej poradziły sobie wyłącznie najnowsze wersje To (123,403 miliony) oraz Halloween (76,221 milionów). Ponadto film przebił debiut Peelego – Uciekaj! dwa lata temu zgarnęło w pierwszy weekend 33,3 miliony. Jego nowy horror zadebiutował na 47 rynkach i łącznie na świecie ma już 86,95 milionów.

Kapitan Marvel na drugim miejscu, ale jest co świętować.

Film Marvela zarobił w trzeci weekend 35,021 milionów (spadek o 48,5%) i ma już na koncie w Stanach Zjednoczonych 321,498 milionów, co stanowi 35,3% całego wyniku. Na wszystkich rynkach widowisko ma już 910,298 milionów. Droga do miliarda jest otwarta. Na tę chwilę Kapitan Marvel to 7. najlepiej zarabiający film wchodzący w skład Marvel Cinematic Universe. To także 52. najlepiej zarabiający film w dziejach.

Kraina cudów ciągle na podium, ale to za mało.

Tutaj cudów nie będzie. Bileterzy przyjęli 9 milionów z tytułu wyświetlania animacji Paramountu. Zakłada się, że wyprodukowanie Krainy Cudów kosztowało od 80 do 100 milionów, więc 29,477 milionów w Stanach Zjednoczonych i 10,2 milionów na pozostałych rynkach, jasno wskazuje, że widowisko już na siebie nie zarobi.

Pierwszą piątkę zamyka Five Feet Apart i Jak wytresować smoka 3.

Romans Lionsgate dorzucił w weekend 8,75 milionów, a animacja Universalu 6,533 milionów. W jednym, jak i drugim przypadku są to wyniki satysfakcjonujące. Five Feet Apart kosztował studio 7 milionów plus koszty promocji, tym samym przy przychodzie 32,761 milionów w Lionsgate zapewne już dawno wystrzeliły szampany.

- Reklama -
Skazana Max serial

Z kolei trzecia część Jak wytresować smoka ma już 488 milionów na świecie, co przy budżecie, który wyniósł 129 milionów, pozwala sądzić, że jest dobrze. Jakkolwiek w Stanach Zjednoczonych seria nieco przygasa, gdyż na dziś jest to trzeci wynik w domu – pierwsza część zarobiła tam 217, a druga 177 milionów. Trzecia ma na koncie na razie 145 milionów. Na świecie film przebije dwójkę, chwalącą się 494,9 milionami, ale nie przebije wyniku jedynki, czyli 621 milionów.

box office weekend 22 24 marzec 2019
Weekendowe wyniki przy kasach biletowych w kinach w Stanach Zjednoczonych, od 22 do 24 marca 2019 roku (Box Office Mojo)

Ostatni weekend był nieco lepszy od poprzedniego. Kina w Stanach Zjednoczonych wzbogaciły się o 147 milionów, co jest wynikiem o 5,3% lepszym. Przy czym grano mniej filmów, bo 46, a tydzień wcześniej 52.

Nadchodzący weekend będzie zapewne jeszcze lepszy, gdyż w kinach zadebiutuje mocno wyczekiwana aktorska reinterpretacja Dumbo. Ponadto premierę będą miały również The Beach Bum oraz Unplanned.

#BOX OFFICE

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz