Candyman 2020 film
Candyman (Universal)
in

SUPER!SUPER!

Candyman wraca i horror na zwiastunie zapowiada prześwietne widowisko

Candyman, Candyman, Candyman, Candyman, Candyman… – Nie wypowiadajcie tego słowa przed lustrem, bo zły pan przyjdzie i zrobi Wam wielką krzywdę. Znowu!

Filmowy Candyman straszył widzów pierwszy raz w 1992 roku i doczekał się dwóch sequeli. Jego upiorność powraca, ale tym razem nie będzie wybijał biedaków w Nowym Orleanie, a ponownie zabierze się za tętniące życiem i zbrodnią Chicago.

Reżyserką nowego filmu jest Nia DaCosta, która wcześniej nakręciła Little Woods i serial Top Boy. Ścisłą pieczę producencką nad widowiskiem trzymał Jordan Peele, który dał nam Uciekaj! i To my oraz przyłożył rękę do scenariusza. Ci twórcy zapowiadają kino bardzo czarne i miejmy nadzieję, że również bardzo straszne. Wiele wskazuje na to, że również niepozbawione wydźwięku społecznego, gdyż część narracji uderzy w projekty mieszkalne, w których lokowano głównie gorzej radzących sobie w życiu czarnoskórych mieszkańców Chicago.

Jednocześnie film ma pozostać czystej maści horrorem. W końcu to Tony Todd wcielający się w tytułowego potwora z lustra, był motorem napędowym serii. Był nieprzejednanie straszny i krańcowo zabójczy. Hak zamiast dłoni i rój pszczół, który mu towarzyszył, to znaki rozpoznawcze tego kultowego antagonisty kina grozy. Ciekawostką jest fakt, że Tony Todd wraca również w nowym Candymanie, chociaż widowisko jest raczej określane jako świeże podejście do mrożącego krew w żyłach tematu.

Mój Filmweb mówi mi, że cztery lata temu zrobiłem rewatch pierwszego Candymana i niezbyt mi przypadł do gustu, bo wystawiłem produkcji zaledwie 5/10, ale kompletnie mnie to nie zraża, bo sam pomysł na film jest zacny. Ponadto nazwiska DaCosta i Peele zobowiązują.

W filmie wystąpili także Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Watchmen), Teyonah Parris (Imperium, Mad Men) i Colman Domingo (Selma, Lincoln). Światowa premiera nowego Candymana została ustalona na 12 czerwca 2020 roku.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

indiana jones reżyser steven spielberg james mangold

Indiana Jones 5 – James Mangold może zastąpić Stevena Spielberga

Lucyfer sezon 6 netflix

Fani Lucyfera wstrzymajcie oddech, bo Netflix…