Box Office USA weekend 13 Dumbo To my Kapitan Marvel
Dumbo, To my i Kapitan Marvel (źródło: Disney, Universal; edycja: Popkulturyści)
in

Box Office: dobre, ale nie świetne otwarcie Dumbo [USA, weekend 13/2019]

Słoń Dumbo miał wlecieć na swych uszach i wytłuc wszelkie rekordy, ale niestety nie jest tak kolorowo, jak mogłoby być, gdyby film Disneya okazał się hitem, którego studio oczekiwało.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że to będzie świetny weekend dla kin w Stanach Zjednoczonych. Jednak rzeczywistość rzeczywistością, nie rozpieszcza. Chociaż nie można mówić na razie o porażce, to raczej też nie ma się co spodziewać komercyjnego sukcesu nowego Dumbo. Wyprodukowanie aktorskiej wersji animacji z 1941 roku miało kosztować sporo, bo 170 milionów dolarów. Widowisko spod batuty reżyserskiej Tima Burtona przyniosło w domu zaledwie 45 milionów. Gdyby był tu Marcellus, rzekłby, że źle się dzieje w państwie duńskim, ale go nie ma i raczej trzeba będzie zakopać na jakiś czas legendarnego słonia i wrócić do tematu za kilkanaście lat. Oby z lepszym efektem.

Dumbo dzięki wpływom z reszty rynków ma już na koncie 116 milionów dolarów, ale biorąc pod uwagę budżet i prawdopodobnie spore koszty promocji, film raczej się nie zwróci. Tym bardziej że wchodzimy w gorący okres, pełen wielkich premier, kiedy biedny słonik będzie miał olbrzymi problem, by zwrócić na siebie uwagę.

To my ciągle radzi sobie bardzo dobrze.

Horror To my spadł z pierwszego na drugie miejsce, ale jak na film wyprodukowany za 20 milionów dolarów, może mówić o sukcesie na miarę propagandy przedwyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Z tą różnicą, że widowisko Jordana Peelego jest bardziej seksowne niż laska marszałkowska. Seksowne są szczególnie dolary, które wpływają do kin z tytułu wyświetlania filmu. To my dorzuciło do kasy 33,605 miliony. Produkcja zaliczyła 52,7% spadek weekend do weekendu i ma już na świecie 174,52 miliony.

Kapitan Marvel coraz bliżej miliarda.

Miał pęknąć miliard i zaraz pęknie. Kapitan Marvel dorzuciła w weekend 20,5 milionów i ma już łącznie 990,605 milionów. To mniej więcej trzy razy więcej niż Prawo i Sprawiedliwość dopłaci do dziadostwa produkowanego przez TVP, ale ciągle mniej niż 37 innych filmów w historii kina. Najwidoczniej Hollywood ma się lepiej niż telewizja prowadzona przez Jacka Kurskiego, gdzie nie ma pieniędzy na nowe Plastusie i Sylwestra w Zakopanem.

W weekend zgromadzono 134 miliony, co jest wynikiem gorszym o 9,7% niż poprzednio. W kinach grano 37 filmów. To o 9 mniej niż weekend wcześniej.

box office usa weekend 29-31 marca 2019 roku
Weekendowe wyniki przy kasach biletowych w kinach w Stanach Zjednoczonych, od 29 do 31 marca 2019 roku (Box Office Mojo)

Za niespełna tydzień będzie się działo, bo w kinach wyląduje Shazam!, który stanie w szranki z nowym Smętarzem dla zwierzaków. Ponadto zadebiutuje także film The Best of Enemies.

#Box office

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

hbo go kwiecień 2019 seriale filmy nowosci
8/10

HBO GO kwiecień 2019 – lista premier seriali i filmów oraz ocena ramówki

premiery tygodnia 14/2019 netflix hbo go amazon prime video kina

Premiery tygodnia na Netfliksie, HBO GO, Prime Video i w kinach [14/2019]