Box Office USA weekend 13 Dumbo To my Kapitan Marvel
Dumbo, To my i Kapitan Marvel (źródło: Disney, Universal; edycja: Popkulturyści)
in

Box Office: dobre, ale nie świetne otwarcie Dumbo [USA, weekend 13/2019]

Słoń Dumbo miał wlecieć na swych uszach i wytłuc wszelkie rekordy, ale niestety nie jest tak kolorowo, jak mogłoby być, gdyby film Disneya okazał się hitem, którego studio oczekiwało.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że to będzie świetny weekend dla kin w Stanach Zjednoczonych. Jednak rzeczywistość rzeczywistością, nie rozpieszcza. Chociaż nie można mówić na razie o porażce, to raczej też nie ma się co spodziewać komercyjnego sukcesu nowego Dumbo. Wyprodukowanie aktorskiej wersji animacji z 1941 roku miało kosztować sporo, bo 170 milionów dolarów. Widowisko spod batuty reżyserskiej Tima Burtona przyniosło w domu zaledwie 45 milionów. Gdyby był tu Marcellus, rzekłby, że źle się dzieje w państwie duńskim, ale go nie ma i raczej trzeba będzie zakopać na jakiś czas legendarnego słonia i wrócić do tematu za kilkanaście lat. Oby z lepszym efektem.

Dumbo dzięki wpływom z reszty rynków ma już na koncie 116 milionów dolarów, ale biorąc pod uwagę budżet i prawdopodobnie spore koszty promocji, film raczej się nie zwróci. Tym bardziej że wchodzimy w gorący okres, pełen wielkich premier, kiedy biedny słonik będzie miał olbrzymi problem, by zwrócić na siebie uwagę.

https://www.youtube.com/watch?v=Q-Vgd9Exy5Q

To my ciągle radzi sobie bardzo dobrze.

Horror To my spadł z pierwszego na drugie miejsce, ale jak na film wyprodukowany za 20 milionów dolarów, może mówić o sukcesie na miarę propagandy przedwyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Z tą różnicą, że widowisko Jordana Peelego jest bardziej seksowne niż laska marszałkowska. Seksowne są szczególnie dolary, które wpływają do kin z tytułu wyświetlania filmu. To my dorzuciło do kasy 33,605 miliony. Produkcja zaliczyła 52,7% spadek weekend do weekendu i ma już na świecie 174,52 miliony.

Kapitan Marvel coraz bliżej miliarda.

Miał pęknąć miliard i zaraz pęknie. Kapitan Marvel dorzuciła w weekend 20,5 milionów i ma już łącznie 990,605 milionów. To mniej więcej trzy razy więcej niż Prawo i Sprawiedliwość dopłaci do dziadostwa produkowanego przez TVP, ale ciągle mniej niż 37 innych filmów w historii kina. Najwidoczniej Hollywood ma się lepiej niż telewizja prowadzona przez Jacka Kurskiego, gdzie nie ma pieniędzy na nowe Plastusie i Sylwestra w Zakopanem.

W weekend zgromadzono 134 miliony, co jest wynikiem gorszym o 9,7% niż poprzednio. W kinach grano 37 filmów. To o 9 mniej niż weekend wcześniej.

box office usa weekend 29-31 marca 2019 roku
Weekendowe wyniki przy kasach biletowych w kinach w Stanach Zjednoczonych, od 29 do 31 marca 2019 roku (Box Office Mojo)

Za niespełna tydzień będzie się działo, bo w kinach wyląduje Shazam!, który stanie w szranki z nowym Smętarzem dla zwierzaków. Ponadto zadebiutuje także film The Best of Enemies.

#Box office

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

hbo go kwiecień 2019 seriale filmy nowosci
8/10

HBO GO kwiecień 2019 – lista premier seriali i filmów oraz ocena ramówki

premiery tygodnia 14/2019 netflix hbo go amazon prime video kina

Premiery tygodnia na Netfliksie, HBO GO, Prime Video i w kinach [14/2019]