avatar avengers james cameron box office
(Disney)
in

Cameron pokona Thanosa? Avatar kontratakuje i bierze na celownik Avengers: Koniec gry

James Cameron nie lubi przegrywać. Choć niedawno gratulował braciom Russo przebicie wyniku Avatara, teraz chce zaatakować Avengersów i odbić koronę króla w box office.

Avatar ma wrócić do kin i w ten sposób odzyskać tytuł najbardziej kasowego filmu w historii. Hitowi Camerona brakuje do Avengers: Endgame około 190 milionów dolarów. Chociaż kanadyjski reżyser nie spieszy się z realizacją czterech (!) kontynuacji Avatara, nie zamierza dać o sobie zapomnieć.

– “Myślę, że to jest pewne. Avengers mają swój moment, bez dwóch zdań, świętujmy to. Ale to się zmieni” – zapowiada. – “Odrobiłem lekcję z matematyki, pobili nas o wartość błędu statystycznego”.

Avatar Box Office Mojo
Kiedyś to było (Box Office Mojo)

Licznik Avengers: Koniec gry ostatecznie zatrzymał się na 2,797,800,564 dolarów

Przypomnijmy, że Avatar powracał do kin już kilka razy. Wszystko po to, by śrubować wynik w box office. Przez długi czas zdawał się on być niemożliwym do pobicia. Choć na początku tego roku eksperci podejrzewali, że finał trzeciej fazy MCU może zbliżyć się do 2 miliardów dolarów, a nawet wyprzedzić inny hit Camerona, Titanica, mało kto przypuszczał, że Avengersi zaatakują najbardziej kasowy film wszech czasów. Tak jednak się stało i kilka miesięcy temu Kevin Feige cieszył się z wielkiego sukcesu Marvel Studios.

Teraz sytuacja znów może się odwrócić, bo reżyser jeszcze raz chce wrócić ze swoim filmem do kin i podbić już uzyskany wynik.

Pytanie tylko czy widzowie nie są już trochę zmęczeni odgrzewanym od przeszło 10 lat kotletem i nie woleliby czegoś nowego. Tak, mógłby to być na przykład Avatar 2. Tylko że jego premiera była już przesuwana tyle razy, że mało kto wierzy, że faktycznie zobaczymy go w kinach w grudniu 2021. Gdyby jednak tak się stało, to w kolejnych latach mają ukazywać się kolejno: Avatar 3 w 2023, Avatar 4 w 2025 i Avatar 5 w 2027 roku.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że uda się nam doczekać choćby sequela box officowego hitu o kosmicznych Smerfach mieszkańcach Pandory. Ostatecznym zwycięzcą i tak będzie Disney, który jest właścicielem obu marek.

Źródło: Slash Film

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Marek Jura

Watchmen recenzja serialu Hbo Go serial
7/10

Watchmen – sezon 1 – recenzja serialu

netflix rojst egzorcysta showmax

Rojst i Egzorcysta w serwisie Showm… Netflix!