Brian Bendis przechodzi z Marvel do DC
Brian Bendis przechodzi do konkurencji | Wikimedia Commons
in

SUPER!SUPER! WTF?!WTF?!

Brian Bendis przechodzi do DC. Marvel traci najpopularniejszego scenarzystę

Gruchnęło. Brian Bendis przechodzi do największego konkurenta. Scenarzysta, który do tej pory był jak monolit i tworzył jedne z najpopularniejszych historii Marvela na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, podpisał umowę na wyłączność z DC Comics.

To nie żarty. Bendis naprawdę zmienia obóz. Twórca był z Marvelem od 2000 roku, kiedy zaczął tworzyć serię Ultimate Spider-Man. Wcześniej był znany ze swoich komiksów niezależnych. Od czasu debiutu na łamach kart komiksów Domu pomysłów pisał niemal wszystko – Avengers, Strażników galaktyki czy X-Men. Był jednym z najpłodniejszych scenarzystów w historii wydawnictwa i od tego czasu uhonorowano go wieloma nagrodami branżowymi.

Wydawnictwo DC Comics na swoim Twitterze ogłosiło, że jest podekscytowane faktem, iż Brian Bendis podpisał długoterminowy kontrakt na wyłączność.

Co potwierdził również sam Bendis. Dodał, iż zmiana jest dobra i zdrowa. A on sam jest pełen pomysłów i inspiracji.

W świecie komiksowym jego przejście to olbrzymia rzecz. Czy się go lubi, czy nie – w końcu przez 17 lat mocno wbił się w koloryt Marvela. Artysta zapowiedział, że więcej szczegółów pojawi się już niebawem. Sam życzę mu powodzenia i dziękuję za tak niesamowite serie jak Alias czy jego run w New Avengers. To wielka zmiana i jestem niesamowicie ciekaw, co takiego będzie pisał w DC. Z nadzieją, iż weźmie na warsztat coś nieco bardziej nietuzinkowego niż Batman czy Superman. Chociaż znając życie, będzie to właśnie Batman albo Superman.

Źródło: Twitter

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

disney fox

Nie, Disney nie przejmie 21st Century Fox – o te 4 rzeczy toczyła się gra

The Magic Order netflix komiks millarworld

Komiksy w Netfliksie będą za darmo dla wszystkich abonentów