The Boys sezon 4

Box Office: nie ma mocnych na Spider-Man: Daleko od domu [USA, weekend 27/2019]

Dariusz Filipek
5 min czytania
Spider-Man: Daelko od domu, Toy Story 4, Yesterday (źródło: Sony, Disney, Universal; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Jak poradził sobie Spider-Man: Daleko od domu? Ile do Avatara ma Avengers: Koniec gry? Co z Midsommar? Weekend w Stanach Zjednoczonych minął, więc mówię, jak jest!

#1 Spider-Man: Daleko od domu – 93,6 miliony dolarów

Spider-Man wylądował daleko od domu, ale nie sprawiło to, że w domu zarobił źle. Koprodukcja Sony i Disneya zarabia świetnie. Film z uwagi na świąteczny okres pojawił się w kinach trochę wcześniej i po pierwszym tygodniu grania ma w Stanach Zjednoczonych 185 milionów dolarów. Ponadto widowisko, którego wyprodukowanie kosztowało 160 milionów dolarów, na świecie zebrało już 395 milionów dolarów. Jak podpowiada mi mój niezawodny kalkulator – to daje 580 milionów.

- Reklama -
Ad image

Przypomnę, że poprzednia część, Spider-Man: Homecoming zarobił na koniec dnia 880 milionów dolarów. Ten wynik zapewne zostanie pobity i Spider-Man: Daleko od domu będzie najlepiej zarabiającym filmem o przygodach pająka.

#2 Toy Story 4 – 34,3 miliony dolarów

Zabawki ciągle zarabiają. Toy Story 4 zaliczyło 42,5% spadek, ale film dołożył do wyniku 34 miliony dolarów. Na wszystkich rynkach widowisko Pixara uzbierało już 649 milionów dolarów. Polska premiera jeszcze przed nami.

#3 Yesterday – 10,7 milionów dolarów

https://www.youtube.com/watch?v=Ry9honCV3qc

Yesterday Danny’ego Boyle’a to był jeden z moich najbardziej oczekiwanych wakacyjnych filmów. Okazało się, że nie jest taki dobry, jak zapowiadały zwiastuny i na Rotten Tomatoes oceny ma najwyżej przyzwoite – ich średnia to 6,39/10, Jednak pomimo ocen krytyków widowisko nie może narzekać na brak zainteresowania wśród widzów. Blisko 11 milionów dolarów w ostatni weekend przełożyło się na 56 milionów dolarów na wszystkich rynkach, na których dotychczas film pokazywano. To całkiem przyzwoite pieniądze, biorąc pod uwagę, że wyprodukowanie widowiska kosztowało 26 milionów dolarów.

#4 Annabelle wraca do domu – 9,7 milionów dolarów

Kolejny horror wchodzący w skład uniwersum Obecności przy budżecie oscylującym w okolicy 30 milionów dolarów ma na koncie już 134 miliony dolarów.

- Reklama -
Skazana Max serial

#5 Aladyn – 7,6 milionów dolarów

Aktorska reinterpretacja klasycznej animacji Disneya bardzo dobrze poradziła sobie przy kasach biletowych. W weekend Aladyn dołożył 7,6 milionów dolarów, co daje mu łącznie 921 milionów dolarów na świecie. To bardzo dobry wynik przy183-milionowym budżecie.

#6 Midsommar – 6,6 milionów dolarów

Masowa widownia rzadko docenia to, co najlepsze i Midsommar jest tego doskonałym przykładem. 6,6 milionów dolarów w pierwszy weekend to dla filmu wyprodukowanego za 9 milionów dolarów przyzwoity wynik, ale pokazuje on, że ciągle wolimy popłuczyny po horrorze w stylu Annabelle, a nie stylowo zrealizowane kino grozy. Widowisko Ariego Astera w Stanach Zjednoczonych ma już 10,9 milionów dolarów i życzę mu jak najlepiej.

(…) #9 Avengers: Koniec gry – 3,1 miliony dolarów

Przeskakuję Sekretne życie zwierzaków domowych 2 (4,7 miliony dolarów) oraz Men in Black: International (3,6 miliony dolarów), gdyż jest ważniejszy temat – walka o pierwsze miejsce w światowym box office wszech czasów. Disney dwoi się i troi, żeby przebić się przez magiczną granicę 2,788 miliardy dolarów wypracowane przez Avatara. Jest bardzo blisko, bo produkcji Marvel Studios brakuje do króla zaledwie 15,5 milionów dolarów. Ale im bliżej, tym ciężej. Być może jakieś cuda zdarzą się w okolicy nadchodzącego Comic-Conu w San Diego, który rozpoczyna się 18 lipca. Jeśli nie to czwarta część Avengers będzie musiała obejść się smakiem.

Box Office Mojo podaje, że w weekend od 5 do 7 lipca 2019 roku grano w kinach 34 filmy. Do kas biletowych wpłynęło 184 miliony dolarów, co jest wynikiem lepszym o 21,2% w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym tygodniu. Nadchodzący weekend przyniesie do kin Pełzającą śmierć oraz komedię Stuber.

- Reklama -
Shogun oglądaj online serial disney

*Studia filmowe dostają średnio 55 centów z każdego dolara, który wpłynie do kinowej kasy biletowej w Stanach Zjednoczonych. Na świecie zyski dystrybutorów są zazwyczaj niższe.
** Koszt produkcji nie uwzględnia kosztu promocji, który często równoważy budżet produkcyjny, a nierzadko go przewyższa.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz