The Boys sezon 4

Carrie jako serial! Bohaterka może być czarnoskóra lub transseksualna

Dariusz Filipek
2 min czytania
Sissy Spacek w filmie Carrie

Z ostatniej chwili

Ostatnie lata to istny wysyp seriali na podstawie prozy Stephena Kinga. Dostaliśmy m.in. Castle Rock, Worek kości, 22.11.63, Mr. Mercedes. W styczniu na HBO zadebiutuje The Outsider, a później na CBS All Access The Stand. To zaledwie kilka z licznych widowisk, do których dołączy serial opierający się na debiutanckiej i jednej z najlepszych powieści w dorobku mistrza grozy, czyli Carrie.

Carrie to opowieść o zahukanej nastolatce wychowywanej przez nadgorliwą katoliczkę, która na każdym kroku maltretuje córkę fizycznie i psychicznie. Dziewczyna ma także problemy w szkole. Jednak dokuczający jej rówieśnicy nie wiedzą, że ofiara może zamienić się w kata. Carrie zdradza nadprzyrodzone zdolności telekinetyczne, którym w bezkresie wściekłości i upokorzenia daje upust na szkolnym balu.

- Reklama -
Ad image

Powieść była kilkakrotnie przenoszona na ekran. Pierwszy adaptacji Carrie podjął się Brian De Palma. Z sukcesem poszedł śladami Kinga, ale nie oddał w pełni kunsztu książki. Kilkadziesiąt lat później powstał film Furia: Carrie 2, ale luźna kontynuacja okazała się artystyczną katastrofą. Z kolei w 2002 roku premierę miało słabiutkie widowisko telewizyjne, które nieudolnie próbowało na nowo opowiedzieć tę historię. Ostatnią produkcją opowiadającą o losach Carrie White był dosyć przeciętny film z Chloe Grace Moretz wcielającą się w tytułową bohaterkę.

Carrie w serialu będzie prawdopodobnie czarnoskóra lub transseksualna

Jeff Sneider z Collidera stwierdził, iż prace nad serialem są w bardzo wczesnym stadium produkcyjnym, ale już teraz mógł donieść, iż Carrie White w tej produkcji będzie prawdopodobnie czarna lub transseksualna. Muszę przyznać, że druga opcja byłaby dosyć problematyczną kwestią dla scenarzystów, jeśli chcieliby przełożyć scenę pod szkolnym prysznicem, kiedy główna bohaterka dostaje pierwszy okres i jest szykanowana oraz wyśmiewana przez koleżanki.

Stacja FX i firma producencka MGM TV jeszcze raz przyjrzą się książce i wyprodukują serial, który w Stanach Zjednoczonych będzie dystrybuowany w sieci przez serwis Hulu. Biorąc pod uwagę historię transferów licencyjnych, można już dziś domniemywać, iż w Polsce serial zobaczymy prędzej na Fox Play lub HBO GO niż na Netfliksie.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz