in

SUPER!SUPER!

Box Office: Shazam! i Smętarz dla zwierzaków zarabiają pierwsze miliony [USA, weekend 14/2019]

box office usa weekend 14 19 shazam smętarz dla zwierzaków
Shazam! (źródło: Warner Bros.; edycja: Popkulturyści)

Dumbo nie nacieszył się długo pierwszym miejscem przy kasach biletowych. W drugim tygodniu wyświetlania mieliśmy aż dwie duże premiery – Shazama! oraz Smętarz dla zwierzaków i to właśnie te filmy wydzieliły sobie w kinach największy kawałek tortu.

#1 Shazam! – 53,45 miliony

Shazam! zarobił przyzwoicie jak na swój budżet (100 milionów dolarów), chociaż średnio jak na kino superbohaterskie. W pierwszy weekend film Warner Bros. zgarnął 53,45 miliony. Po dodaniu 102 milionów ze świata adaptacja komiksów o superbohaterze DC Comics ma już 158,775 milionów.

#2 Smętarz dla zwierzaków – 25 milionów

https://www.youtube.com/watch?v=3YcTROqA5mU

Na drugim miejscu uplasowała się nowa reinterpretacja prozy Stephena Kinga. Smętarz dla zwierzaków poradził sobie dosyć solidnie jak na gatunek, który reprezentuje. Horror Paramountu przyniósł do kas w weekend 25 milionów. Z 17,3 milionami ze świata ma już 42,3 miliony, co przy 21 milionach przeznaczonych na produkcję, jest solidnym punktem wyjścia i zwiastunem, iż widowisko się zwróci.

#3 Dumbo – 18,224 milionów

Drugi weekend w kinach i 60,4% spadek frekwencji Dumbo. Procentowo nie jest tragicznie, ale biorąc pod uwagę, z jakiego pułapu wystartowała produkcja Disneya, nie ma też co piać z zachwytu. Przypomnę, że tydzień wcześniej Dumbo zarobiło 46 milionów, a w miniony weekend 18,224 milionów. Z wszystkich rynków widowisko ma 213,771 milionów, co przy budżecie oscylującym w okolicy 170 milionów nie jest dobrym znakiem.

#4 To my – 13,813 milionów

https://www.youtube.com/watch?v=Q-Vgd9Exy5Q

Powody do świętowania ma Universal, gdyż film Jordana Peelego dorzucił w drugi weekend niemal 14 milionów. Co oznacza spadek o 58,4%. Film, którego wyprodukowanie kosztowało 20 milionów, na świecie ma już 216,595 milionów. Jest lepiej niż dobrze.

#5 Kapitan Marvel – 12,682 milionów

Widowisko Marvel Studios kilka dni temu przekroczyło magiczną barierę miliarda dolarów, a w ostatni weekend wzbogaciło Disneya o sporą część z 12 milionów z hakiem. Na świecie film zarobił już 1,037 miliard, a to dopiero rozgrzewka przed tym, co pokaże kolejny film studia, czyli Avengers: Koniec gry.

W weekend amerykańskie kina zgromadziły 145 milionów, co jest wynikiem lepszym o 5,5% niż poprzednio. W kinach grano 34 filmy. To o 3 mniej niż weekend wcześniej.

Przed nami premiery Praziomka, Hellboya, Little oraz After. Nie są to produkcje, po których analitycy spodziewają się dużych zarobków, więc pierwsza piątka ostatniego weekendu powinna ciągle nieźle zarabiać.

Źródło: Box Office Mojo

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kroniki kryminalne; Kandydat netflix serial recenzja sezon 1
6/10

Kroniki kryminalne: Kandydat – sezon 1 – recenzja meksykańskiego serialu polityczno-kryminalnego od Netflixa

netflix hbo go kina premiery tygodnia 15 2019

Premiery tygodnia na Netfliksie, HBO GO i w kinach [15/2019]