The Boys sezon 4

Brian Bendis przechodzi do DC. Marvel traci najpopularniejszego scenarzystę

Dariusz Filipek
2 min czytania
Brian Bendis przechodzi do konkurencji | Wikimedia Commons

Z ostatniej chwili

Gruchnęło. Brian Bendis przechodzi do największego konkurenta. Scenarzysta, który do tej pory był jak monolit i tworzył jedne z najpopularniejszych historii Marvela na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, podpisał umowę na wyłączność z DC Comics.

To nie żarty. Bendis naprawdę zmienia obóz. Twórca był z Marvelem od 2000 roku, kiedy zaczął tworzyć serię Ultimate Spider-Man. Wcześniej był znany ze swoich komiksów niezależnych. Od czasu debiutu na łamach kart komiksów Domu pomysłów pisał niemal wszystko – Avengers, Strażników galaktyki czy X-Men. Był jednym z najpłodniejszych scenarzystów w historii wydawnictwa i od tego czasu uhonorowano go wieloma nagrodami branżowymi.

- Reklama -
Ad image

Wydawnictwo DC Comics na swoim Twitterze ogłosiło, że jest podekscytowane faktem, iż Brian Bendis podpisał długoterminowy kontrakt na wyłączność.

Co potwierdził również sam Bendis. Dodał, iż zmiana jest dobra i zdrowa. A on sam jest pełen pomysłów i inspiracji.

W świecie komiksowym jego przejście to olbrzymia rzecz. Czy się go lubi, czy nie – w końcu przez 17 lat mocno wbił się w koloryt Marvela. Artysta zapowiedział, że więcej szczegółów pojawi się już niebawem. Sam życzę mu powodzenia i dziękuję za tak niesamowite serie jak Alias czy jego run w New Avengers. To wielka zmiana i jestem niesamowicie ciekaw, co takiego będzie pisał w DC. Z nadzieją, iż weźmie na warsztat coś nieco bardziej nietuzinkowego niż Batman czy Superman. Chociaż znając życie, będzie to właśnie Batman albo Superman.

Źródło: Twitter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz