Burt Reynolds
Burt Reynolds (źródło: CNN)
in ,

SMUTNESMUTNE

Zmarł Burt Reynolds. Żegnamy kolejną ikonę kina

https://www.youtube.com/watch?v=eX0vCVphvHM

Serwis TMZ dotarł do nagrania z telefonu ratunkowego, na którym mężczyzna informował operatora linii 911, że Burt Reynolds ma problemy z oddychaniem i odczuwa ból w klatce piersiowej. Przekazywał również, że aktor ma otwarte oczy, ale nie reaguje na pytania. Niedługo później zmarł w szpitalu otoczony rodziną.

Burt Reynolds odszedł 6 września w miejscowości Jupiter na Florydzie. Ikoniczny aktor od dawna miał problemy ze zdrowiem. Przyczyną śmierci był atak serca.

Jego gwiazda świeciła niemal nieprzerwanie od 1955 roku, kiedy zagrał w serialu Gunsmoke. Z jednej strony był filmowym twardzielem z wąsem, a z drugiej kobiety rozpływały się przez jego anielskie spojrzenie.

Dla mnie będzie zawsze gwiazdą kina akcji, chociaż był na tyle utalentowany, że nominowano go do Oscara w kategorii Najlepsza drugoplanowa rola męska za udział w filmie Boogie Nights. Zapewne większość z Was kojarzy jego najbardziej klasyczną rolę, Bandyty w trylogii Mistrz kierownicy ucieka. To jest esencja Burta Reynoldsa i pierwszy tytuł, który przychodzi mi do głowy, kiedy słyszę jego nazwisko. Ciężko jednak wybrać te najważniejsze produkcje z nim w roli głównej, bo było ich tak wiele. Wystąpił w dziesiątkach filmów i seriali. Próbował również sił w reżyserii. Niestety z tym ostatnim niezbyt mu szło i po 2000 roku już nigdy nie stanął za kamerą.

Zanim został aktorem i to w pewnym momencie nawet najlepiej opłacanym w Hollywood, pracował m.in. jako ochroniarz i pomywacz. Co doskonale pokazuje, że można go dziś traktować jako symbol tego, co nazywamy spełnieniem amerykańskiego snu.

Będzie go brakowało, ale zostanie w pamięci dzięki filmom, które czynią go nieśmiertelnym. Ostatnia produkcja, w jakiej wziął udział to Once Upon a Time in Hollywood – nadchodzący film Quentina Tarantino. Chociaż pojawiaja się głosy, że przed śmiercią nie nakręcił swoich scen.

Na koniec zapraszam do zapoznania się z materiałem CNN dotyczącym Burta Reynoldsa. Dowiedziałem się z niego m.in. że Reynolds odrzucił rolę Hana Solo, a także, że mógł zagrać pierwsze skrzypce w Szklanej pułapce.

[interaction id=”5b91a613d4b9a977e76fa56d”]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

House of Cards

House of Cards – wszystkiego najlepszego z okazji śmierci, Frank!

tani netflix netflix taniej piracki netflix netflix ebay netflix allegro netflix olx

Jak Polacy okradają Netflix? Liczba sposobów na tani Netflix zatrważa