Burt Reynolds
Burt Reynolds (źródło: CNN)
in ,

SMUTNESMUTNE

Zmarł Burt Reynolds. Żegnamy kolejną ikonę kina

Serwis TMZ dotarł do nagrania z telefonu ratunkowego, na którym mężczyzna informował operatora linii 911, że Burt Reynolds ma problemy z oddychaniem i odczuwa ból w klatce piersiowej. Przekazywał również, że aktor ma otwarte oczy, ale nie reaguje na pytania. Niedługo później zmarł w szpitalu otoczony rodziną.

Burt Reynolds odszedł 6 września w miejscowości Jupiter na Florydzie. Ikoniczny aktor od dawna miał problemy ze zdrowiem. Przyczyną śmierci był atak serca.

Jego gwiazda świeciła niemal nieprzerwanie od 1955 roku, kiedy zagrał w serialu Gunsmoke. Z jednej strony był filmowym twardzielem z wąsem, a z drugiej kobiety rozpływały się przez jego anielskie spojrzenie.

Dla mnie będzie zawsze gwiazdą kina akcji, chociaż był na tyle utalentowany, że nominowano go do Oscara w kategorii Najlepsza drugoplanowa rola męska za udział w filmie Boogie Nights. Zapewne większość z Was kojarzy jego najbardziej klasyczną rolę, Bandyty w trylogii Mistrz kierownicy ucieka. To jest esencja Burta Reynoldsa i pierwszy tytuł, który przychodzi mi do głowy, kiedy słyszę jego nazwisko. Ciężko jednak wybrać te najważniejsze produkcje z nim w roli głównej, bo było ich tak wiele. Wystąpił w dziesiątkach filmów i seriali. Próbował również sił w reżyserii. Niestety z tym ostatnim niezbyt mu szło i po 2000 roku już nigdy nie stanął za kamerą.

Zanim został aktorem i to w pewnym momencie nawet najlepiej opłacanym w Hollywood, pracował m.in. jako ochroniarz i pomywacz. Co doskonale pokazuje, że można go dziś traktować jako symbol tego, co nazywamy spełnieniem amerykańskiego snu.

Będzie go brakowało, ale zostanie w pamięci dzięki filmom, które czynią go nieśmiertelnym. Ostatnia produkcja, w jakiej wziął udział to Once Upon a Time in Hollywood – nadchodzący film Quentina Tarantino. Chociaż pojawiaja się głosy, że przed śmiercią nie nakręcił swoich scen.

Na koniec zapraszam do zapoznania się z materiałem CNN dotyczącym Burta Reynoldsa. Dowiedziałem się z niego m.in. że Reynolds odrzucił rolę Hana Solo, a także, że mógł zagrać pierwsze skrzypce w Szklanej pułapce.

[interaction id=”5b91a613d4b9a977e76fa56d”]

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

House of Cards

House of Cards – wszystkiego najlepszego z okazji śmierci, Frank!

tani netflix netflix taniej piracki netflix netflix ebay netflix allegro netflix olx

Jak Polacy okradają Netflix? Liczba sposobów na tani Netflix zatrważa